Kontracepcija

uranjena menstruacija za vrijeme uzimanja pilula

Bl68

Poštovani,

prvi put pijem kontracepcijske pilule (belara) i sve je u redu. Nemam nikakvih nuspojava i osjećam se dobro. Ostale su mi još dvije tablete do sedmodnevne pauze kad bi trebalo nastupit krvarenje, a ono je nastupilo danas. Zanima me je li učestala pojava kod prvog uzimanja da krvarenje nastupi ranije i trebam li se zabrinjavati?
Trebam li sada uopće piti posljednje dvije tablete ili da odmah radim pauzu?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad se to dogodi. Nije problem. Dovršite blister do kraja

tamaris

Poštovani,

pijem Logest godinu dana. Htjela sam odgoditi menstruaciju ovaj mjesec i u dogovoru s ginekologom rečeno mi je da ne pravim pauzu već da samo nastavim s novom kutijom. Međutim, menstruaciju sam dobila kao i obično, nakon 3. tablete iz novog pakiranja. Imam li razloga za zabrinutost i da li da nastavim piti tablete?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Nastavite dalje s uzimanjem.

ivanicaa

Postovani,yasmin uzimam godinu ipo dana krvarenja su bila redovna, 3deg dana sedmodnevne pauze,ovog meseca krvarenje je nastupilo 2og dana sedmodnevne pauze. Koji su uzroci toga? Veoma sam zabrinuta. Unapred zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

deedee3658

Poštovani,

uzimam Logest tablete već 4 godine i nije bilo nikakvih problema. Ovog puta pojavilo mi se slabo krvarenje otprilike 10 dana ranije obzirom na to kad bih trebala dobiti mjesečnicu, odnosno u u trenutku kad mi je preostalo 7 tableta do kraja pakiranja. Znači li to da je djelotvornost pilula narušena? Svjesna sam da je idealno savjetovati se sa svojim ginekologom, ali on je trenutno na godišnjem odmoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije narušena. Radi se o probojnom spoting krvarenju koje se često vidi tijekom uzimanja ultraniskodozažnih pilula.
Nastavite sa uzimanjem dalje.

lollypopgirl

poštovani,

počela sam piti svoje prve tablete lindynette 20, na prvi dan menstruacija pocela sam ih uzimati, menstruacija mi je trajala 7 dana, a zatim je uslijedio smeđi iscjedak koji je trajao još 7 ili 8 dana i onda je sve prestalo i bio je normalan bijeli iscjedak, danas sam opet primjetila iscjedak ali ovaj puta je bio kao pocetak menstruacije, blago crvene boje, ne znam da li je to još ostatak te menstruacije ili mi je počela menstruacija koju sam trebala dobiti kada završim sa prvim kartonom, ali na prvom kartonu ostale su mi još 2 tablete, ne znam što da radim i je li to normalno?

hvala, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte blister do kraja, sedam dana pauze te novi blister.
Radi se o spoting krvarenju uz pilule i treba koji ciklus prilagodbe na uzimanje pilula.

anamarija345

Poštovani, vec 4 godine uzimam Logest i sve je bilo u redu, redovito sam hodala na krvne pretrage i nije bilo potrebe za pauzom ovih godina. Ovaj mjesec mi se prvi puta pojavilo krvarenje slicno onom u tjednu pauze, ali prerano, imam jos 3 pilule za popiti. Jos samo da napomenem da sam popila jednu dodatnu tabletu koja mozda nije bila potrebna zbog mekse stolice/ proljeva. Molim vas da mi napisete koji bi mogao biti uzrok tome i trebam li posjetiti lijecnika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To se pojavilo zbog dodatne pilule. Uzimajte dalje prema propisanoj shemi. Ne trebate posjetiti ginekologa.

Ivana_melisa

Poštovanje.

Trenutno sam u trečem tjednu uzimanja JAZ pilula. Nisam imala spolni odnos tjekom ciklusa. Propustila sam dvije tablete u drugom tjednu, zela sam drugu propuštenu (1 od 2) ujutro isti dan kad sam uzela 13. tabletu. Dan nakon (posljepodne) mi se pojavilo krvarenje sa uobičajenim menstrualnim bolovim. Prvi put mi se to dogodilo nakon godinu dana uzimanja tableta. Takoder sam tjekom drugog tjedna bila pod velikim stresom. Trenuto sam nastavila piti jaz jer mi se to dogodila nakon radnog vremena mog ginekologa. Trebam prekinuti i da li bi bilo išta ozbiljno. Trebam započeti sa novim blisterom ili dovršim ovaj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Završite ovaj pa krenite s novim. Šansa za trudnoćom svakako postoji. Ne čitate upute i pilule za vas nisu najbolje rješenje.

Luy

Pijem lindynette 20, sve redovno i po planu, počela sam sa novim blisterom 8.dan prošli ponedjeljak i danas dobijem menstruaciju tj.smeđi iscjedak, zbog čega, što se dogodilo? Koji su mi slijedeći koraci? Da nastavim piti pilule i dalje? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruaciji već o probojnom spoting krvarenju. Nastavite dalje s uzimanjem i ne osvrčite se na to.

nymeriaS

Postovani,

Pijem yaz pilule, prvi put mi se desilo danas da dobijem ranije, kada sam popila 22. roze pilulu. Da li je to normalno? I kako da sada nastavim s uzimanjem pilula? Jel treba da preskocim bele pilule ili kako? Moram takodje da napomenem da sam takom ovog meseca imala proliv, ali to se uglavnom desavalo u popodnevnim casovima, a ja pilulu pijem ujutru, mozda je to razlog sto se ovo desilo? Takodje me zanima da li sam i dalje zasticena od trudnoce?

Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve popijte do kraja pa i bijele, prema shemi uzimanja.
Ako imate svakodnevan proljev svakako da isti umanjuje učinak pilula.

Gea92

Postovani,
Ovaj ciklus presla sam sa Qlaire na Belaru. Na zadnjoj aktivnoj tableti Qlaire normalno sam dobila menstruaciju koja je trajala 3 dana, tako da sam sa belarom krenula na 4. dc posle popijenih placebo iz Qlaire. Tokom uzimanja Belare nisam imala smedji iscedak, samo povremene mucnine 4-5h nakon uzimanja pilule. Danas sam na 17. tableti dobila. Mislila sam da ce mozda biti samo iscedak, ali pocinju uobicajeni menstrualni bolovi i krvarenje postaje intenzivnije, mada jos uvek nije bas poput mentruacije. Da li je zastita narusena i kako da pijem na dalje? Da li da nastavim blister do kraja i normalno napravim 7-dnevnu pauzu ili ? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije narušena te nastavite do kraja s blisterom pa sedam dana pauze.