Kontracepcija

yaz

colaaaa95

poštovani, pijem yaz već 8mj. Prva 3mj menstruacije su bile jako oskudne kao što mi je ginekologica rekla da će biti ali zadnjih 5mj ja imam obilne menstruacije koje su više nalik na normalne menstruacije ali bolova nema nikakvih. Nisam prevše obraćala pozornost, mislila sam da ce se stabilizirati. Ne pušim, rijetko pijem. Na prvom pregledu ginekologica mi je samo napisala recept bez vađenja krvi što mi je odmah bilo čudno. Šta da radim, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem ili zatražite druge pilule.

Rose298

Poštovanje,

naime prvi put sam počela piti Yaz pilule 6.7 ove godine i ostale su mi još 2 ružićaste pilule nakon kojih slijede placebo. Danas sam primjetila blago krvarenje i bol u donjem dijelu trbuha. Trenutno sam van države i nisam u mogućnosti da posjetim ginekologa ,pa me zanima zašto se to krvarenje dogodilo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite do kraja ružičaste i nakon toga placebo. Ponekad se krvarenje javlja na zadnjim pilulama. Ne trebate brinuti oko toga.

succi

Poštovani, zanima me da li jedna popijena tableta Lexiliuma od 1,5mg moze uticati na djelotvornost yaz pilule. Yaz pilule pijem vec pet godina bez problema inace. I zanima me da li ako je inr 0.90 znaci na samoj donjoj granici i trombociti takodjer na donjoj granici da li postoji opasnost od tromboze? Pusim cigarete pa da li je razlog takvim nalazima krvi upravo pusenje istih? Unaprijed hvala na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe na učinak pilula. Ako pušite niste za uzimanje pilula. Niski trombociti nisu povezani s mogućnošću tromboze.

MaggieDF91

Poštovani,

pijem Yaz redovito već 19 mjeseci i nikad nisam imala problema niti sam zaboravila popiti tabletu.
Nažalost, jučer mi se dogodilo da sam zaboravila popiti zadnju aktivnu tabletu u blisteru (za 24. dan), a kako pijem ujutro u 8.30h danas sam tek shvatila da sam zaboravila jučerašnju pa sam popila tu od jučer i prvu bijelu placebo koja je namijenjena za danas u razmaku od 15ak minuta (znači prošao je cijeli jedan dan za zadnju aktivnu).
Dobro sam pročitala upute, no nemam novi blister kako bih nastavila s novim aktivnim tabletama, ali zapravo to ne bih ni htjela jer bih si tako odgodila menstruaciju. Zadnji spolni odnos imala sam prije 5 dana te me zanima koliko je smanjena zaštita od trudnoće? Naime, htjela bih samo nastaviti normalno piti dalje (po redu) da dobijem menstruaciju u vrijeme koje i inače dobijem. Mislite li da je bolje i sigurnije da uopće nemam spolne odnose sljedećih tjedan dana?

Budući da je danas praznik te ne mogu pitati svoju ginekologicu, javljam se Vama pa se nadam da ćete brzo odgovoriti.

Unaprijed zahvaljujem,
lijep pozdrav.

dora_s

Postovani doktore
Imam samo kratko pitanje... Kolko je vazno uzimanje pilula svaki dan u isto vrijeme... Ja sam prvi tjedan uzimanja 3-4 dana uzimala u 8-9-10 ujutro i onda sam jedan dan zaboravila uzet tad pa sam uzela oko 13 pa sam nastavila sad 2. Tjedan uzimati oko 14,15 al nisam niti jednu zaboravila
Hvalahappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dora, važno je uzimati čim točnije jer tada je zaštita potpuna. Nije prošlo više od 12 sati dakle ajmo reći da ste redovito uzimala.
Svakako se držite točnog vremena uzimanja ubuduće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maggie, ništa se neće dogoditi uskoro će nastupiti krvarenje.

dora_s

Dakle ne postoji mogucnost trudnoce s obzirom da sam popila svaku samo u malo razlicito vrijeme, prakticiramo uz pilule prekinut snosaj? I dali da ja pijem sad oko 8-9 ili 14-15h? Hvala happy

MaggieDF91

Poštovani,

znam da će uskoro nastupiti krvarenje, s obzirom na to da sada pijem placebo tabete, ail zanimalo me kolika je zaštita od trudnoće ukoliko se tako zaboravi popiti zadnja aktivna tableta, a nastavi se s placebo tabletama (jer u uputama piše da je najgore ako se zaboravi tableta u 1. ili zadnjem tjednu)?

Hvala, lp.

Malia

Postovani, jednu yaz tabletu sam izgubila, sve pijem na vrijeme regularno ali znaci s jednom sam tabletom manjka, narancastom, sto da radim dalje, jeli nastavljam piti kao i inace i narancaste i placebo? I hoce li imati kakvog utjecaja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oko 14,15.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maggie zadnja preskočena aktivna nije opasnost.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malia koju po redu ste izgubili. Uzimajte do kraja sve aktivne a izgubljenu uzimte iz rezervnog blistera.

MaggieDF91

U redu, hvala. happy
Lp.

dora_s

Dakle ne moram se bojat mogucnaoti trudnoce ako sam par dala pila pilulu u 8,9 ujutro i onda ostatak u 2,3 popodne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne morate.

Malia

Postovani, izgubljena je 17. Tableta po redu