Kontracepcija

yasmin

pehcura

Hitno mi je potrebna pomoc ili savjet. Pijem yasmin tablete redovno,međutim jednu sam tabletu slucajno zaboravila uzeti.Posljednji put kada sam pila tabletu bila je subota oko 16 sati i u nedelju sam je zaboravila uzeti,a imala sam sexualni odnos s deckom.Ujutro cim sam dosla doma popila sam 2 tablete(zaboravljenu i tabletu koju trebam popiti danas).Dali postoji mogucnost da sam ostala u drugom stanju ili da cu zatrudniti. I da napomenem da je ovo drugi tjedan kako pijem tablete.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Teoretski, mogućnost da ostanete trudni uvijek postoji, i kad ništa ne zaboravite. Međutim, ne vjerujem da ste ostali trudni, samo nemojte zaboraviti dodatnu zaštitu slijedeća 2 tjedna (objašnjenje sam nedavno pisala, pa malo prolistajte ovaj forum).

Peh

Postovana doktorice.
Javljam vam se opet u vezi mog prethodnog komentara.Malo sam se raspitala okolo i vecina tvrdi da ne bi trebala ostati u drugom stanju,mada nikad se ne zna.Do kraja mi je ostalo da popijem jos 6 tzableta.Prijateljica mi rece da ako sam popila jutros 2 tablete da nakon 12 sati popijem jos 2 tablete,navodno onda postizem ucinak tablete kao sto je dayafter.Sta mi vi savjetujete i koliko je to pametno?
Da li da nastavim piti normalno i da li trebam praviti pauzu nakon ili nastaviti sa jos jednim pakovanjem.Izvan sebe sam totalno i vise ne znam sta mi je ciniti!
hvala vam u naprijed!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Prijateljica vam nažalost priča gluposti. Samo nastavite dalje piti tablete normalno uz dodatnu zaštitu, ništa drugo ne možete napraviti. I ne živcirajte se zbog stvari koje ne možete promijeniti.

galaxy

Dobar dan,

Evo uzimam yasmin pilule od 4 ili 5mj.2007.g.
Mjesecnica mi je dolazila uvijek isti dan i nisam se brinula.
U 12.mj. je nisam uopce dobila. Imala san lagano krvarenje od 2-3 dana,i nakon 15-ak
dana opet. S
tim da sam u 12.mj. preskocila 2 puta popit,pa bi popila 2 zaredom kako pise i u
upustvima.
Svejedno,i prije bi koji dan slucajno zaboravila,ali mi se nije nikad dogadalo da mi
izostaje
mjesecnica. Nastavila sam ih pit normalno za ovaj mjesec.
Zanima me moguci razlog izostanka menstruacije?

Hvala
Nina

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Najvjerojatnije je razlog zaboravljanje tableta, ali ja bih na vašem mjestu napravila i test na trudnoću, za svaki slučaj.

Tosh Spice

Ako bi mi mogli pomoci... namjeravam prilikom pocetka sljedece mjesecnice zapoceti sa uzimanjem yasmin tableta po prvi put. Koliko dugo treba cekati da tablete pocnu djelovati? Neki govore odmah, neki nakon 15 dana. Dakle, koliko treba proci vremena do prvog snosaja?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ih počnete uzimati od prvog dana mjesečnice, zaštićeni ste od prve tablete.

mrvica1984

postovana doktorice. nalazim se daleko od kuce i trebam vasu pomoc.
pijem yasmin 2.5 mjeseca i svaki mjesec imam mucnine ali za izdrzat. no kako sam otisla na putovanje vec punih 10 dana sa pauzama od 2-3 dana imam tolike mucnine da nemogu zivjet. ja inace tome nisam sklona i jako mi je tesko. danas mi je 11 dan trece kutije po redu i nisam pametna dali i dalje pit. nikada mi ovako nije bilo. sinoc me je probudilo nocu i nisam cjelu noc spavala od uzasnog nagona na povracanje. molim vas pomozite daleko sam od kuce i jako sam uplasena. unaprijed hvala
napomenut cu da sam prebolila ovaj tjedan i vrlo jak proljev.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Trudni niste nadam se.
Teško da se nagon na povraćanje tako naglo pogoršao, prije sam sklona vjerovati da ste zaradili virozu sa mučninom. U svakom slučaju promijenite vrijeme uzimanja kontraceptiva pa probajte tako dan-dva. Ako ni to ne ide prestanite.

retro

Zanima me zašto ginekolog daje recept za 6 mjeseci za yasmin? Da li se nakon 6 mjeseci mora napraviti pauza?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, pauzu uopće nije potrebno raditi. Recept za 6 kutija dozvoljava zakonodavac.

Ivana05

Poštovanje. Imam jedno pitanje. Prije 4 mjeseca sam počela piti Yasmin tablete. pila sam ih redovito po pravilima. u 12.mjesecu sam ih prestala piti. zadnju menstruaciju sam dobila 17.1. danas sam kupila tablete i odmah sam popila jednu. kasnije sam u uputama pročitala da se moraju počet uzimat na prvi dan menstrualnog ciklusa. ja sam prvu uzela danas, 23.1. uskoro mislim imati spolni odnos pa me zanima jesam sigurna od trudnoće. trebam li ih prestati uzimati i ipak čekati sljedeći menstrualni ciklus.Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, niste zaštićeni od trudnoće ako prvu tabletu ne popijete prvog dana menstruacije. Sad vam je šteta baciti ovu kutiju. Nastavite piti uz kondom ovaj mjesec.

chipo

molim Vas ako bi mi mogli odgovoriti na par pitanja....
danas mi je 14. dan kako pijem Yasmin i još uvijek krvarim...jel to normalno?
i još nešto... prije par dana nisam stigla popiti tabletu u 15h kako inaće pijem, nego sam ju popila u 16h. i dalje sam nastavila piti u 16h. tek kasnije sam pročitala da sam trebala sljedeću popiti u redovno vrijeme. znači u 15h. dali da nastavim i dalje piti u 16h ili? dali mi je zbog toga smanjena zaštita?

unaprijed hvala! cmok!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Zaštita nije smanjena zbog promjene vremena uzimanja, a krvarenje će se vremenom smiriti, normalno je u početku uzimanja duže krvariti.

Dulcinea

Dobar dan,
htjela bih vas pitati jer nisam sigurna,
kad pijem yasmin, i nakon što sam popila 21 tabletu treba napravit pauzu i početi pit nakon tjedan dana.
mislim da mi je ginekologica rekla da npr. ako zadnju popijem u srijedu, da sljedeću pijem u srijedu sljedeću? jesam li dobro zapamtila?
hvala unaprijed na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tehnički u četvrtak - 7 dana pauze, 8. dan počinjete novu kutiju, ali ništa nećete pogriješiti i ako počnete u srijedu.

nastija

Poštovanje,
ovo je prvi put da koristim kontracepcijske tablete, pa me zanima da li postoji mogućnost trudnoće ako sam nakon desetak dana od početka prvog ciklusa korištenja tableta imala spolni odnos bez kondoma, s naznakom da dečko nije ejakulirao u mene? Te me zanima kolika je sigurnost spolnog odnosa u 7 dana kada se ne piju tablete, da li sam zaštićena kao i u prethodnih 21 dan kad se piju tablete?
Hvala na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ste tablete počeli piti prema uputi, dakle od prvog dana menstruacije, šansa za trudnoću ne postoji niti kod ejakulacije. I u pauzi ste potpuno zaštićeni.