Kontracepcija

Yaz i izostanak mjesecnice

yaz22

Dobar dan
Koristim Yaz vec 2 godine i 3 mjeseca bez pauza, nikada nisam niti jednu tabletu zaboravila uzeti. Prosli mjesec imala sam normalni ciklus, mjesecnicu sam dobila kao i uvijek nakon 3 uzete placebo tablete (13.08.). Odnose imam redovite i ne koristim niti jednu dodatnu zastitu. Ovaj mjesec imala sam ne tako ceste odnose isto bez dodatne zastite (prekinuti snosaj). Zadnje odnose imala sam 25.09 (12ta tableta) i 26.09 (13ta tableta) i trebala sam dobiti jucer tj 10.09. ali nisam. Zanima me da li je upitanju trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Ako i ne dođe nastavite dalje s uzimanjem.
Ponekad izostane uz ove pilule.

arijanaZMB

Postovani,yaz pijem vec treci mjesec..prvi mj. Sam dobila na 3 bijeloj piluli,drugi mj.na 4toj bijeloj,a sad treci mjesec nisam jos dobila tj.danas je 4ti dan placeba ali jos nisam dobila menstruaciju i mislim da i necu jer vec je i kasno a sutra vec u pola 3h.trebam poceti sa novim blisterom!pa me zanima zasto nisam dobila menstruaciju i da li je moguca trudnoca??!napominjem da sam uvijek pila sve tablete nisam ni jednu zaboravila,2puta sam samo popila sa 3-4sata zakasnjenja i uvijek imam prekinut snosaj,nisam ni povracala ni imala proliv!te imam sve simptome kao da cu dobit,bol u ledjima,glavobolja,bobuljice...zanima me razlog izostanka???unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uz navedene pilule ponekad je moguć izostanak menstruacije.
Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

destiny child 93

Pozdrav! Ukoliko danas popijem 4 placebo tableticu,a menstruaciju nisam dobila jos,da li vec sjutra da pocnem piti novi blister,odnosno novu kutiju Yaza? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da postupite tako. Ne obazite se na menstruaciju te ako i izostane ne brinite.

malamaca123

Postovani,prvi put koristim Yaz pilule i ovo mi je prvi mjesec,popila sam 24 roze pilule i sad sam na trecoj placebo tableti ali jos nisam dobila menstruaciju.Odnose sam imala(prekinut snosaj),imala sam i proljevastu stolicu uz koju sam popila linex i rezervnu pilulu (samo jednom).Grudi me bole vec 15-ak dana i imala sam jake mucnine bez povracanje koje su prestale prije par dana.Pa bih voljela da mi odgovorite da li je to normalno uz pilule ? I da li da nastavim piti i dalje normalno iako ne dobijem menstruaciju ? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to što ste naveli vjerojatno je nuspojava tableta. Ukoliko menstruacija ne nastupi niti idući ciklus javite se liječniku.