Kontracepcija

yaz

anna122

Pozdrav,vec 2-3 dana imam bijeli iscjedak,pomalo ljepljiv. Koristim Yaz tablete,vec 2-3mjeseca. Da li je to vezano uz tablete ili nesto drugo? Trenutno su mi plodni dani,danas jr predzadnji dan. P

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je iscjedak vezan uz uzimanje pilula.

anna122

Hvala puno. Također osjecam bol u donjem dijelu trbuha tj jajnika,nista pretjerano bolno ali svaku toliko malo zaboli. Da li je isto vezano za pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nije. Možda kakva upala u ginekološkom ili mokraćnom sustavu.

dada89

Poštovani,
pijem Yaz već tri i pol godine. Prije nekih dva tjedan sam počela uzimati B kompleks. Zanima me utječe li koji vitamin iz B skupine na manju učinkovitost kontracepcije?
Počela sam osjećati vrtoglavice pa me zanima radi li se možda o trudnoć?. Menstruaciju sam imala prije dva tjedna i piuile uzimam redovito.
Hvala unaprijed

dada89

Poštovani,
pijem Yaz već tri i pol godine. Prije nekih dva tjedan sam počela uzimati B kompleks. Zanima me utječe li koji vitamin iz B skupine na manju učinkovitost kontracepcije?
Počela sam osjećati vrtoglavice pa me zanima radi li se možda o trudnoć?. Menstruaciju sam imala prije dva tjedna i piuile uzimam redovito.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinkovitost pilula. Ne radi se o trudnoći.

mirror

Pozdrav! Pijem Yaz vec 4god, medjutim danas sam bila kod doktora i zbog upale mi je propisala Medazol tablete i vaginalete Neo-Penotran. Zbunjena i pomalo uplasena zaboravila sam da kazem doktorici za Yaz, pa sada ne znam da li smijem uporedo da ih pijem. Pretpostavljam da ce ove tablete da umanje dejstvo Yaza, ali ionako ne smijem imati odnose dok ne zavrsim sa lijecenje, ali ako bih prestala piti Yaz na pola kutije vjerovatno bih dobila. Sta mi vi preporucujete da uradim? Da li Yaz utice na dejstvo ovih lijekova?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete koristiti navedene vaginalete tijekom uzimanja pilula.
Iste ne umanjuju učinak pilula.

strumpfeta_13

Poštovani, pijem Yaz tablete već 4 godine. Inače su mi menstruacije uredne, krvarenje počne na 4 bijeloj tableti. Pijem tablete u isto vrijeme. Ovaj mjesec mi je menstruacija počela ujutro na prvi dan kada sam treba početi piti tablete iz novog blistera i trajala je samo 3-4 dana. Bila je vrlo oskudna, više kao obilniji smeđi iscjedak. Zanima me da li je sve u redu i je li to normalno? Hvala!

LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Nastavite dalje prema ustaljenoj shemi.

annatolia

Dobar dan!

Koristim Yaz posljednje 2 godine i ušlo je u rutinu pa se samo jednom dogodilo da sam zaboravila pilulu, no bilo je u "sigurnome" drugome tjednu, tako da zapravo nemam nikakvo hitno pitanje. Naime, nekako sam naviknuta da je uvijek u uputama pisalo da je kašnjenje nakon 12 sati. I sad sam provjerila stari rezervni paketić i ondje stoji 12 sati. Recentno sam kupovala Yaz u Sloveniji i ondje je kašnjenje bilo definirano nakon 24 sata. Kupila sam neki dan novi blister Yaza i odjednom i ovdje piše kašnjenje da je tek nakon 24 sata.

Zanima me što se promijenilo - sumnjam da je drukčiji sastav, ali zašto je prije vrijedilo 12 sati, a sad 24?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrijedi i dalje 12 sati. Držite se toga jer se radi o niskodozažnim pilulama.

user23

Postovani doktore,

utjece li Casein protein na ucinak Yaz pilula, odnosno smanjuje li njihovu zastitu?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

ella54123

Postovani,

Tek sam pocela piti yaz pilule i na upustvu mi pise da ne trebam preskakati bijele pilulice, ali isto tako pise da se roze pocinju piti od prvog dana ciklusa (malo me zbunjuje) , pa me sad zanima ako dobijem naprimjer na 2. ili 3.dan placebo tablete da li ne pijem 3. tj. 4. i pocinjem prvu rozu iz novog pakovanja ili nastavljam piti dok ih ne popijem pa onda nastavljam sa novim pakovanjem?

Pozdrav

dada89

Poštovani,
imam pitanje. Počela sam piti immuno Theiss kapi za imunitet na biljnoj bazi.
Zanima me umanjuju ju li te kapi učinak tableta Yaz?
Pijem ih već 4 godine.
Hvala unaprije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ella uzimajte sve aktivne i bijele. Dakle bez ikakve pauze. Kad popojete 28 tableta, 29. Dan krenite s novim
Blisterom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dada ne umanjuju.

ivelov

Pozdrav,

Pijem Yaz uredno vec godinu i pol,bez kasnjenja i propustenih tableta. Medjutim, danas sam zavrsila sa zadnjom,cetvrtom placebo tabletom a igrom slucaja, nemam novo pakiranje iz kojeg prvu ruzicastu tabletu moram popiti sutra ujutro. Tablete ne koristim iskljucivo radi zastite nego i kao djelotvornu terapiju protiv akni i bitno mi je redovito ju provoditi. Mogu li zapoceti s prvom tabletom 36sati nakon uobicajenog vremena uzimanja (tad uzimam prvu i drugu tbl.s kojima 'kasnim') a ako ne, kako da postupim? Koliko je pouzdana zastita od trudnoce za taj mjesec?Unaprijed hvala.

Nazad
1 ... 43 44 45 46 47 48 ... 52
Naprijed