Kontracepcija

yasmin

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitalica ne umanjuje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doris možete prestati ali može vam se dogoditi neuredno i dugo krvarenje jer se to tako ne radi. Svakako ako ste spolno aktivna morate razmisliti i o mogućnosti trudnoće

ma1ea

Postavanje, imam jedno pitanje, koristim yasmin tablete vec mjesec dana i menstruacija mi je uredno dosla nakon popijene 21. tablete. Dečko i ja smo imali odnos šesti dan pauze (menstruacija je jos uvijek trajala), odnos je bio bez zastite, trebam li se brinuti? Tablete sam pila uredno na vrijeme svaki dan, bez iznimki, uvijek u isto vrijeme.
Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti.

ma1ea

Ispricavam se sto sam malo naporna s ovakvim pitanjem, zastita djeluje od prve tablete jel tako? Zastita dodatna ne treba odmah drugi, treci dan? Posto ih vec mjesec dana pijem i sad sam vec na drugoj kutiji yasmina
Procitala sam sve upute i na vasoj stranici sve sto je objavljeno, samo zelimo biti sigurni happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djeluje od prve tablete.

ma1ea

Hvala puno na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

pitalica121

Poštovani,

Doktor mi je produžio korištenje Avadila 10mg (svaki dan po 1 tabletu ) još mjesec dana (ukupno pijem 2 mjeseca).
Da li zbog dužeg korištenja može da smanji uticaj Yasmina (jedina zaštita koju koristim)

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema utjecaja.

luda13mala

Postovanje.! Godinu dana sam pila Adexu i sad mi je ginekolog dao da uzimam qlairu.Zadnju adexu sam uzela u utorak 05.07.Da.li da prvu Qlairu uzmem onda u srijedu 13.7 ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

luda13mala

Hvala.I jos samo jedno pitanje.ADEXU sam uzimala 21 dan pa 7 dana pauza.Qlaire ima 28.Znaci bez pauze uzimam svaki dan u isto vrijeme.Sta ako preskocim jednu.Da li sutra dan pijem dvije?Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

tuturututu

Pozdrav, interesuje me koliko je (ako uopste i jeste) umanjen efekat pilula ukoliko se koriscenje novog pakovanja posle ciklusa krenulo dan ranije, tj. 9. dan. Od tad je proslo 2 nedelje, i za to vreme pilule su uzimane redovno.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vas. Krenuli ste s 9.danom ciklusa uziamti pilule? Gdje ste to pročitali da se tako uzimaju pilule?

tuturututu

Pilule su uzete greskom 9ti dan, greskom. Do sad su bile koriscene normalno, 8. dan od pocetka ciklusa.

tuturututu

Da objasnim još jednom. Popila sam do sada dve kutije Yasmin pilula. Kad sam počela drugu kutiju, dakle, pila sam po jednu pilulu svaki dan (ima ukupno 21 pilula), posle 21. pilule ide pauza od 7 dana. Sa trećom kutijom je trebalo da krenem 30. juna (osmog dana te pauze), a ja sam greškom popila prvi pilulu 1. jula (devetog dana pauze), i pila tako redovno do danas kad sam shvatila da je trebalo dan ranije da počnem. Da l' sad treba da dovršim tu kutiju, popila sam do sada 12 pilula ili da prekinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte do kraja prema shemi, neće se ništa dogoditi.

jelenche

Postovana,
Imam 27 godina,nikad do sad nisam koristila ni jednu vrstu pilula a zog zastite i problema SA kozom htela bih poceti.Malo sam citala postove i Yasmil,kao i Logest,mi djeluje OK.Prosli mjesec sam Bilanz na Uz iginekoloskom pregledu i sve ok(nema ni cista ni mioma)samo jako zavaljena materica(posledica drugog porodjaja).Takodje i jetra i svi stomacni organi ok.Hormonski nalazi takodje dobri,samo je progesteron 6.Zanima me koje biste mi vi pilule preporucili posto ovih dana treba da dobijem,nemam vremena da odem kod mog ginekologa,a htela bih ih vec sad poceti koristiti?unapred hvala