Kontracepcija

yaz

Mivandic

Poštovani doktore, imam jedno pitanje u vezi Yaza. U uputama stoji da se tablete piju prema shemi bez obzira na menstruaciju, samo da budem sigurna, ovaj mjesec sam na dan kad sam trebala popiti zadnju placebo pilulu dobila menstruaciju i taj 1.dan sam popila tu placebo tabletu a iduci dan zapocela novi blister jer stoji kako ne smijem remetit shemu uzimanja. Jesam li dobro postupila ili sam tad trebala popiti prvu aktivnu iz novog blistera?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste napravili. Tablete se uzimaju po shemi 24 + 4 bez obzira na krvarenje.

Ivona2403

Poštovani, umanjuje li Bepanten mast za mazanje tatoo na 2 cm povrsine koze djelotvornost pilula?Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Bepanten mast ne umanjuje djelotvornost pilula.

mm1994

Poštovani,

popila sam sa zakašnjenjem od skoro 20h yaz pilulu iz trećeg reda blistera (zaboravila sam 18.dan), a jučer sam imala nezastićeni odnos pa me zanima je li smanjena zastita od trudnoce? Na lijeku pise da nije ako ne premasim 24h, a na internetu pise se radi o potpunoj zastiti ako ne prijedem 12h? Sto mi savjetujete?
Hvala i lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da se radilo o 18. tableti, zaštita nije smanjena.