Kontracepcija

yaz i proljev

red queen

Poštovana doktorice,

danas sam popila prvu tabletu yaza u 13 h, ali nakon sat vremena dobila sam proljev. Nikad prije nisam uzimala nikakve pilule pa neznam što mi je činiti. Je li mogu jednostavno popiti sutra sljedeću tabletu u isto vrijeme?

Natalija Beljo, dr. med.

trebate popiti isti dan kada je bio proljev tabletu namjenjenu za idući dan - pise u uputama

maya2108

Poštovana,

Jučer u ponoć sam popila 7. tabletu Yaza, redovno kao i uvijek dosad. Međutim unutar sat vremena, imala sam iznimno rijetku stolicu (samo jednom) izazvanu alkoholom koji sam u to vrijeme pila. Nisam popila dodatnu tabletu jer sam se tek sad sjetila da je to možda utjecalo na zaštitu... Planiram se dodatno zaštiti idućih tjedan-dva, međutim, najveći strah mi je postoji li mogućnost trudnoće, ukoliko sam zadnji odnos imala u subotu prije tjedan dana (i taj dan sam bila dobila menstruaciju, a dan poslije započela novi blister)?? Trebam li se brinuti?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate.

kika19

Poštovani!

Danas sam nakon popijene pilule imala proljev (pilulu pijem u 8h), a proljev sam imala nesto malo prije 10h, pa mi sad nije jasno sto ciniti buduci da mi je to bila 24.pilula, dakle sutra trebam poceti sa bijelima. nisam popila dodatnu pilulu vec sutra namjeravam normalno poceti sa placebo. hoce li zastita biti pouzdana od prvog dana novog blistera?

Lijep pozdrav!

Nataša Šemnički, dr. med.

kika19 ,

preskočite inaktivne tablete i započnite s novom kutijom.
Ako ste već 1 popili krenite danas s nekim novim vremeno piti.

L.p.

kika19

Ipak sam postupila prema drugoj uputi. dakle danas sam popila prvu placebo tabletu. hoce li onda biti okej ako se samo dodatno zastitim sljedecih 2 tjedna? mislim ako ce se zbog te "izbacene" pilule nastupiti ovulacija, za 2 tjedna bi zastita opet trebala biti potpuna.

Nataša Šemnički, dr. med.

kika19 ,

nakon 2tj će te imati ponovno zaštitu.
Štitite se do tada.

L.p.

kika19

Poštovani!

Prije 10-ak dana decko i ja smo imali odnos i on je malo stavio prst u moj anus te sam nakon odnosa primjetila malo sluzavog smedjeg iscjedka iz anusa na gacicama. to je bilo otprilike 3.30 sata nakon popijene pilule (pijem yaz pilule) pa me zanima ubraja li se to u proljev? jer nismo dalje koristili dodatnu zastitu ovih dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ubraja se u proljev. Zaštita je sigurna.

rozaaa

Poštovani,
Pijem Yaz već gotovo 4 godine. Jučer sam popila tabletu u uobičajeno vrijeme (17h), međutim od jutros imam jaki proljev. Budući da ne bih htjela riskirati s neželjenom trudnoćom, zanima me jesam li zaštićena ako popijem iduću tabletu na vrijeme (ili unutar 12h od kad ju trebam popiti) i ako nakon te tablete ne budem imala proljev?
Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Od uzimanja pilule do proljeva prošlo je dosta vremena.
Nastavite dalje po shemi.

rozaaa

poštovani,
Zaista mi je žao što opet smetam, ali sinoć sam popila tabletu u 7 (dakle s 2h zakašnjenja). Oko 1h u noći sam imala proljev i povraćanje. Inače se ne bih brinula oko toga budući da je prošlo više od 4h, ali ipak bih htjela znati jesam li i dalje zaštićena ili bih trebala koristiti dodatnu zaštitu neko vrijeme? Inače, na 10. tableti yaza sam.
Još jednom se ispričavam jer je moguće da pretjerujem. Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Ne treba dodatna pilula.

ella0708

Poštovani,
Pijem Yaz pilule od 2. mj ove godine u 18 sati. Jučer sam popila tabletu u uobičajeno vrijeme i pola sata nakon sam imala dosta vodenasti proljev. 2 sata nakon toga imala sam spolni odnos i svršio je u mene. Postoji li rizik od trudnoće? Što da radim? Da kupim novi blister i popijem rezervnu tabletu ili da nastavim piti trenutne u uobičajeno vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte dodatnu pilulu čim prije i dodatna zaštita tjedan dana.