Kontracepcija

yasmin

frulica

Poštovani,

tri godine sam pila Yasmin tablete. Napravila sam pauzu od godinu dana i sad bih željela nastaviti. Zanima me mogu li početi s novim pakiranjem i izvan 2.-5. dana ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Započnite sa prvim danom menstruacije. Najkasnije možete s trećim danom.

jovana 1991

postovani, samo da proverim, vec nedelju dana imam mali proliv, ali ne u periodu od 4 sata od kada popijem pilulu, nego uglavnom ujutru, a pilulu pijem popodne, tako da je sa te strane sve u redu. zanima me da li pravim normalno pauzu sedam dana i posle toga sledece pakovanje, iako se trenutna kutija zavrsi, a proliv se i dalje desi ponekad. da li cu i dalje biti zasticena iako normalno napravim pauzu? u uputstvu ne pise nista za pauzu, pise samo da se popije nova tableta ukoliko se proliv desi 4 sata nakon uzete tablete. hvala Vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno radite pauzu.

jovana 1991

postovani, imam jos jedno pitanje, izvinite sto postavljam novo. u uputstvu pise da se tableta popije sa malo vode ako je potrebno. ja uglavnom popijem punu vecu casu vode jer sam zedna, pa me zanima da li je to ok sto je popijem sa dosta vode?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je.