Kontracepcija

Yaz pilule

Da, ali kod yasmina pise, ako se propusti tableta u trecem tjednu i popije odmah sutra kad se sjetis (odnosno dvije odjednom u mom slucaju i nastavis drugo pakiranje bez pauze, odnosno bez one 4 tablete u yaza) da treba dodatna zastita sljedeca dva tjedna. Znam da su ovo yaz a ne yasmin ali bih molila objasnjenje ako mogu zamoliti!? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako kod YAz bacite bijele i nastavite s novim pakiranjem ili ako prekinete ružičaste i predete na bijele ostajeter zaštićeni u oba slučaja od trudnoće pa ne treba dodatna zastita.

Dobar dan! Bacila sam bijele tabletice i nastavila s novim pakiranjem (zbog zaboravljene tablete u trecem tjednu), danas mi je zadnja ruzicasta tableta nakon koje pocinjem sa bijelim, pa me zanima postoji li mogucnost i sta uciniti ako slucajno dode do kasnjenja mjesecnice tijekom pijenja te cetiri bijele tabletice odnosno da se ne pojavi, da li moze mjesecnica nastupiti i nakon te cetiri bijele kad vec pocnem piti sljedece pakiranje? Obicno mjesecnicu dobijam nakon cetvrte bijele tabletice. Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Po navodima pacijentica obično nastupi krvarenje nakon 4 bijele tbl.

Anitich

poštovana doktorice,

zaboravila sam uzeti prvu pilulu, popila sam je s 11 sati zakašnjenja. Yaz pijem već 5 mjeseci. Da li je zaštita od trudnoće smanjena??

unaprijed hvala!!

Natalija Beljo, dr. med.

Nije , popili unutar 12 sati.

malena2202

poštovana doktorice! ovaj mjesec sam prvi put počela koristiti kontracepcijske pilule yaz. 3. dan sam popila tabletu,međutim nakon dva sata sam dobila jaki proljev. u uputstvima piše da u tom slučaju treba uzeti tabletu iz rezervnog blistera koji ja nisam imala. nisam popila nikakvu dodatnu tabletu, nego sam sljedećeg dana nastavila uzimati tabletu u uobičajeno vrijeme. zanima me da li moram koristiti kondom sljedećih 7 dana ili nije potrebna dodatna zaštita od trudnoće?? zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je prošlo dva sata nije bilo potrebe za dodatnom, ako nije onda kako niste popili koristite 7 dana dodatnu zaštitu.

sretna_ptica

Postovana doktorice, zanima me je li normalno da je mjesecnica nakon prvog popijenog blistera Yaza izuzetno oskudna, vise nalikuje smedjem iscjetku, s tim da je do pocetka pijenja tableta bila prilicno obilna i trajala je duze - a sada svega tri dana. Znam da je uobicajeno da se krvarenje smanji, no u mom slucaju rijec je o drasticnoj promjeni pa me zanima je li to normalno ili se moram zabrinuti? Hoce li i ubuduce biti tako oskudna ili je moguce da je takva reakcija samo nakon prvog blistera?

Natalija Beljo, dr. med.

To je samo jedna od dobrih strana OHC, tako da je to u redu i trebalo bi tako biti i ubuduće.

sretna_ptica

Najljepsa hvala!

Dobar dan! Pijem Yaz vec osmi mjesec, ali mi nikako ne prolazi mucnina na meso i grudi su mi se povecale u zadnja dva-tri mjeseca , pa me zanima da li je to sve normalno ili da sumnjam na trudonocu, iako pijem svaki dan tablete redovito , ali ponekad 1-2 sata razlike. Hvala!

Billie

Poštovana,

jučer sam popila zadnju pilulu Logesta i prelazim na Yaz. Da li počinjem osmi dan od danas ili? Pretpostavljam da nastavljam dalje s njima kao da
ni ne mijenjam vrstu tableta, ali nisam sigurna i zaboravila sam pitati svoju doktoricu pa bi mi trebala pomoć.

Hvala vam unaprijed!
Billie

Natalija Beljo, dr. med.

question Nema trudnoće, ako pijete kako ste napisali, i navedeno neme veze sa OHC.
Billie Da dobro ste shvatili počonjete od 11 .10

Billie

Hm, sad mi nije jasno: da nastavljam redovno kao sa starima, trebam početi pit novu kutiju u ponedjeljak, 18.10. Kako 11.10., ne razumijem?

Natalija Beljo, dr. med.

Sorry, točno sa 18.10 počinjete Yaz , shvatila sam da ste imali pauzu.

Nike777

Postovana doktorice,
ja sam pocela piti yaz prvi put prvu kutiju pocetkom mjeseca, oko 03.10,mjesecnica je trajala dosta dugo, oko 10ak dana s tim da nisu bila obilna krvarenja nego prvih par dana, a nakon zavrsetka mjesecnice imala sam krvavi iscjedak vecinu dana u mjesecu po malo, neznam je li to normalno?? i danas mi se kao pojavila lagana mjesecnica iako su mi ostale jos 2 roze tabletice i one 4 placebo, pa sada neznam kako da nastavim dalje, da li da popijem ovo do kraja i roze i bijele ili bi trebala preci na novu kutiju pa ako mi Vi mozete pomoci sa savjetom? unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

U početu pijenja to je normalno tako da Vi popijte po shemi do kraja blister .

Monroe

Poštovana doktorice!

Uzimam Yaz pilule već 3 mjeseca. Ovaj mjesec sam popila svih 28 tableta (zadnju tabletu sam uzela 30.10) i dobila mjesečnicu na drugoj placebo tableti, te još uvijek traje.
Dana 31.10 sam trebala krenuti sa novim blisterom međutim zbog okolnosti nisam uspjela na vrijeme nabaviti novi blister. Da li smijem krenuti sa novim blisterom od 1.11. ? Da li mi je zaštita od trudnoće smanjena za iduće razdoblje ako kasnim sa uzimanjem novog reda tableta?

Unaprijed hvala!
Lijep pozdrav!

bitterP

postoje li nuspojave kod odgađanja menstruacije?