Kontracepcija

yasmin

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nkorac prema opisanom ne. Radi se o sluzi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blackberry za učinak je potrebno duže vrijeme.
Postoje i bolji lijekovi za akne.

nkorac<3

Znači ta sluz koja je izašla,to jest ibla je jedna kapljica,ljepljiva,to je sluz?

BlackBetty

Hvala Vam na odgovoru. Stvarno više ne znam što bih probala za akne tako da ću nastaviti s pijenjem i nadati se poboljšanju. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam vam što mislim o vašem problemu.

ella3103

Poštovani,
zanima me mogu li piti beta karoten uz yasmin pilule? Smanjuju li djelovanje pilula?
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu. Ne umanjuju.

nkorac<3

Cura im je 11 dana nkaon "odnosa" koji je trajao 10 sekudni,staiv osam ga samo 4,5 put dobila krvarenje,to ejst 5 dana prije menstrunacije.Pa me zanima,to je krvarenje bas isto koa menstruacija alo samo sto je uranilo i dosta je slabije.Nema roze ni smeđe krvi samo je onakva kakva je kod mesntruaicje.Da li je ta mesntruaicja uranila 3-5 dana ili je to implantaicjsko krvarenje?Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanoj situaciji.
Vjerovatno se radi o menstruaciji.

chinica

Postovana,
Da li postoji mogucnost trudnoce ako sam slucajno napravila pauzu od dva dana izmedu uzimanja blisera, a imala sam nezasticeni odnos prije 7 dana. Inace yaz tablete pijem vec 2 god i nikad nisam bila u takvoj situaciji. Mjesecnicu sam dobila, no medutim nisam odmah krenula s novim pakovanjem. Da koristim zastitu unutar 7 dana i nastavim normalno uzimat tablete ili da popijem 3 tablete odjednom i krenem s novim bliserom bez placebo? Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana dodatne zaštite i dalje prema shemi uzimanja.

nkorac<3

Da li je moguće da curi odjedanput mensturacija bude umjesto 5 dana 4 dana i da je dosta slabija?

BT121

Poštovani,
Pijem 3 kutiju tableta.Do sad nisam imala nikakvih nuspojava ni problema. Danas sam popila 8 tabletu i 5 minuta kasnije dobila proljev ali ne prejak.Da li bi morala popiti novu tabletu ili to nije problem? Hvala na vašem odgovoru.LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bt popijte novu i dalje dodatna zaštita sedam dana.

BT121

Hvala na odgovoru.Popila sam. I sada popijem do kraja sve normalno? Sad bude mi 20 dana ispalo,a ne 21 i zatim 7 dana pauza Pa dalje opet? Ili? Unaprijed Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da tako postupite.

ivana992

Poštovani doktore,

Imam 22 godine i planiram početi piti kontracepcijske pilule. Ginekologica mi je prepisala Yasmin tablete zato sto "ih moja sestra pije i nije imala problema". No, znam da su to tablete koje imaju najvise hormona, a sestra ih je pila jer ima policisticne jajnike. Nekako osobno mislim da samo za kontracepciju nisu potrebne tako jake tablete jer nemam nikakvih ginekoloskih problema (u smislu policističnih jajnika i drugih hormonalnih problema već mi treba čisto u svrhu sprječavanja trudnoće). Moje pitanje je zapravo, da li koncentracija hormona u tableti povećava zaštitu (ukoliko je velika koncentracija) naspram drugih kontracepcijskih tableta koje imaju manju koncentraciju hormona te po vašem mišljenju koje bi mi tablete propisali?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odakle vam te informacije ? Mislim da niste informirani. Radi se o o ultraniskodozažnom kontraceptivu. Dakle mislim da možete krenuti s uzimanjem istih.

nkorac<3

Je li moguce da implantacijsko krvarenje traje 4 dana i da izgleda točno poput obične menstruacije bez ugrušaka ili nečeg drugog nego ista krv kao i kod menstruacije samo je slabije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.