Kontracepcija

yaz

mastam

Poštovani, 28.2. sam počela piti kontracepcijske pilule Axira35. S posljednjom tabletom prvog blistera počela je intenzivna glavobolja koja je trajala punih 7 dana pa mi je ginekolog preporučio da prekinem s uzimanjem. Napravila sam pauzu od jednog mjeseca i 23.4. (na prvi dan menstruacije) krenula s uzimanjem Yaz tableta. 26.4. osjetila sam bol u desnoj ruci, a danas (28.4.) mi je ruka naotekla u zglobu šake i boli. Je li moguće da je to povezano s uzimanjem Yaz tableta? Nisam u mogućnosti trenutno se javiti svom ginekologu pa Vas molim za savjet. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je . Prestanite uzimati pilule odmah i javite se na internu kliniku da se isključi tromboza.

koka25

Dobar dan, molim Vas što hitniji odgovor. Hvala unaprijed!
Danas trebam popiti zadnju svijetlonarančastu tabletu(znači 24.) koju sam izgubila, a željela bih preskočiti menstruaciju ovaj mjesec. Da li da danas ne popijem ništa pa da sutra uzmem prvu tabletu iz nove kartice ili mogu već danas popiti prvu tabletu iz nove kartice?
I da li sam jednako zaštićena od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Već danas započnite s novim blisterom. Bijele bacite. Zaštićena ste svakako.

anchy_992

Postovani,zelim prekinut sa yaz-om,zbog političkih jajnika,previse se debljam i nemogu to podnosit psihicki. Pijem ih oko pola godine. Smijem li prekinuti primjenu lijeka bez svog ginekologa i moze li to imati ozbiljne posljedice?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno prekinite sa uzimanjem. Ne može biti nikakvih štetnih posljedica.