Kontracepcija

Yaz i akne

Poštovani,
imam 22 godine i godinama se borim s aknama.
Ginekologica mi je prepisala Yaz koje pijem već više od godinu dana,a akne su još uvijek tu,kao i masna koža.
Ginekologica je rekla da nastavim s terapijom,al ja jednostavno ne vidim smisla jer do sad nije bilo nikakvog pomaka.
Ne znam što da radim po tom pitanju,pa me zanima što bi mi Vi preporučili?
Hvala i lijep pozdrav!

Nataša Šemnički, dr. med.

mea__culpa,

Dijane 35 te ev Belara tbl.

l.p.

sunce555

Postovani,
imam policisticne jajnike (neredovite menstruacije, bolne,upalne akne na podrucju vilice i brade). pila sam yaz godinu dana i zatim sam napravila pauzu 6mj. prilikom uzimanja tableta ciklus mi se ustabilio i lice se popravilo nakon par mjeseci uzimanja. međutim, u pauzi su ponovno poceli neredoviti ciklusi i lice mi se vratilo na staro. sad sam ponovno na 4. kutiji yaz-a i lice mi je puno akni, kao da ga nikad nisam pila prije. zanima me, da li ce se stanje s mojim tenom poraviti i kada?
lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem korištenje Diana35. Yaz se daje za održavanje kad se postigne učinak.

Brinetq123

Poštovani,

Vec se duze vrijeme mucim s aknama. Imam komedone po obrazima i nesto malo po bradi. Otisla sam ginekologu na pregled i rekao mi je da imam nekakve folikulice koje nikako da se oljuste, i da uz neredovite cikluse i to sto kasno imam ovulaciju, daje naznake na policisticne jajnike. Prepisao mi je Yaz tabelete. Puno sam citala na forumima, i neke djevojke su pisale da im Yaz tablete nisu pomogle kod rjesavanja akni, tj. da im se stanje jos pogorsalo. Je li to istina, ili to ovisi od osobe do osobe? I ako tablete budu djelovale, koliko treba da se rezultati vide? Hvala unaprijed. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovat će. Za 6 mjeseci se moraju vidjeti poboljšanja.

Brinetq123

Postovani,

Evo ja sam vec na 4. kutija yaza i akne su jos tu. Malo se je popravilo, ali nista specijalno. Mozda dan, dva bude dobro, ali onda onaj treci opet dodju nove. Sto mi predlazete? Da ih nastavim piti ili da prestanem? Stvarno sam ocajna, ako mi ovo ne pomaze, vise ne znam sta ce. Hvala unaprijed
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pređite na jači antiandrogen. Diane npr.

Poštovani, zanima me nakon koliko mogu ponovo početi piti kontracepcijske pilule Yaz, pila sam ih oko 3 mjeseca i prestala, nisam ih pila cca mjesec dana, mogu li ih početi piti ponovo početkom sljedeće menstruacije? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete dakako.

User999

Dobar dan! E ovako, ja sam koristila yaz pilule 7 mjeseci zbog zastite od trudnoce, a i zbog problema s aknama. Stanje lica mi se znacajno popravilo ali problemi su nastali u 6. i 7. mjesecu koristenja yaz-a zbog jakih glavobolja i jako loseg raspolozenja najvjerovatnije uzrokovanog tim pilulama. Zbog toga sam promjenila pilule, i ovaj mjesec pocela korisititi LOGEST. Primjecujem znacajnu razliku sto se tice stanja psihe, raspolozena sam vecinu vremena, aktivnija, nema vise glavobolja, aliiiiii bubuljice mi se pojavljuju na podrucju brade i celjusti. Nekakve kao podkozne a takve nikad nisam imala, ni prije koristenja yaz-a, imala sam obicne pubertetske akne. Doktore/doktorice sta mi vi preporucujete da li da dam vremena logestu da mi se organizam navikne, da li je ovim aknama uzrok promjena hormona ili mi ne odgovaraju tablete? Kako dalje? Lijep pozdrav!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedene pilule nemaju blagotvoran učinak na akne. Sugeriram možda Belaru.

User999

Hvala, kako mogu zapoceti s Belarom? Nakon zadnje tablete logesta ili da sacekam menstruaciju pa da zapocnem taj dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite Logest do kraja i nakon njega sedam dana pauze a osmi dan započnete s Belarom. Uzimate je isto kao i logest.