Kontracepcija

Važne informacije o kontracepciji - obavezno pročitati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dojenje je zaštita od trudnoće no ne i potpuna. Imali ste odnose ali nije bilo ejakulacije, stoga je uz dojenje šansa zeoretska za trudnoću.
Možete uzimati pilule Cerazette npr. ili intrauterini uložak.

Aaabbb

Postovani pijem yaz pilule i predhodna dva dana sam uzela par antibiotika ospamox ali sam poslednji uzela pre 24 sata pa me zanima da li sam sada zasticena?takodje me zanima da li defrinol moze uticati na umanjeno dejstvo pilula?hvala

kermoden

Pozdav! Zelim poceti sa koriscenjem pilula, ali nisam upucena ni u jedan naziv bilo kojih tableta, a da su preporuceni od doktora. Ako mozete, da mi napisete nazive par pilula. Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

aabb zaštićena ste.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kermoden, Yaz, Yasmin, Lindinette, Logest, Adexa, Estal, Triquilar, Trinovum, Rosane, Rosanelle itd.

Noke

Pozz, moja djevojka po prvi put koristi kontracepciju I počela je koristiti sa prvim danom mjesečnice, međutim 7 dan korištenja imali smo odnos gdje sam ejakulirao u nju. Da li bih trebao imati razloga za brigu? ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti oko trudnoće. Neka nastavi dalje uzimati redovito do kraja blistera.

Noke

Kao što sam već pisao ejakulirao sam u devojku 5 dan korištenja pilule. Jel znači da kad koristi redovno kontracepciju da smijem ejakulirati u nju a da ne ostane trudna ili se ipak ne smije ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

mia78

Poštovani, naime vec jedno 3 godine pijem Lyndinete uglavnom u 21h i prekjucer sam je zaboravila popiti (znaci 29.6.) i onda sam imala spolni odnos sa deckom oko 4 ujutro ali decko nije svrsio u mene i onda sam jucer popila dvije tablete u uobicajeno vrijeme u 21h. Dali postoji mogucnost od trudnoce i dali trebam dodatnu kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

mia78

A dali postoji mogucnost od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji da, no u praksi ne.

Adisa122

Dobar dan. Prije sedam dana mi je presatala menstruacija ali trajala je 10 dana inace traje 3 do 4 dana. I sada tacno nakon 7 dana ponovo mi je pocelo neko krvarenje ali to nije kao menstrualno. Smedjkaste je boje. I da zaboravila sam napisati da pijem tablete kontracepcijske i prije dva dana sam zaboravila da popijem jednu i sutri dan sam imala seks dali je moguce da je rijec o trudnoci. Molim vas da mi odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala. Krvarenje je vezano uz pilule i njihovo neadekvatno uzimanje.

Loreta1989

Postovani,

Ljubazno molim malu pomoc, naime, 11. dan uzimanja kontracepcije Lyndinette u vecernjim satima popila sam dvije pilule jer sam tada vidjela da sam propustila pilulu za 10. dan. Iduci dan imala sam nezasticen spolni odnos i taj dan popila 12. pilulu u uobicajeno vrijeme, te kako i samo pakiranje naglasava nastaviti cu piti pilule do kraja pakiranja kada slijedi pauza od 7 dana. Mene zanima iduce, kolika je mogucnost za trudnocom s obzirom da se radi o drugom tjednu uzimanja pilule i nezasticenom spolnom odnosu dan poslije uzimanja dviju tableta (od primjene tableta do odnosa proslo je vise od 2 sata koliko je potrebno za apsorpciju), a uz to u uputama je navedeno da dodatna zastita nije potreba jer se radi o drugom tjednu i ako su se do propustene tablete pilule uzimale ispravno?? Te da li smijem nastaviti piti pilule iz drugog pakiranja bez pauze jer imam zakazan poslovni put.

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Nastavite do kraja blistera i onda ne pravite pauzu ako tako želite.

matea44

Postovani,
Imam 18 godina i pijem kontracepcijske pilule Belara radi zastite, trenutno sam na petom blisteru. Obicno pijem oko 19 sati, sat vise-manje. No medutim od kad sam dosla na more poremetilo mi se vrijeme uzimanja tableta, desi mi se da popijem tabletu oko 12 navecer ili kasnije. Prosli tjedan mi se dva puta desilo (ponedjeljak i petak) da sam zaboravila popit tabletu, te sam ju popila ali je proslo vise od 12 sati. Od tad se trudim pit u 19 sati kao sto sam i do sad pila, te koristim dodatnu zastitu. Do pauze od 7 dana ostalo mi je jos 4 tablete za popiti, no medutim danas tokom dana mi se pojavio smeckasti iscjedak kakav mi obicno bude tokom pauze pred menstruaciju. Jel moguce da mi je zbog zaboravljenih tableta menstruacija uranila? Dali da popijem jos te cetri tablete do kraja blistera ili da stanem piti i pricekam menstruaciju?
Takoder razmisljam o prestanku pijenja tableta, na pocetku mi je bilo super, nikakva iznenadna krvarenja nisam imala, niti ikakve druge nuspojeve, dapace menstruacija mi je bila kraca, slabija i manje bolna. Zadnja dva mjeseca osjecam se uzasno depresivno, osjetljivo i nezainteresirano ni za sto. Takoder mi je pijenje pilula postalo uzasno neprirodno za organizam, te je to glavni razlog zasto bi ih prestala piti. Isto tako od kad sam pocela piti pilule desava mi se da nemogu popiti ni gutljaj nekog alkoholnog pica a da mi ne potakne mucninu, a toliko puta mi dode da si popim jednu pivu ili nesto cisto za svoj gust.Zanima me dali ce se pojaviti neke posljedice ukoliko ih prestanem piti? Npr.da ce mi se pojavit pristici sto bi me uzasno smetalo jer oduvijek imam cisto lice. Ili da cu biti jos vise depresivna,da ce mi se poremetit mjesecnica ili nesto tako.
Unaprijed hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojna krvarenja su zbog neredovitog uzimanja. Popijte do kraja i ako ste odlučila nemojte ih više uzimati.
Konzultirajte svog ginekologa za neke druge pilule.

maja.maja11

Postovani,

Pijem Rosanelle vec 5 mjeseci i na polovici sam 6. kutije, no vec mjesecima osjecam lose nuspojave ( uglavnom na psihickoj bazI) iako stalno mislim da ce se stanje popraviti. Pijem ih prvenstveno zbog neredovitih menstruacija ( imala sam samo jednu cistu na desnom jajniku) i sada zelim prestati na svoju ruku iako kutija nije popijena do kraja i ne zelim prijeci na druge. Zanima me je li istina da je zena jako plodna mjesec dana nakon prestanka uzimanja i kada ce se vratiti libido i prestati depresija koja je nastala uzimanjem pilula.

Unaprijed hvala!!