Kontracepcija

Utjecaj na kontracepciju

Dimka

Postovani!

Nedavno sam primjetila da imam svrbez i malu otecenost usana te pomalo neugodan miris. Mislim da imam candidu jer sam imala iste simptome u trudnoci. Moje pitanje je da li canasten crema i vaginalete utjecu na kontracepciju?Inace pijem tablete Lamuna 20.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, canesten nema nikakvog utjecaja na kontracepciju.

succi

Poštovani,
Zanima me da li Klonazepam utice na djelovanje Yaz pilula, u smislu da smanjuje zastitu od trudnoce.?. Da naglasim: pijem Yaz pilule vec pet godina bez prestanka i bez ikakvih problema. Pise u upustvu da navedeni antiepileptici mogu smanjiti djelovanje (npr. primidon, fenitoin, barbiturati, karbamazepin, okskarbamazepin). Ja nisam sigurna da li klonazepam spada u vrstu lijekova koji mgou smanjiti djelovanje pilule.

Unaprijed hvala na odgovoru

Ana_mrvica

Poštovani, s obzirom da sam nakon godinu dana prestala s kontracepcijskim pilulama i sad ne znam kad ću dobit menstr. Imala sam od 11.9 do 15.09 menstr poslijw pilula i nakon toga više nisam pila tablete, par bubuljica imam na licu i bolove u kičmi i stomaku.. Da li postoji mogučnost da dobijem ranije menstr ? I da li prestanak kontracepcije ima uticaj na naglo opadanje kose? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za succi, klonazepam ne smanjuje učinkovitost kontracepcije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ana_mrvica, preporučio bih da učinite hormoski status zbog ispadanja kose. Prestanak uzimanja tableta ne bi trebao uzrokovati takve probleme. Menstruacija bi se trebala normalizirati unutar tri mjeseca, iako nekim ženama izostane i do godinu dana.

Monari

Postovani,

Pijem kontracepcijske pilule Axira 35 dva mjeseca. Ovog tjedna pojavilo se crvenilo i svrbez na podrucju rodnice te sam pocela uzimati Geonistin tablete za rodnicu. Zanima me smanjuju li one kojtracepcijsku zastitu od trudnoce ?

Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Geonistin ne smanjuje kontracepcijski učinak.

QueenB266

Poštovani,
Pijem Qlaira kontracepciju i doktorica mi je prepisala Itrakonazol tablete koje moram piti 2 tjedna. Zanima me da li moram koristiti dodatnu kontracepciju

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, primjena itrakonazola neće smanjiti kontracepcijsku učinkovitost tableta.

succi

Poštovani,
Javljam se da Vas pitam da li vrlo vrlo vrlo mala kolicina kantarionovog ulja uzeta oralno 20. dana ciklusa. Pijem yaz pilule vec pet godina bez prestanka i bez problema (da napomenem). I takodjer me zanima dali pola kutije cigara dnevno je opasno zbog tromboze. Imam 26 godina.

Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neće se smanjiti kontracepcijska učinkovitost, niti će cigarete uzrokovati trombozu. Nastavite s redovnim uzimanjem tableta i redovitim kontrolama.

Lubenicaimango

Postovani
Pijem Legravan redovito uvecer, medjutim pijem i Fitoval kapsule za kosu (vitamini B, bakar, cink), a pocela sam da pijem i Tothemu zbog slabe anemije. Pa me interesuje posto se Fitoval pije uz jelo ili nakon jela, kad da uzimam Tothemu? Ima li to sve utjecaj na Legravan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Tothema se preporuča prije jela. Lijekovi nemaju utjecaja na učinkovitost kontracepcije.

xtexa

Poštovani,

utječe li možda spirulina, prah konoplje ili ashwagandha prah na smanjenje kontracepcije, točnije adrienne?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedene tvari ne umanjuju učinak kontraceptiva.

idalea

Postovani danas sam otisla na more ...pilule su bile u torbici za vrijeme putovanja...moze li vrucina utjecati na njh...pakovanje nije bilo vruce...normalno je bilo...a posto tu nemam klime drzim.ih u ormaru...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrućina nema utjecaja na tablete.

Medicus123

Poštovani, prilikom uzimanja pilule, pilula mi je otišla ispod jezika i bila tu 3-4 sekunde dok nisam popila mnogo vise vode
Da li je moguće da se tu krenula apsorbirat i trebam li popiti dodatnu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom tabletom. Pa čak i da vam se cijela pilula otopi u ustima, ona ulazi u krv i ostvaruje svoje djelovanje.