Kontracepcija

Yaz mjesecnica

Jahoja

Postovani,
Pijem redovno i na vrijeme Yaz 2 godine i nekada bih znala na pola kutije dobiti krvarenje u trajanju od jednog dana, slabijeg inteziteta vise kao iscjedak.
Ginekolog mi je rekao da je to normalno uz yaz, probojno krvarenje.
Ovaj mjesec, tjedan dana prije mjesecnice sam dobila krvarenje koje traje vec 3.dan, malo je obilnije nego inace te popraceno s laganim bolovima kao kada imam mjesecnicu.
Trebam li se brinuti, mijenjati mozda tablete i trebam li ocekivati moju "pravu" mjesecnicu za tjedan dana ili je ovo krvarenje bilo sve za ovaj mjesec?
Hvala vam
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isto se radi o probojnom krvarenju. Ne treba mijenjati pilule, a menstruacije će doći na vrijeme.