Kontracepcija

Važne informacije o kontracepciji - obavezno pročitati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina je. Prestankom uzimanja stanje će biti kao i prije nego što ste krenuli uzimati pilule.

maja.maja11

Jos me zanima, je li pametno prestati piti pilule usred kutije iako mi u uputama pise da se moze prestati kada god to pozelimo? Strah me da ne dode do nekih komplikacija, ali stvarno ih ne mogu vise piti.Doktorica mi je na godisnjem pa se ne mogu trenutno posavjetovati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite ih uzimati.

Nike777

Postovani,
Ginekolog mi je propisao terapiju pilulama Diane35 radi akni po licu, zanima me samo, pocinju se piti 1.dan menstruacije, posto je meni ciklus prvih dan dva samo kao neke "naznake" znaci lagane naznake krvi koje su mi pocele danas, da li prvi dan racunam kada vidim te naznake tj. danas ili cekam dan dva da pocme normalno teci menstruacija pa tada uzmem prvu pilulu?
Unaprijed hvala i lijep pozdrav,
Nikolina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte prvi dan baš pravog krvarenja.

Zlepej

Dobar dan, imam jedan problem. Popila sam zadnju tabletu u kutiji (pijem lindynette 20) ali u roku jednog sata sam povracala. Posto je bila zadnja pilula nisam uzimala novu i u roku 2 dana sam dobila menstruaciju. Menstruacija mi je zavrsila te sam pocela piti novu kutiju ali sam imala nezasticen spolni odnos s deckom i svrsio je u mene. Imam li razloga za brigu i trebam li koristiti dodatnu zastitu iako sam dobila menstruaciju nakon prosle kutije? Spolni odnos je bio 10 dana nakon povracanja pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu.Neće doći do trudnoće.

grl22

Postovani,
Pocela sam piti Diane nedavno zbog akni, sad sam na polovini drugog blistera. Prvi mjesec nisam imala nuspojava, cak ni blagih, medjutim sad osjecam neku neprijatnost u desnoj nozi ,vec skoro 7 dana, slabijeg intenziteta koja se javlja nekad u listu, nekad ispod koljena, butini, preponi, oko skocnog zgloba ili istovremeno na vise mjesta. Da li mislite da trebam to provjeriti?
Da napomenem da drugih simptoma nema, jakog bola, oticanja I slicno.
Mlada sam I nisam pusac, krvna slika mi je bila odlicna prije 6 mjeseci.
P.s. iskacu mi bolne zlijezde ispod oba pazuha, vjerovatno je nevezano, ali ipak da napomenem.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate se obraditi dalje. Javite se na pregled kod svog ginekologa.

Jagodatrešnja

Poštovani,

redovito uzimam Belara kontracepcijske pilule. Nedavno sam imala virozu (povraćanje i mekanu stolicu), nisam pila dodatne tablete već po rasporedu kako ide. Nakon toga (u vrijeme plodnih dana) imala sam spolni odnos pri kojemu je partneru "pobjeglo". Menstruaciju sam trebala dobiti prije 5-6 dana, u vrijeme kada sam trebaal dobiti menstruaciju dobila sam blagi smeđi iscjedak (ali zaista blagi) koji je trajao dva dana. Sutra bih ponovno trebala početi piti kontracepcijske pilule. Postoji li mogućnost trudnoće? Srdačno.

milica1980

Postovani molim vas odgovor. 12.08.2016 imala sam pocetak zadnje menstruacije. 21.08.2016 imala sam spolni odnos i suprug je svrsio unutra. 22.08. u podne sam popila 5 logest tableta, ali sam preostalih 5 popila nakon 16 sati, a ne 12. Ciklus mi cca uvijek traje izmedju 28-32 dana. Zanima me da li ova opcija sa logestom izaziva ljustenje maternice kako mi je rekla gospođa u ljekarni ili samo odgađa ovulaciju kao tableta za dan poslije. I da li je sporno ovih 4 sata kasnjenja u pijenju preostale doze Logesta. Da li imam razloga za brigu. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći no svakako napravite test na trudnoću za svaki slučaj.

milica1980

Molim vas kome ste odgovorili? Meni ili je odgovor za pitanje iznad mene? Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milice uzeli ste terapiju koja se baš više ne primjenjuje jer nikad nije dokazana njena učinkovitost.

luda13mala

Postovani.Godinu dana sam pila adexu pa me doktorica stavila na qlairu koju sam pila ovaj mjesec ali sam krivo pocela piti umjesto s prvom ja zapocela s 3 tabletom.Do kraja blistera su ostale 4 tablete a ja sam jucer dobila smedjkasti iscjedak i mislila ok pocetak menge.Boli me u predjelu trbuha a menge nema.Samo smedji iscjedak.Molim Vas za savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem. Sve će biti u redu.

luda13mala

A zasto nema menstracije nego evo 4 dan samo taj smedji iscjedak.?
Zabrinuta sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad izostane uz navedene pilule.

Ivanica90

Poštovani,zbog sindroma policistickih jajnika pijem kontracepcijske pilule Yaz vec godinu dana.Naime,pred 2 mjeseca naglo sam prestala sa terapijom kako bih napravila krvnu sliku.Zadnja menstruacija bila je 02.07.(uzrokovana pilulama).Moja doktorica nakon 2 mjeseca pauze ponovno mi je prepisala Yaz kojeg je rekla da pocnem piti odmah drugi dan bez obzira na dvomjesecni izostanak menstruacije.
Zanima me kada bih mogla ocekivati menstruaciju,trebam li nastaviti piti po shemi i pri dolasku menstruacije i kako ako bez menstruacije pocnem piti nakon 2 mjeseca pauze stojim sa zastitom od nezeljene trudnoce?

Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

luda13mala

5 dan smedji iscjedak uz jake bolove u donjem dijelu trbuha.Hoce li mjesecnica doci ovaj mjesec ako sam neredovito uzimala pilule qlaira.Da li je smanjena zastita ako sam krivo pocela uzimati?