Kontracepcija

yaz

tanja222

Poštovani ja sam i zapocela s novim blisterom bakon toga i sad sam ba pola tog blistera kad je uslijedilo to drugo krvarenje .Znaci da započnem opet s novim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Uzmite ovaj do kraja.

succi

Poštovani,
Pijem yaz pilule već tri godine i nisam nikad pravila pauzu. Sada treći dan ciklusa, tj treći dan uzimanja aktivne roze pilule sam nakon popijene kave, pola sata nakon uzimanja aktivne yaz pilule sam imala dijareju. Smatrala sam da za pola sata pilula se ne može ni provariti pa nisam uzela dodatnu tabletu. Ipak, zanima me da li je potrebna dodatna zaštita prilikom seksualnog odnosa. Tj. da li se ova uzeta tableta apsorbovala kako treba. big-smile Unaprijed hvala na odgovoru.

succi

P.S. Napominjem da sam pilulu popila u 21: 15 a imala meksu stolicu u 21: 45. Zanima me da li treba da piopijem dodatnu pilulu happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li ste imali mekšu stolicu ili proljev? U tome je razlika!
Ako je bio proljev trebali ste uzeti dodatnu i koristiti dodatnu zaštitu sedam dana.

virago

Poštovani,

Pijem Yaz 4 godine. U drugom tjednu blistera zaboravila sam popiti 2 tablete - popila sam obje čim sam se sjetila (drugi dan navečer, a inače ih uzimam ujutro). Dobila sam slabo krvarenje, ali sam normalno nastavila piti tablete. Zatim sam u 3 tjednu blistera opet zaboravila jednu tabletu (popila sam je idući dan), no opet se pojavilo slabo krvarenje. U uputama sam pročitala da mogu nastaviti uzimati aktivne tablete i preskočiti placebo ovaj mjesec. Jesam li dobro postupila? U prošlih mjesec dana nisam imala odnose pa se ne bojim trudnoće, ali me zanima trebam li sada koristiti dodatnu zaštitu?

HVala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana zaštite. Bijele se bace i prelazi se na novi blister ako zaboravite popiti pilulu iz zadnjeg tjedna.

Kashmir

Poštovani,
Yaz pijem 4 godine bez pauze. Unazad godinu i pol krvarenja često izostaju. Pilule pijem svaki dan u isto vrijeme,bez iznimke te u ove 4godine nikada nisam zaboravila popiti ili sl. Odnos sam imala 27.ožujka uz ejakulaciju u rodnicu. Taj dan je bio jedan od placeba te sam imala mjesečnicu,u mom slučaju jako slab smeđi iscjedak. U travnju mjesečnica je izostala. Da li postoji mogućnost trudnoće? Simptoma nemam, a kako se bliže placebo pilule malo me hvata panika. Da sam trudna vec bih znala,ili?
Najljepša Vam hvala na odgovoru, lijep pozdrav i ugodan dan happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se ne radi o trudnoći.

sonja22

Pozdrav,
Jucer sam imala nezasticeni spolni odnos. Uzimam yaz vec 3 godine. Brine me to sto sam primjetila pojacan zuti iscjedak zadnjih 15 dana. To je vjerojatno povezano s infekcijom koju sam imala pocetkom mjeseca zbog koje sam uzimala antibiotik. Po kalendaru, jucer mi je trebao biti dan ovulacije. Zanima me da li postoji sansa za trudnocu ukoliko redovito uzimam pilule? Nisam povracala niti ista slicno. Uzimam jos i zeljezo i vitamin c.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Glede iscjetka probajte Linex lady comfort 2x tjedno lokalno.

jezicka23

Postovani,
pokušala sam pronaci odgovor na moje pitanje u prethodnim postovima,ali nisam uspjela.

Naime, pijem yaz pilule vec godinu dana. Zaboravila sam popiti pilulu za 7.dan, te sam ju popila sa 13h zakasnjenja, a za 8. dan takoder zaboravila ali uzela unutar 12 h od uobicajenog. U prvom tjednu nisam imala spolnih odnosa, te sam slijedom uputa koristila ovaj (drugi) tjedan koristila kondom koji je uslijed odnosa puknuo 11.-tog dana. Sve ostale pilule do sada su uzete pravilno,izuzev ovih 7.i 8. dana. zanima me kolika je sansa za trudnocu i kako postupiti?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom šansa je vrlo mala. Mislim da ne trebate brinuti,.

succi

Poštovani,
Javljam se da pitam da li propolis kapi i lactogyn kapsule uticu na djelotvornost yaz pilula. Također zanima me da li konzumiranje jako blagih cigareta ( samo jedna kutija na dan i to samo dva dana sedmicno, vikendom) moze utjecati na zdravlje i djelotvornost. I između ostalog i eventualno rijetko koristenje droga (tipa marihunana) da li utice u spoju s yazom na zdravlje i djelotvornost pilule? Koristim yaz pilule tri godine i nemam nikakvih problema, jako sam zadovoljna.

Unaprijed hvala na odgovoru

succi

Poštovani,
Opet ja. Zaboravila sam pitati jos jednu stvar: Da li postoji mogucnost da ostanem trudna ako sam tabletu 22. dana ciklusa uzela sa 11 i po do 12 sati zakasnjenja. Znaci do 12 sati zakasnjenja. Pise u upustvu da je ok, ali ja sam malo paranoicna. Pijem pilule 3 godine bez problema. Sad sam na 26. toj bijeloj piluli, pocela sam pauzu i cekam menustraciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Succi ništa ne umanjuje učinak pilula, no povećava mogućnost da vam se dogodi tromboza. Ako pušite i konzumirate lake droge onda pilule nisu za vas.

succi

Poštovani,
Javljam Vam se da pitam da li antibiotik Klavocin utiče na djelotvornost Yaz pilula i koliko dana ako utiče se mora koristiti dodatna zaštita. Na par sličnih foruma sam pročitala da antibiotici ne utiču na djelotvornost pilula ali opreza nikad dosta. Namjeravam šesti dan ciklusa da počnem piti antibiotik, uz to naglašavam da pijem yaz pilule već tri godine.

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe na djelotvornost pilula.

IvAjna

Postovani, imam 37 godina i neuredne menstruacijske cikluse od početka. Jajnici policisticni, dok je na lijevom endometriozna cista. Propisane su mi Yaz tablete, ali se jako plasim kontraindikacija koje, citam po forumima i vijestima, izazivaju. Nalazi krvi su mi dobri, i osim migrene, drugih tegoba ne osjecam. Da li je ovo dobar vid kontracepcije? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako. To je i lijek za vaše probleme s jajnicima ako nemate kontraindikacija za uzimanje.

Nazad
1 ... 45 46 47 48 49 50 ... 52
Naprijed