Kontracepcija

yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete započeti tim načinom.

anam21

Postovani,
Pijem yazz vec tri godine i uvijek dobijem menstruaciju kod trece placebo pilule, sad sam dobila kod 22 . S tim da pijem cipralex pola tablete svako jutro jeli mozda to razlog i imam li razloga za zabrinutost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

vesna.1607

Postovani,
Vec vise od godinu Dana pijem diane, a doktorica me sad sa njih prebacuje na yazz... jucer mi je bila posljednja tableta diane, menstruaciju ocekujem za tri,cetiri dana.. kad pocinjem sa prvom tabletom yazza? 1.Danas ili 2.osmog Dana nakon sedmodnevne pauze Ili 3.prvog Dana menstruacije...zbunjena Sam koju od tri opcije izabrati? Nemam redovne odnose...
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s uzimanjem s prvim danom sad kad dobijete menstruaciju.

lolita22

Poštovani!

Pijem kontracepcijske pilule Yaz 10 mjeseci i primjetila sam se da mi se sve više novih madeža pojavljuje po tijelu. Ne govorim o par madeža već o desecima i to me počinje jako smetati.
Ima li to veze s uzimanjem pilula? Može li se to spriječiti ako pređem na neke druge pilule?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Promjenite pilule.

user23

Postovani,

danas sam trebala popiti petu yaz tabletu ali buduci da sam bila u guzvi kada sam je uzela iz blistera poslije vise nisam bila sigurna jesam li je popila ili sam je negdje usput ostavila pa sam za svaki slucaj nakon sat vremena popila jos jednu, sljedecu iz blistera koju bi trebala popiti sutra. Molim Vas da mi kazete ako sam kojim slucajem popila dvije tablete moze li doci do nekih nuspojava i mogu li normalno nastaviti piti tablete redom kojim su u blisteru (to znaci da bih u ponedjeljak popila tabletu koju bih trebala popiti u srijedu)?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do nikakvih nuspojava. Nastavite dalje s uzimanjem po shemi.

googi

POštovani, imam pitanje vezano uz yaz.
Pijem ih već 5 mjeseci, upočetku sam imala problema s grudima (užasno bolne), prošli mjesec imala sam menstruaciju dva dana. Ovaj mjesec tjedan dana prije korištenja placebo tbl smeđkasti iscjedak, i kada sam trebala dobiti mensturaciju, i drugi tjedan, tj. tijekom uzimanja tih placebo tbl. smeđkasti iscjedak.
Mislim ni neznam kada mogu računati da sam dobila mjesečnicu?
Da se javim svom ginekologu?
Unaprijed Vam se zahvaljujem.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spoting krvarenju. Nastavite dalje s uzimanjem. Ne trebate se javljati ginekologu.

Uptowngirl123

Postovani, pijem vec dvije godine yaz tablete, ali ovaj put mi se pojavila pogreska. Prije 14 dana sam zapocela novi blister, ali u prvom tjednu sam zaboravila popiti tabletu ne znam tocno koju zato sto nisam primjetila i nastavila piti svaki dan jednu pogresnu ( od dana prije, npr u srijedu sam pila tlabetu od utorka i tako dalje ) primjetila sam tek na 10 tableti kad me poceo bolit trbuh i dobila smedi iscjedak. Kada sam to primjetila popila sam dvije tablete i vec dva dana pravilno pijem, ali jos uvijek imam iscjedak. U tom tjednu sam imala nezasticeni odnos.Da li postoji mogucnost da sam trudna? Hocu li ovaj mjesec dobiti menstruaciju? I da li mi je ovaj blister sada nevazeci i vise nemam zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Uzimajte dalje do kraja blistera pa krenite na novi.
Iscjedak je zbog preskočene pilule.

lula555

Postovani/a,
Pijem Yaz 2 mjeseca. Na drugom sam blisteru i 3. tabletu sam bila zaboravila (sada sam na 16.oj). Po Vasem savjetu 7 dana sam koristila dodatnu zastitu, tj uopce nisam kmala spolne odnose. Jucer i danas osjecala sam bol u donjem dijelu leda sto mi se dosad nije dogadalo. Prosli mjesec osjecala sam bol u grudima. S obzirom da me leda uvijek bole prije i tijekom menstruacije, a sad sam na sredini ciklusa tek, malo sam zabrinuta. Postoji li ikakva sansa od trudnoce? Ili je to tek nuspojava tableta ili mozda jer su mi plodni dani?
Hvala unaprijed.

lula555

Ispricavam se, zaboravljenu tabletu sam popila sa 13h zakasnjenja i nastavila piti po obicaju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće. Rezultat je privikavanja na pilule.

cvjetak13

Poštovanje

pitanje je sljedeće: smijem li kako bi izbjegla predviđenu menstruaciju u srijedu preskočiti bijele placebo tabl.i prijeći na novi blister?inače nisam imala nuspojave tipa spotting osim na prvom blisteru yaza i to je trajalo svega dva dana,a sada sam na trecem blisteru pa me zanima ako sad preskočim tu pauzu hoće li se to neko krvarenje javljati u novom blisteru dok ću piti ove aktivne tablete?

Nadam se da je dovoljno jasno što me zanima, puno Vam hvala na odgovoruhappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite tako. Vjerovatno će biti laganog kravrenja tijekom novog blistera.

tanja222

Pozdrav doktore..molila bih vas za savjet. Ja pijem jay zbog pol.jajnika i neredovitog ciklusa, 18tu tabletu sam zaboravila popiti pa sam je popila ujutro,, pa opet 19 i popila je tek sutradan oko 12 sati. tako da je nasljedilo krvarenje al nakon toga su krenile bijele placebo tablete pa sam ja to nastavila. Presla sam vec u drugi blister i evo danas sam opet prokrvarila. Sto da radim? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite s novim blisterom. Biejle ako još koju imate bacite.

Nazad
1 ... 44 45 46 47 48 49 ... 52
Naprijed