Kontracepcija

yasmin

bonkas

Poštovana doktorise,
pijem Yasmin već gotovo 3 godine. U posljednjih nekoliko mjeseci imam vrlo jake glavobolje prvi ili drugi dan menstruacije. Da li je to normalna pojava ili je znak da nešto nije u redu.

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko nema drugih problema nema panike.

hrc987

pijem yasmin već 2god, s time da sam pauzirala zadnja dva mjeseca i zatim nastavila dalje....zadnju tabletu popila sam u utorak i jučer se pojavilo minimalno krvarenje, al stvarno minimalno. nikad do sada mi se to nije desilo pa me zanima da li su to znaci menstruacije i mogu li početi piti navu kutiju nakon 8 dana?

Natalija Beljo, dr. med.

Dobro , kraća mjesečnica i počnite normalno dalje po shemi 8 dan( nako 7 dana pauze).

malena_1987

Poštovana doktorice,
Moje pitanje je sljedeće; naime, do sada sam pila Yaz, ali mi nisu odgovarale pa mi je ginekologica prepisala Yasmin. Rekla mi je da ih mogu početi uzimati bez pauze, dakle nakon 24 pilule Yaza ili nakon pauze od Yaz pilula. Ja sam ih odlučila uzimati bez pauze pa me zanima trebam li se sada dodatno zaštiti nekoliko dana (iako u uputstvima od Yasmina ne stoji da je potrebno) i hoću li ovaj mjesec uopće dobiti menstruaciju? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

neće biti mjesečnice može se samo pojaviti malo krvarenja radi promjene OHC. Zaštita je nepromjenjena.

mal_aa

doktorice Natalija jedno pitanje za vas moj decko i ja nismo imalu seksualni odnos nego ja sam njega palila i to on je svrsio u hlace znaci nije bilo dodira sa zenskim spolnim ogranom i sad se ja pitam da li je moguce da je tecnost mogla dospjeti do zenskog spolnog organa jer mi mjesecnica kasni oko mjesec ipo dana da li me razumijete

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.Ali savjetujem da napravite UZV da pregledate jajnike.

iva.kuki

Draga dr.! Nadam se da nisam dosadnahappy)...Prvi put sam pocela uzimati kontracepcijske pilule(Yasmin) Vec sam ih deset ispila.Pijem svaki dan u isto vrijeme ,razmaka najvise pola sata no krvarenje vec deseti dan ne prestaje...nije to ni krvarenje,ono je prestalo vec 4. dan ali nekakav smedjkasti iscjedak,koji nije jak vec u odredjeno vrijeme u toku dana iscuri ,te me brine...Citala sam da je to normalno dok mi se organizam ne privikne,ali sam jako uplasena...
I usput bih vas htjela pitati da li je istina da od OHC maternica stari??? Da li smatrate da se nakon 5-6 godina moze normalno zanijeti bez posljedica?
Unaprijed hvala...

Natalija Beljo, dr. med.

Smečkasto krvarenje u redu , to je za očekivati na početku pijenja OHC: Maternica ne stari dok pijete OHC i može se zanjeti ( netko Vam je lagao). Na ovoj stranici imate topic gdje piše sve šta bi trebalo znati o kontracepcije pa pročitajte.happy

iva.kuki

Usput osjecam otok na stopalima,te mi dva dana vec trni lijeva rukasad

Enigma9

Poštovana doktorice molim Vas za savjet, prvu yasmin pilulu počela sam piti 8.11., pila sam ih 5 dana i tada sam prestala jer sam osjećala bol kod srca i napetost.. prestala sam ih piti jer sam mislila da je od yasmina, međutim ti bolovi nisu prestali (doktorica opće medicine kaže da je od nervoze).
Menstruaciju sam dobila 16.11., bila je jako oskudna..više kao smeđi iscjedak nego krv.. zanima me kad bi trebala dobiti sljedeću menstruaciju? kao inače (29. dan) ili je normalno ako bude kasnila? Puno hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

iva.kuki Ukoliko bi se simtomi nastavili ili bili jači prekinite sa OHC.
Enigma9 Kasniti će , tako da sljedeću očekujte tek oko sredine 12 mjeseca.

iva.kuki

Sad je uredu sve sa cirkulacijom,bar koliko se meni cini...smedji iscdjedak moze ostati jos,imam ga svaki dan...ali da li je normalno da nakon odnosa krvarim(pomalo)???

Natalija Beljo, dr. med.

Ako se nije prije događalo, onda još pustite neka 2 mjeseca da se naviknete na tbl.

haira

Poštovana doktorice, molim Vas recite mi umanjuje li Maxalt RPD 10mg oralni liofilizat (koji mi je neurolog dao za migrene) djelovanje odnosno zaštitu Yasmin kontracepcijskih pilila. Hvala!

Kaydee

Postovani,pijem yasmin od osmog mjeseca, sad sam pri kraju 4. kutije. Pijem kontracepciju zbog duge ( 8 dana ) i obilne menstruacije. Kad sam pocela piti pilule krvarenje je postalo oskudno i traje isto 8 dana. Prva tri mjeseca je bilo sve u redu bez krvarenja prije pauze od 7 dana. Pocetkom 11 mjeseca otisla sam na kontrolu za cistu koju sam otkrila u 7 mje, otisla sam na ultrzvuk zbog bolova u jajnicima. Ginekolog mi je rekao da nema ciste daje sve u redu, a da ta bol koju sam osjecala je vjerojatno upala i dao mi vaginalnu kremu s kojom mi je prosla bol. Ali vec pri sljedecoj pauzi menstruacija mi je umjesto u pon-utorak dosla tek u cetvrtak. U ponedjeljak sam pocela s novim pakiranjem Yasmina iako je jos trajalo oskudno krvarenje. Sad je treci tjedan da pijem i danas u srijedu mi je pocelo krvarenje, a moram piti pilule do nedjelje. Zasto je krvarenje pocelo prije pauze od 7dana? Dali je to mjesecnica? Dali imam razloga za brigu? Unaprijed vam veliko hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

haira kako od njega znaju biti mučnine i povračanja u tom slučanju bih savjetovala da koristitze dodatnu zaštitu.

Kaydee Ako se bili po stresom ili pili tbl u različito vrijeme može biti uzrok prijevremenom krvarenju.,ali ne morate se zabrinjavati, Vi popijte do kraja blistera i dalje po shemi.

iva.kuki

Evo mene opet...napokon sam ispila prvu kutiju Yasmina,sad mi je treci dan pauze i sve sam tablete uzela regularno u isto vrijeme svaki dan....uz poneki razmak od pola sata-sat najvise...Kako sam u ovoj pauzi,nemam spottinga,ali me grudi uzasno bole...imam iscjedak uobicajeni ko sto sam imala prije koristenja OHC ,ali nije jak kao onaj smedji...sad samo cekam da prokrvarim...jer kako sam shvatila mjesecnice vise nema,sad nastupa krvarenje,jel to znaci da i uobicajenog pmsa nema? To pitam zato jer mi oticu noge(a to mi se dogadja svaki put kad ocekujem mengu,a i bole me grudi,place mi se te sam nervozna)
Hvalahappy

lalalalala

Poštovana doktorice!
Da li se yasmin pilule mogu uzimati i prije prvog dana menstruacije? Pitam jer sam sinoć popila prvu pilulu misleći da je nastupila menstruacija, a dan prije sam spavala sa dečkom, ne prvi put, ali još uvijek ima krvi pomalo..pa je to vjerovatno od toga, jer danas nema ništa, pa pretpostavljam da nije menstruacija..inače sam trebala dobiti menstruaciju oko 13-og, ali često mi se desi da dobijem malo ranije..da li da nastavim piti pilule normalno, ili da sacekam prvi dan menstruacije pa pocnem ponovo? Postoji li mogućnost da će ova pilula koju sam sinoć popila stvarati problem? Hvala unaprijed!