Kontracepcija

Yaz i libido

doktoricamica1

Postovanje,
Imam problem duze vreme, koristim Yaz vec nekih 5 godina bez prestanka, po preporuci lekara, medjutim primetila sam pogorsanje raspolozenja i smanjen libido, da li bih trebala da promenim pilule ili da prekinem sa njima? Koliko uticu na potpuni gubitak libida? Jako se lose osecam zbog toga. Hitno mi treba resenje.
Hvala unapred!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijske pilule mogu smanjiti libido (bez obzira koje) i žene koje ih uzimaju često pate od nedostatka želje za seksom. Pokušajte s drugim metodama kontracepcije.