Kontracepcija

vjerojatnosti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , ako je spermu unio prstima u rodnicu šanda za trudnoćom postoji.

silvija21

Pozdrav. Čitala sam sve prijašnje poruke. Buni me to što neki od doktora naglašavaju kako nikako ne postoji mogućnost trudnoće, ukoliko dođe do kontakta prstiju na kojima može biti mala količina sperme, sa rodnicom. Neki kažu da ipak postoji mogućnost. Možete li mi reći da li na kraju ta mogućnost postoji ili ne? Slučaj je taj da postoji mogućnost da je na prstima ostalo nešto sperme, ali to je oprano vodom, i tada je došlo do kontakta. Može li se tako zatrudniti?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor za vaše pitanje je ne. Ne postoji. Oprao je ruke i sve opisano. Nikako ne.

drinkopoli

Poštovani, naknon zastićenog odnosa sa djevojkom, svršio sam po njenom stomaku, pri čemu je, ona kaže, štrcnulo malo kod vagine, kaže nije kod rodnice blizu, izvana. isto tako ona dolje nije bila vlažna? kakve su šanse da zatrudni? i bduci da joj menga treba biti kroz 14 dana , može li se testom za trudnocu utvrditi prije menstruacije stanje ?
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi ne razlikujete vaginu od stidnice i vanjskog spolovila pa vam ne mogu odgovoriti na vaše pitanje jer ga ne razumijem.

Lana3012

Pozdrav. Jucer sam imala nezasticeni spolni odnos, momak nije svrsio unutra vec po stomaku ali je malo sperme skliznulo do rodnice i to smo odmah obrisali maramicom. Zadnju menstruaciju sam imala 07.03.2017., te su mi plodni dan prosli. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce i da li preporucujete tablete za dan poslije? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos za vrijeme neplodnih dana, a ukoliko ejakulat nije dospio unutar rodnice ne postoji mogućnost trudnoće.