Kontracepcija

yaz

nataaa

pozdrav koristim yaz kontracepciju vec nekih 2 i po godine,zadnja menstruacija je bila ali vise u vidu smeđkaste tecnosti i trajalo je nekih cetir dana.Posjetila sam doktoricu koja mi je rekla da moram odmah da prekinem piti yaz da bi odmorila organizam ali me je strah nezeljene trudnoce i reakcija koje bi se mogle pojaviti poslije hormonske terapije i hocu li nastaviti opet piti yaz ili ne jer doktorica mi nije bas nista pojasnila jer je zurila kraj radnog vremena,sta bi ste mi vi savjetovali i unaprijed hvalaaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako izgledaju menstruacije uz Yaz. Mišljenja sam da možete dalje nastaviti s korištenjeg istog.

MajaH

Postovani

Menstruaciju sam imala 30.3 te potom 27.4 kada sam i pocela ponovo piti Yaz pilule. Yaz sam pila i prije medjutim morala sam napraviti pauzu jer sam od njih pocela imati jace glavobolje i to mi je jako smetalo. Nakon konsultacija sa svojom doktoricom posavjetovala me je da nastavim ponovo piti te sam novi paketic zapocela 27.4, na prvi dan menstruacije. Sve sam ih uzimala u okvirno isto vrijeme, odnose sam imala ali sa prekinutim snosajem u toku pijenja ovog paketica. Danas evo vec pijem trecu placebo pilulu a menstruacije jos nema. Nemogu reci da imam ikakvih simptoma, grudi me ne bole, onako u stomaku imam neki cudan osjecaj, ali nista znaci posebno. Zadjna menstruacija je bila onako malo oskudnija, trajala je neka 3 dana, odnose jesam imala od 20.4 (napominjem da sam Yaz pocela piti 27.4), al mislim da nebi trebala biti trudnoca razlog sto mi menstruacija jos ne dolazi. Molim vase misljenje.

Hvala

micek7

Poštovani,

Pijem Yaz cca 2 god. Novo pakiranje sam počela piti u subotu (17.5.). Tabletu koja sam trebala popiti u srijedu (21.5) sam zaboravila uzeti a onu od četvrtka sam popila danas (petak) ujutro. Odnos sam imala u utorak ali smo koristili kondom. Da li mogu nastaviti uzimati ovo pakiranje bez obzira na propuštenu tabletu ali uz korištenje kondoma kao dodatne zaštite?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz navedene pilule neki put menstruacija može izostati.
Držite se uputa. Uzimajte prema shemi uzimanja.

tinchaa

Pozdrav!
Redovito sam pila svijetloružičaste tablete i bez zakašnjenja. Danas sam popila drugu placebo tabletu iz blistera, no danas sam imala nezaštićen odnos (znači bez ikakve druge zaštite). Da li mogu ostati u drugom stanju ako imam odnos bez zaštite tijekom pijenja 4 placebo tablete?
Zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete.

majaba

Lijepi pozz.poboljsanje tena uz yaz kad mogu ocekivati poboljsanje.3mjesec pijem ne vidim poboljsanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 6mj. Ako ne dođe prebacite se na diane.