Kontracepcija

Vikela pilule za dan poslije

dino02

Poštovanje,

Moja djevojka je prije 2 mjeseca uzela pilulu za dan poslije (Vikela), tada je menstruaciju dobila ranije 10 dana. Danas je opet popila pilulu za dan poslije (Vikela) jer nam je za vrijeme odnosa pukla zaštita. Zanima ma da li su te tablete štetne i da li mogu ostaviti neke posljedice, pošto planirama da u skoroj budučnosti imamo bebu. Unaprijed zahvalan na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Nisu štetne , ali i nisu idealne kao kontracepcija. Čestim korištenjem poremetite ciklus.Ako ne planirate tako brzo prinovu razmislite o trajnoj kontracepciji .

anamili

E ovako, imala sam mens od 19.12. pa do 23.12. i odprilike uvijek mi dolazi na isti datum, + - dan dva, i traje 3-4 dana. I imala sam odnos 24.12. i momak je svrsio u meni. E sad me zanima kolika je mogucnost plodnih dana i trudnoce? Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Ono što niste napisali je koliki je ciklus 28 dana ili manje ili više. Ako je 28 dana ne bi trebalo nista .

anamili

Ciklus traje 29 dana. Hvala puno

anamili

Ciklus traje 29 dana. Hvala puno, i popila sam Vikelu 11 sati poslije odnosa, sada me zanima kad mogu ocekivati menstruaciju ili krvarenje,kao nuspojavu tablete?

Natalija Beljo, dr. med.

Unutar 7-10 dana od kad ste popili.

anamili

Poslije pilule, tj.5 dan nakon sto sam je popila pojavilo mi se nesto kao smedji iscjedak i trajalo je 3 dana. Kad da ocekujem menstruaciju, poslednja mi je bila 19.12. Dal od tad da racunam ili od kako mi se pojavilo to smedje? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Od kad se pojavilo smečkasto krvarenje.

lerata

ovako:menstrualni ciklus mi traje 30 dana,zadnju menstruaciju sam dobila drugog ili treceg marta,drugog aprila sam imala odnos s deckom bez zastite,ja mislim da su to neplodni dani,menstruaciju nisam dobila ni treceg aprila tako da sam uzela vikela pilulu nakon 46,5 sati i nisam imala nikakve mucnine...nekad mi se zna desiti da pms kasni po dva-tri dana ali ne toliko cesto...zanima me kada bi mogla dobiti menstruaciju? hvala unaprijed happy

Natalija Beljo, dr. med.

Kroz kojih 10 dana.

lerata

hvala vam puno i samo da pitam kolike su sanse da sam trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Popili na vrijeme, ne bi trebalo biti trudnoće.

lana4

Prije 5-6 dana smo imali odnos u kojem do doslo do pucanja kondoma. Nakon 4-5 sati popila sam VIKELU medjutim nisam imala nikakvih nus pojava, sve uredu. Mjesecnicu bi trebala dobiti oko 6. maja, po mojim izracunima tad bili su neplodni dani. Ima li sanse da sam trudna jer ne vidim nikakve reakcije ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzela ste pilulu za dan poslije u propisano vrijeme. Nećete ostati trudna.

Makiii

Imam problem spavala sam sa deckom i pukao je kondom popila sam 1 pilulu 13 sati posle naseg odnosa.Ima li sanse da zatrudnim? Hvala vam unaprjed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

demir

Imala sam odnos sinoc u 22 h,i kondom je puko..popila sam tebletu nako 11 sati,po racunanju izadje mi kao plodni dani,ali menstr nije uvijek na vrijeme,ili kasni ili urani -ima li sanse da ostanem trudna?

Nataša Šemnički, dr. med.

demir ,

jako mala mogućnost

l.p.

daleka obala

poštovani,iman neredvit menstrualni ciklus svakih 18-23 dana,mene zanima pošto mi je bio 12 dan od prošle menstruacije imala sam 5-10 sekundi nezaštičeni spolni odnos pa me zanima dali bi trebala uzet day after jer se momak uspničio i prenio nervozu na mene a nije svršio.unaprijed hvala na odgovoru.