Kontracepcija

Uranjena menstruacija

Zabrinuta1980

Poštovani,
pijem yazz kontraceptivne pilule već 3 mjesec zbog obilnih mjesečnica i slabog željeza. Zadnji spolni odnos sam imala 5.1., a mjesečnicu sam dobila 15.1. na 3 placebo piluli. Na drugoj kutiji sam prokrvarila na 17 rozojo piluli i trajalo je 3/4 dana i krvarenje nije nastupilo za vrijeme placebo pilula. Treću kutiju sam počela piti normalno. Spolne odnose nisam imala od 5.1. i pilule pijem redovno svaki dan u 22,00. Ima li straha od trudnoće, zbilja sam zabrinuta. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema šanse za trudnoću.

Zabrinuta1980

Poštovani doktore,
hvala Vam na odgovoru. Zbilja sam odgovorna što se tiče kontracepcije i prvu pilulu sam popila 19.12. na prvi dan mjesečnice i kada sam dobila 15.1. sve je odgovaralo, ali kad se dogodilo ovo slabo krvarenje na sredini ciklusa, a nije bilo krvarenja na kraju blistera, malo sam se preplašila. Nadam se da će krvarenje nastupiti po završetku ove treće kutije. Inače imam 38 godina i zadnje vrijeme sam pod velikim stresom.Hvala Vam od srca.

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da redovito uzimate kontracepciju zaštićeni ste od trudnoće. Kod žena koje uzimaju kontraceptive zbog djelovanja na endometrij dolazi do oskudnijeg krvarenja, a ponekad menstruacija može izostati. Ukoliko izostane dva ciklusa za redom savjetujem pregled. Krvarenja između menstruacija su tzv. probojna i ne smanjuju zaštitu.

Zabrinuta1980

Poštovani doktore,
zahvaljujem na odgovorima i pojašnjenjima. Nadam se da razumijete moju zabrinutost jer sam se preplašila da nisam trudna, a dobila sam mjesečnicu 15.1. i od tada nisam imala spolne odnose. Večeras trebam popiti 17. pilulu i nadam se da će sve biti u redu. Oprostite, što Vas gnjavim pitanjima i još jednom velika hvala od srca jer moja ginekologica nije ljubazna poput Vas.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Luciley

Poštovani,
Ovaj mjesec sam prije novog blistera produžila pauzu od 7 dana i počela piti oko tjedan dana kasnije počela piti novi bilster. Prema tom jučer mi je bila zadnja tableta, inače pijem Adexu. Ali mi se jučer pojavio slab iscjedak poput menstruacije, je li to normalno jer tek u petak ili subotu bih trebala dobiti menstruaciju? Imali veze ova produžena pauza.. Inače sam redovito pila pilule već 2 godine.

Luciley

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to se dogodilo zbog produžene pauze. Nema razloga za brigu.