Kontracepcija

yasmin

ingridalexandar

Doktore, uzimam yasmin tablete, vec tri mjeseca, ali ovaj mjesec sam zabunom uzela tabletu odmah prvi dan menstruacije (znaci ne 8.dan nego 4.), sta sad?blunk hvala vam happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje redovito i nakon popijenog blistera pauza od sedam dana.

sanda1234

Oprostite ukoliko sam pogrijesila rubriku. Malo sam zabrinuta ovih dana, bila sam nedavno kod ginekologa i radila ultrazvucni pregled. Naime doktorka mi je pronasla cistu velicine 4x3 cm na desnom jajniku, ali zbog nesto deblje sluznice maternice (17mm) posumnjala je na vanmatericnu trudnocu. Nakon sto sam joj ibjasnila da nakon posljednje menstruacije nisam imala nikako spolni odnos, ucinila je samo urinari hCG test i posto je bio negativan odmah iskljucila vanmatericnu trudnocu i propisala Yasmin za cistu. Dva dana kasnije sam dobila menstruaciju i bila je sasvim uredna s tim, da nakon sto je zavrsila osjecam blagu bol na lijevoj strani karlice i grudi su mi nesto bolnije. Da li je moguce da je to sve od Yasmina i da li je bio dovoljan test na urin ili je potrebno testirati i krv??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljan je beta iz urina. Postupite kao što vam je rekla ginekologica.