Kontracepcija

yasmin

Zmaya

Poštovani,
pijem Yasmin kontraceptive i imala sam odnos sa partnerom bez prezervativa, nije svršio u mene, no zanima me, da li su samo yasmin pilule bez prezervativa sigurna zastita od trudnoce kada/ako bi partner ejakulirao u mene? Hvala na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da su sigurna zaštita. Ako ih redovito uzimate možete imati odnose s ejakulacijom.

Zmaya

Hvala Vam na prethodnom odgovoru. Imam jos jedno pitanje, naime imam jos cca 14 dana do iduce menstruacije (jos 7 yasmin pilula u pakiranju), jucer i danas se pojavio crveno smeđi iscjedak. Da li imam razloga za brigu ili je to normalno? pročitala sam da se to nekad dogodi usred ciklusa i uzimanja kontracepcijskih pilula. Hvala vam jos jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu. To je spoting krvarenje od uzimanja pilula.

an vi

Poštovani, imam 38 godina i već 6 godina uzimam yasmin i sad sam odlučila da ih prestanem koristiti prvenstveno zbog lica. U zadnje dvi godine pojavile su se fleke po licu, te su mi reklii da je to zbog tableta.Ljeti mi je puno gore nego zimi iako se i zimi naziru.Sad me zanima dali će te fleke da nestanu s vremenom kad prestanem uzimati kontracepciju? Čitala sam dosta o prestanku uzimanja kontracepcija gdje se mnogima pojavljue dlakavost i prištići sad se bojim takve reakcije i nisam sigurna dali je pametno da prestajem piti yasmin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To zaista ne znam. Konzultirajte dermatologa u svezi kloazme na licu.

Zmaya

Poštovani,
Vezano uz moj post za spotting, naime to jos uvijek traje od petka. Da li je moguce da se radi o menstruaciji koja je dosla dosta ranije iako jos imam 3 pilule u pakiranju (zadnja je u petak) i trebala bih dobiti menstruaciju u nedjelju/ponedjeljak? Vec dugo pijem yasmin i nije mi se ovo dogadalo. Da li ce nakon ovog nastupiti prava menstruacija ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spoting može ponekad potrajati i cijeli blister. Menstruacija će doći. Nastavite dalje po shemi uzimanja.

medved85

Postovani pijem jasmin tri meseca kad popijem zadnju tabletu uvek dobijem na trecem danu pauze sada sam na trecem danu dobila samo braon iscedak bez krvi da li je to normalno i da li postoji mogucnost trudnoce pijem ih redovno nijednu nisam preskocila molim vas za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ponekad će menstruacija tako izgledati.

medved85

Hvala doktore blunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

medved85

Postovani zanima me da li makmiror vaginalete uticu na dejstvo tableta i progesta gel koji mi je prepisan zbog cisti u dojkama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

Zmaya

Poštovani,

Prošli mjesec zbog cudne pojave prerane menstruacije na 7 kontracepcijskoj tableti yasmin, koja je trajala nekih 8 dana,otisla sam do ginekologice koja putem uzv nije vidjela nista sto bi moglo biti zabrinjavajuce osim stanjene sluznice koja je rezultat dugog koristenja yasmina. No ovaj mjesec se ponovila slicna situacija, naime na 6 tableti do kraja pakiranja u nedjelju se pojavio smedi iscjedak, trajao do sutra dan i to je bilo sve. Ovaj tjedan danas ili sutra sam trebala dobiti menstruaciju no mislim da to nece biti slucaj i doktorica je rekla da moze biti da menatruacija ni ne dode ovaj mjesec. Sto bi mogao biti uzrok tome? Na trudnocu ne racunam jer pijem pilule i koristim kondome. :/ da li uzrok moze biti stres i dugogodisnje koristenje pilula?

Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno spoting krvarenje zbog uzimanja pilula.
Savjetujem da promjenite pilule.

pitalica121

Poštovani,
Znam da je možda glupo pitanje , ali moram vas pitati. Yasmin inače pijem tačno u 23h , ali maloprije sam se trznula iz sna misleći da je jutro i popila pilulu 3 sata ranije tj. u 20h.
Sad ne znam šta da radim. Da li je ok da sutra nastavim piti u 23h ili da popijem možda večeras u 23 h opet ,čisto da budem mirna zbog sebe ? big-smile

Hvala Vam puno na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra u 23. Ništa drugo nije potrebno.

ana212

Postovanje doktore..
evo ovako znaci.. imala sam menstruaciju i sve je bilo normalno par dana poslje dosli su mi plodni dani i ja i moj decko smo imali nezasticeni spolni odnos i naravno nije svrsio u mene ali ja sam tokom tog spolnog odnosa procurila ali sam mislila inace imam iscjedak krvavi u plodnim danima i nisam previse obracala paznju ali mi je sljedeci dan procurilo jako i kao da imam menstruaciju ali do menstruacije je jos tocno 15 dana, ali htjela bih da uzmete u obzir da sam bila prije 3 dana bolesna (obicna prehlada koja jos traje) i sjedila sam na hladnom betonu bez jakne na ledima i mozda sam se nahladila ali posto sam jaoo paranoicna strah me da nisam trudna..koje je vase misljenje.. hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako uzimate pilule nastavite dalje s uzimanjem.