Kontracepcija

Yaz pilule

Natalija Beljo, dr. med.

Monroe Možete , ali prvih sedam dana koristite dodatnu zaštitu.

bitterP Nema nuspojava i imate videolink u kojem se govori o "izostanku" mjesečnica (namjernom) za vrijeme korištenja pilula.

Lady Yana

Poštovana doktorice,
Jucer sam trebala popiti 15. tabletu yaza, medjutim zaboravila sam. Trebam li ju danas popiti sa 16. ili sto?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je popijte i onu zaboravljenu i koja slijedi za danas.

lenica

poštovana doktorice,

meni je ginekologica prije dva tjena prepisala yaz tablete i dala mi je onaj prospektić s receeptom. u njemu piše da se mogu uzimati od prvog dana mjesečice ili od 2 do 5 dana ciklusa. ja sam ih počela uzimati peti dan. mene sad zanima dali sam dobro napravila s obzirom da nikad prije nisam pila kontacepcijske tablete.
hvala

samantha-5

pijem yaz tablete vec 9 mjeseci.
Inace pijem tablete u 18:00 ali jucer sam zaboravila a navecer sam imala spolni odnos. Probudila sam se danas u 11 sati i odma popila tabletu. Znaci 17 sati zakasnjenja.
Sto mi je sljedece ciniti? Trebam li se brinuti? Mislila sam popiti tabletu za dan poslije, ali ne znam jeli to dobra ideja s obzirom da uzimam Yaz. Ne znam jeli uopce potrebno.
Molim Vas recite mi sto cu jer me hvata panika.. :/
E i zaboravila sam napisat da je ta zaboravljena bila 19. tableta po redu, znaci treci red. Inace sve uredno pijem, nisam nikad zakasnila vise od 12 sati.
Hvala unaprijed.

Monroe

Hvala na odgovoru!

Ipak nisam počela piti novi blister , jer bi kasnila više 2 dana. Da li mogu krenuti piti tablete ponovno ovaj mjesec kada dobijem mjesečnicu?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

lenica Da , ali uz dodatnu zaštitu.

samantha_5 Ništa ne treba , popijte do kraja po shemi.

monroe Da

lenica

dakle tu dodatnu zaštitu koristim samo prvih tjedan dana ili?

lotus986

Postovana,
zaboravila sam uzeti 3 pilule, zapravo, nisam ih ponjela na put, danas kada trebam uzeti 4., dobila sam blago pocetno krvarenje... sto dalje? Da odmah nastavim s novim blisterom ili? Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

lenica Da , samo prvih 7 dana.

lotus986 Sad je prošlo previše. odnosno 3 tbl. su propuštene , tako da nemojte piti dalje , prestanite pa od idućeg ciklusa nastavite ponovo. Za to vrijeme koristite zaštitu

vedrich

Dobar dan.

Zanima me slijedece- odlucila sam uzimat Yaz svaki dan u 19h kad sam kretala ih pit.... Zanima me koliko je štetno i koliko je smanjena (ako je) zaštita ako postoje odstupanja od 2 sata prije/poslije 19h.. recimo da jedan dan popijem u 18h, drugi u 19h, treci recimo 21h i sl.... ali u okviru od 2h+/- ? Unaprijed hvala na odgovoru

Justanyone

Pozdrav, imam pitanje u vezi korištenja Yaz pilula. Počela sam ih piti ovaj mjesec prvi dan ciklusa, te otada cijelu mjesec krvarim promijenjenim intenzitetom. Imala sam snošaj, sa zaštitom 26. dan ciklusa, ali kad sam počela piti placebo tablete krvarenje je postalo minimalno. Kondom nije pukao, ali partner mi je danas rekao da ga je stavio naopako tijekom drugog snošaja. Postoji li mogućnost trudnoće?

Lili23

Poštovana dr.
moram napraviti pauzu od Yazz-a mjesec dana kako bih izvadila spolne hormone.Da li sam zaštićena 4 dana na bijelim pilulama budući da radim pauzu?Odnosno do kada traje zaštita na posljednjoj kutiji koju pijem?Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

vedrich Nišat se strašno neće dogoditi , ali se može pojaviti probojno krvarenje kao na početku, (kod nekih pacijentica) tako da ih ipak pijte u isto vrijeme.

Justanyone Ne.

lili23 Do kraja blistera, prestaje kada ih ne pijete.

lenica

imam jedno pitanje. dečko i ja smo imali snošaj sinoć na večer i on je svršio u mene. jučer sam popila 12. tabletu prvog blistera. poslje mi je nešto iscurilo van. da li je to normalno i što je to bilo?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako mislite da li ste bili zaštičeni jeste , a iscurila je sperma.

lenica

puno vam hvala

Lady-E

Da li je moguce da menstruacija nastupi prije nego se popiju sve pilule iz jednog pakiranja?Naime, ostala mi je jos jedna tableta, ali pojavila se neka sukrvica pa ne znam da li se to moze smatrati mestruacijom ili iscjetkom koji se moze pojaviti tokom uzimanja prvog pakiranja Yaz pilula?Ukoliko nastupi menstruacija da li je normalna takva pojava prije nego se popiju sve pilule i kako da nastavim sa uzimanjem novog pakiranja?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Može se dogoditi Vi popijte preostalu tbl. i nadalje nastavite po shemi , znači sljedeći blister .Zaštita je sigurna.

lela2504

Poštovanje!
U kolovozu sam prestala piti Yaz pilule, pila sam ih tri mjeseca. Imala sam jako niski tlak i mislila sam da je to zbog pilula, ali ipak se ustanovilo da pilule nisu uzrok tome. Planiram ih opet početi piti kad dobijem mjesečnicu. Od nuspojava sam imala glavobolje i trnce u rukama, ali to je s vremenom prestalo. Također sam primjetila suhoću rodnice i kod spolnog odnosa smo morali koristiti lubrikant, a i primjetila sam da mi se smanjio libido kad sam koristila pilule. Zanima me dali će ti problemi s vremenom prestati isto kao i glavobolja jer planiram koristite pilule do daljnjega?