Kontracepcija

yasmin

Sanja

koristila sam yasmin 8 mjeseci i za to vrijeme sam često imala kandidu. kad sam ih prestala uzimati, za otprilike mjesec dana sam prestala imati infekciju. je li to ikako povezano s pilulama? koju bi drugu zaštitu mogla koristiti?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Nema iskustva niti dokaza da bi Yasmin uzrokovao češću pojavu kandide.
Druga zaštita može biti po Vašem izboru.

leayasmin

Poštovana,

Pijem Yasmin pilule već dulj vrijeme (5 god), ukoliko želim promijeniti datum dolaska mjesečnice, jer idem na put slijedeći vikend, dali je bolje da prestanem s ovim pakiranjem ranije pa napravim pauzu prije puta ili da nastavim s novim pakiranjem iz njega popijem 5 pilula (dok sam na putu) i onda napravim pauzu. Dali ovako spajanje šteti ičemu? Hvala i lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Možete i jednu i drugu opciju iako ja savjetujem da se ne radi pauza i pije se novi blister do kraja.

ivanicaa

Nezasticeni odnos sam imala na dan kada sam popila 20tu pilulu yasmina. Nakon toga sam popila i 21. posle cega ide pauza od 7 dana. Odlucila sam da prestanem koristiti yasmin ,smem li to uraditi odnosno postoji li mogucnost da dodje do trudnoce ukoliko nakon pauze ne zapocnem novo pakovanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete to napraviti.