Kontracepcija

vodena cista na jajniku

minchyyy

Imam vodenu cistu na levom jajniku 59x46mm, imala sam bilokularnu ali mi je jedna punktirana a za drugu sam dobila yazz tablete da pijem, ali problem se javio jer imam velike promene raspolozenja, bolove u grudima , nogama, i osecaj kao da su mi krajnici naduveni sve vreme...isla sam kod lekara da proverim ali sve je u redu...da li je to od tableta i da li da prestanem da ih uzimam i da li znate nesto sto bi mi pomoglo kod smanjenja ciste? ispila sam tri kutije yazz-a...i mnogo imam porblema od kad ih pijem, a ginekolog mmi je pre njih preporuci da pijem primolat nor dve kutije od kog sam imala jake bolove u grudima, glavi....da li da predjem na neke druge kontraceptive?

Natalija Beljo, dr. med.

Čudno da su vam jednu punktirali a drugu ne. Simptome koje imate su nuspojave od Yaz i nažalost kod nekih je to jače izraženo , tako da i ako pređete na druge ista stvar.Probajte jedino još malo jer to traje kroz neka 2-3 mjeseca.

minchyyy

Pa na Gak-u u Visegradskoj sam bila i predlagali su mi laparoskopiju ali posto sam mlada predlozena je i punkcija i da ne bi doslo do neke infekcije samo su mi jednu punktirali.Pa valjda ce proci nuspojave od yaz-a.....hvala puno.

Minica83

Postovani,na desnom jajniku mi je ,neposredno nakon kiretaze usled missed abortusa,dijagnostifikovana unilokularna cista,tankekapsule,bistrog sadrzaja velicine 46 puta 40 mm.Receno mi je da sacekam da prodje sledeci ciklus ,pa na kontolu,da je moguce da ce puci sama i da je to posledica uzburkanih hormona usled prekida trudnoce,Interesuje me da li se i vi slazete sa ovim misljenjem i da li postoji neka terapija koja bi potpomogla pucanje ciste?Imam 31 god,nisam radjala ,pa mi je jako vazno da sacuvam jajnik.Hvala vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je vjerovatno luteinska cista povezana s trudnoćom koje više nema.
Kontrola iza iduće menstruacije. Ništa drugo. To će nestati dolaskom menstruacije.

Minica83

Hvala vam najlepse na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.