Kontracepcija

vjerojatnosti

Ela_Avi

zanima me moze li zena zatrudnjeti ukoliko penis ne ulazi u vaginu? znaci petingom,trljanjem i ako partner svrsi po vagini..milim vas da mi odgovorite..na internetu su svakakvi podaci pa brinem...znam da je bila slicna tema za peting ali ne i za ovo moje prvo pitanje..
unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

ne znam zašto se toliko ustručavate koristi zaštitu i onda živite u panici da li je ili nije. No , ovo se odnosilo općenito na one koji budu čitali vaše pitanje .U vašem slučaju ako nema sperme u rodnici nema ni trudnoće, ali to znači da nema ni ulaska penisa u rodnici nakon šta je partner ejekulirao izvana.

Ela_Avi

znaci ukoliko uopce nije doslo do ulaska penisa u rodnicu..trudnoce nema? ako sam dobro shvatila..big-smile

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je.

zabrinuti1204

Pozdrav!
naime problem je sljedeci, nakon petinga ejakulirao sam na njeno tjielo medjutim tekucina je skliznula do njene rodnice. Ta djevojka do sada nije imala spolni odnos. Najvjerovatnije su joj bili plodni dani sad . Znaci nije bilo penetracije niti dodirivanja spolnih organa. Da li je moguca trudnoca ? Molio bih vas za konkretan odgovor jer sam u velikoj panici sad . Unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Možete biti mirni.

zabrinuti1204

Nakon sto me je Vas odgovor malo smirio opet panika sad , naime (u gore opisanoj situaciji) djevojka ima osjetljive grudi tj. kaze da je bole malo vise nego pred PMS. Ima bol u lijevom jajniku pogotovo kada podize nogu, te ima ucestalo mokrenje sad sad cak je osjetila i manji bol u donjem dijelu ledja. Molim vas za vase iskreno misljenje da li su to simptomi trudnoce ili je moguca prehlada ili nesto slicno? Molio bih vas za konkretan odgovor (ako je on moguć u ovakvoj situaciji) ? Unaprijed zahvalan

andy andy

Pozdrav!
21.5. ove godine imala sam spolni odnos s dečkom bez zaštite. U to vrijeme imala sam menstruaciju i nakon toga sam još 4 puta imala menstruaciju. Međutim, cijelo vrijeme sam zabrinuta postoji li mogućnost trudnoće pa sam prije mjesec dana napravila test na trudnoću i bio je negativan. Problem je u tome što sam primijetila da su mi u zadnje vrijeme bradavice tamnije, a čitala sam da je to jedan od znakova trudnoće. Moje je pitanje može li nakon negativnog testa, koji je napravljen 4 mjeseca nakon odnosa, ipak postojati mogućnost trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

zabrinuti 1204 Nisu to simptomi trudnoće, moguće je da nastala cista pa ima bolove. Tako da ako se simptomi nastave i postanu jači naka se javi ginekologu.
andy andy Ne postoji mogućnost.

28koma

Poštovana,
pretpostavljam da će te vjerovatno pomisliti da smo ludi ali eto..samo pokušavam pomoći svom dečku koji je u teškim panikama i treba mu stručna pomoć..spolne odnose nismo imali već godinu dana baš zbog toga. naime on se jako uplašio kada smo imali nezaštićeni spolini odnos a u mene je malo ejakulirao u plodnim danima..da znam da je to opravdan razlog i napravili smo test koji je bio negativan(zapravo više njih) no ništa ga nije moglo uvjeriti i tu je sve počelo..znači on već godinu dana se jaaaakoo boji da se nešto nebi dogodilo a čak niti nemamo više nikakve odnose (tipa da se zadovoljavamo ali ne seksom). kao i većina ovdje,on se načitao glupih foruma na kojima ono pišu svakakvi ljudi koji nemaju pojma o pojmu i ono stvarno pišu idiotarije..e sad on se toliko uvjerio u to sve da je počeo vjerovat da ak on ejakulira u snu i to si nanese na prste da će to prenjet na mene i da ću si ja prilikom odlaska na wc nešto prenjet i da tako mogu zatrudnjet..mislim ja shvaćam da su to nebuloze ali njemu stvarno treba stručna osoba reći mišljenje o tome..boji se čak i ako ejakulira u hlačama pa si to dotakne i onda mene dotakne pa da je na taj način nešto moguće(trudnoća).. bila bih Vam vrlo zahvalna na pomoći i ako bi ste mu otvorili oči.. mislim niste vi psiholog ja to razumijem ali njemu je stvarno važno da čuje od stručne osobe mišljenje i da mu se pokaže da nije samo tako zatrudniti..ja mu to govorim ali... nije to kao da cuje od Vas!
nadam se odgovoru blunk
pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Da se samo tako lako zatrudni onda neki ne bi imali problema oko trudnoće. Treba dosta truda uložiti. Tako da ako nema odnosa s ejakulacijom ili preejakulat u plodnim danima nema trudnoće. Sperići se ne mogu prenjeti prstima u rodnicu. Tako da neka počne uživati uz zaštitu u sexu. Sretno happy)))

28koma

Zahvaljujem Vam se od srca,puno ste pomogli mom dečku..stvarno mu je bilo to potrebno blunk ti glupi forumi su ga uništili,jednostavno se uvjerio,a znate i sami iz iskustva kako je to..on Vam se također puno zahvaljuje...puno pozdrava od njega i mene blunk

buffy

Poštovana doktorice,
pila sam logest tablete 8 mjeseci pa sam odlučila prestati jer sam imala velike oscilacije u ponašanju.sad ne pijem nikakve pilule.prestala sam prije 3 mjeseca i otad dečko i ja koristimo metodu "prekinuti snošaj".prvu menstruaciju nakon prekida pilula sam imala nakon 25 dana,pa poslije toga nakon 38 dana,a sad mi je stigla nakon 42 dana,no međutim već 3 dana imam smeđi iscjedak i kad se obrišem poslije mokrenja malo krvi,preko noći ništa.da li je moguće da su to simptomi trudnoće ili je to sve posljedica prestanka pijenja pilula i tih hormonalnih promjena?
hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

28koma Drago mi je da sam pomogla i uživajte .happy))
buffy Nije bilo pametrno baš prakticirati prekinuti snošaj nakon prekida. Ako bi to smečkasto prestalo za dan dva i ne bi se pojavilo pravo krvrenje napravite test kako bi eliminirali trudnoću.

buffy

danas sam otišla kod svoje doktorice,nisam trudna,rekla je da imam hormonalni poremećaj i prepisala mi je duphaston koji moram piti 5 dana,a dalje će mi prepisati kontraceptiv.hvala na utrošenom vremenu,lijep pozdrav happy

jaaa2

poštovana doktorice,

čitao sam vaše teme i vidio da svugdje navodite da je nemoguče zatrudnit ak se određena količina sperme koje dospiju na prste prenese u rodnicu ili na rodnicu.
također sam čitao da prema WHO svjetskoj zdrastvenoj organizacij volumen ejakulata nebi trebao biti ispod 2 ml. jer tada nema dovoljno sjemene tekučine da neutralizira kiselost rodnice i ponese spermatozoide prema cervixu,a sperma na prstima je stvarno mala količina da bi se od nje moglo zanjeti.
molio bih vas vaše stručno mišljenje dali je ovo sve istina sto sam napisao jer zelim se educirat i znat istinu jer ljudi pišu stvarno svašta,a jako malo je točnih informacija.
pa bih Vas molio za odgovor puno bi mi pomogli.

hvala unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je kako ste i napisali točno.

jaaa2

zahvaljujem Vam se na odgovoru, puno ste mi pomogli jer strasno je to sta se sve moze naci na netu.
ljudi misle da je dovoljno par kapi ako dode u kontak s rodnicom zato sto misle da je dovoljan samo jedan spermij da oplodi.
Istina je da samo jedan oplodi ali potrebna je koncentracija spermija i pokretljivost i volumen ejakulata(što nije slucaj u tih par kapi)...samo ih nekoliko dode do jajne stanice i tih nekoliko je potrebno da razgrade ovojnicu jajne stanice kako bi jedan mogao uci i oploditi.
sad stvarno ima smisla zasto se nemoze zatrudnit bez penetracije i ejakulacije.
zahvaljujem se još jednom i drago mi je da postoji Vaš forum gdje su tocne informacije.

Pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Ono što je bitno je da i prilikom penetracije tj. kod prekinutog snošaja postoji šansa za trudnoću.

jaaa2

puno se zahvaljujem se što ste odgovorili bez obzira sto nisam postavio pitanje.
volio bi da potpuno riješimo ovu dilemu pa imam još samo jedno pitanje.

Pročito sam da ste na forumu napisali "ne možete ih gurnuti tako duboko da bi dosli do grlića i nastavili plivati dalje" ako se slučajno unesu prstima.
jel to onda znači da je potreban samo penis koji če spermiće odgurat do cervixa kod tako male količine spermića što je slučaj u predejakulatu?jer sobzirom na volumen i koncentraciju nemogu opstat u rodnici preko prsta bilo to ejakulat ili predejakulata.

bio bi vam zahvalan na odgovoru