Kontracepcija

uranjena menstruacija za vrijeme uzimanja pilula

ana.ancika21

Postovani,
vec 4 meseca uzimam lindynette pilule, do sada bilo je sve uredu , sa vrlo malo krvarenja u tragovima prva dva meseca, ... pocela sam cetvrtu kutiju i kada sam popila osmuu tabletu pocelo mi je oskudno krvarenje koje traje vec 6 dana, ne non stop, vec kada mokrim, tamno braon boje, a danas i crvenkasto... Imam bolove kao da treba normalno da dobijem u pauzi izmedju kutija... Istina, dva puta sam zaboravila da popijem tabletu, pa je popijem 10-12 sati kasnije, ... sta da radim? Da nastavim da pijem normalno do kraja kutije, jos 7 tableta, i da li je to normalno sto imam uranjenu menstruaciju?? I jos jedna stvar, tacno kada sam pocela da pijem ovu poslednju kutiju pocela sam isti dan i antibiotik da pijem jer sam bila bolesna... da li i to utice na krvarenje??
Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje prema shemi bez obzira na krarenje.

tinn1802

Pijem yaz tablete vec 7 mj i jako sam zadovoljna s njima,međutim jedan mjesec sam pauzirala sa tabletama.. 6 mj..sa sljedecom menstruacijom sam pocela piti novi blister.sve je bilo u redu.Sada u 8 mj dobila sam 12 dana ranije.Što mi je učiniti nastaviti dalje piti tablete do kraja ili se obratiti mojoj doktorici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje uzimajte do kraja blistera i bijele te krenite s novom kutijom prema shemi kako i inače uzimate.

Boska86

Pijem Microginon vec godinu i po dana. Pre dva meseca sam pravila pauzu od dva meseca i krenula da pijem tablete samo ovaj put sam uzela Mersilon koje mi se nisu cinile pogodne za mene pa sam sledecu kutiju uzela opet Mikroginon da bi me usred ove kutije od pre jedno nedelju dana krenuli bolovi u stomaku i natecenost grudi, i pre jedno dva dana krenuo da mi suri iscedak i jutros krenulo krvarenje. Dali da nastavim sa pijenjem tableta ili da prestanem posto do kraja imam jos dve nedelje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje je od pilula, te nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

stefisofi89

Imam jedno pitanje, već 9 mjeseci pijem Yaz kontracepcijske pilule i do sada nisam imala nikakvih nuspojava osim blage promjene raspoloženja i blagog spotinga prvih 3 mes. Ovog mjeseca, znači 9 mjesec od uzimanja pilula dobila sam krvarenje na 15 tableti u blisteru,znam za probojno krvarenje i ispocetka sam bila sigurna da je to,ali imam normalne menstrualne grčeve kao i kod menstruacije, nadutost i povecano je krvarenje kao normalna menstruacija. Htela bih vase misljenje, da li da nastavim sa kutijom do kraja ili...?
Hvala!

TadaBoka

Postovani, nakon 9 meseci uzimanja Yazz pilula ovog meseca sam na 15og piluli dobila menstruaciju, znam za probojno krvarenje, medjutim imam grceve, nadutost i normalno krvarenje kao kod redovne menstruacije. Zanima me da li da nastavim sa ispijanjem preostalih pilula ili...?
Hvala unapred!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

stefisofi nastavite s kutijom do kraja. Vjerovatno je malo jače probojno krvarenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tadaboka vidite odgovor iznad pitanja.

mzzzzz

Pozdrav,
4 mjeseca pijem belara pilule i dobila sam menstruaciju (nije spotting) par dana prije završetka blistera.
Jesam li ja zaštićena u ovih 7 dana pauze kao i inače, bez obzira na uranjenu menstruaciju tj. koliko je pametno da dečko svrši u mene prije početka novog blistera?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste cijelo vrijeme.

Anabell

Poštovani,
Uzimam Naelia pilule vec neko vrijeme i do sada nisam imala problema.
Međutim u zadnjem blisteru mi je menstruacija uranila 10 dana, odnosno nakon zadnje redovite menstruacije sljedeca je dosla nakon tjedan dana. Sada sam u danima placebo pilula i zanima me da li je trudnoca moguca i da li je to normalno.
U trenucima zadnje menstruacije sam imala stresne dane, te da li je to uzrok tome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije uranila menstruacija nego se radilo o spoting krvarenju uz pilule. ASko ste uzimali sve redom, neće doći do trudnoće.

Mskrtic22

Poštovani,
pijem Logest pilule vec 7 mjeseci.
Ovaj mjesec nsiam radila pauzu medu blisterima, vec sam popila jedan blister za drugim(htjela sam odgodit menstruaciju). Danas mi je 16. dan uzimanja pilula(znaci trebam ih popiti još 5, napraviti pauzu od 7 dana te nastaviti s novim blisterom).
Naime, vec par dana imam smeđi iscjedak, a danas sam uocila i krvarenje. Zanima me da li je to povezano s time sto nisam radila pauzu među blisterima? Trebam li sada dovrsiti ovaj blister, napraviti pauzu od 7 dana pa nastaviti piti(kao planirano), ili trebam drugacije postupiti?
Ovo mi je neobično jer nikada do sada nisam imala slicnih problema.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Sama ste dala odgovor. Popijte tih zadnjih 5 i onda pauza tjedan dana.

Delilah

Postovani,
Moja ginekologica je na godisnjem i nemam se kome obratiti.
Pijem Estal tablete vec 2.mjesec. Nijednu tabletu nisam preskocila i uvijek pijem u isto vrijeme. 26.11. sam dobila menstruaciju i zapocela s 1.tbl. Nakon 1 kutije, 21 dana uzimanja tbl menstr. je dosla na 3 danu pauze. 24.12. sam zapocela 2 kutiju i 2.1. sam dobila obilno krvarenje praceno jakom bolovima koje traje vec 3.dan. Sto mi je ciniti? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi. Kad završi krvarenje javite se na pregled.

Trak

Dobar dan,pila sam lindynette 20 četiri mjeseca no zbog bolova u prsima Ginekologica mi je preporučila prelazak na adexu. Mene brine sto sam ovaj mjesec dobila menstruaciju na dan kad sam trebala popiti zadnju lindynette tabletu. Pa me zanima je li to normalno i kad da pocinjem piti adexu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon sedam dana pauze.