Kontracepcija

Yaz pilule

leny

Poštovani,
zanima me kakav je postupak kada se izgubi blister sa tabletama, naime bila sam na moru i normalno ih uzimala no kada sam došla kući primjetila sam da mi fali kutijica i da nisam popila 8, tabletu. Danas sam već trebala popiti 9. ali ne mogu doći do svoje doktorice (bolovanje do 9.mjeseca) pa ne znam što dalje. Nakon što sam popila 7. tabletu imala sam nezaštićeni spolni odnos pa me zanima da li postoji razlog za panikom te kakav mi je daljnji postupak. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije. Najvjerovatnije ćete dobiti menstruaciju uskoro i dalje odnos samo sa zaštitom.

plavi cuperak

Postovani pijem yaz 2 godine.s toga imam jedno pitanje menstruaciju sam dobila normalno.inace yaz usimam onako kako treba ovoga put sam pocela uzimat yaz 3 dan od pocetka krvarenja ali mi je menstruacija stala ja ga uredno pijem dali sam zasticena od trudnoce i dalje ili trebam koristit dodatnu zastitu i koliko dugo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

leptirica9

Postovanje;
Ovaj mjesec sam zaboravila popiti 21 tabletu iz pakovanja koje inace pijem navece u 7h, i popila sam je tek sledeći dan navece u 7h zajedno sa 22 tabletom medjutim sve tablete redovno uzimam evo vec 8 mjeseci.Medjutim sad na drugoj bijeloj tableti dobila sam smeckasti iscjedak koji je trajao jedan dan ali posto sam se taj dan vracala sa godisnjeg negdje sam zagubila pri pakovanju kutijicu.Sad me interesuje da li cu dobiti menstruaciju jer danas sam treba da pocnem piti novo pakovanje a menstruacija jos nije dosla s tim da sam znaci zaboravila popiti 21 tabletu vise od 24h i zadnje dvije bijele tablete nisam popila.Odnos je uvijek zasticen kondom pored tableta .Hvala

leptirica9

Zaboravila sam napisati da sam to jutro i vece kada sam zaboravila popiti tabletu imala odnose ali sa kondomom i s tim da je partner svrsio napolje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bijele nisu ni važne da ih uzmete jer su neaktivne.
Držite se dalje sheme uzimanja.

anna122

Poštovani,
Brinu me bolne grudi...vec 10-13. dan nakon menstruacije osjecam bolove u grudima,ako legnem na prsa ili ih pritisnem.
Pijem Yaz od 10. mj ove godine i imam 17 godina. Tablete pijem redovito i max. odstupanje je 3h.
da li je moguća trudnoća? zadnji odnos prije menstruacije je 14.8.
Bila bih zahvalna na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći naravno.

Brinetq123

Postovanje,

Na 5 sam kutiji Yaz tableta. Ovaj mjesec mi se na bijelim tableticima, znaci kada treba doci menstruacija, pojavio crni pa onda smeckasti iscjedak i nije me nista boljelo, kao sto prije znalo boljet kod menstruacije. Jel trebam biti zabrinuta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

yazz

pozz za dr.

redovno koristim yazz pilule vec 1,5 god .. trebala sam dobiti menstruaciju 13.05. ali je izostala.. svaki dan imam simptome kao da ce biti ali nista...simptomi su tu ali krvarenja nema...da li je to normalno kod koristenja ili ?? niti jednu pilulu nisam izostavila... samo da spomenem isla sam na papa test 07.05. i rekla mi je dr. da ima neke upale i dala mi poligynax koje nisam koristila cekajuci da krene mjesecnica ... da li je i upala uzrok izostanku ili pak trudnoca??? hvalaaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je uz uzimanje pilula da poneki put izostane.Ne brinite i nastavite dalje s uzimanjem prema propisanoj shemi.

User999

Pila sam yaz i presla na logest, sad sam na pauzi 6. dan, i razmisljam da se vratim na yaz. Smijem li to uciniti nakon 7. dana pauze? Ili se yaz mora piti bas prvog dana ciklusa? Unaprije hvala, postovanje!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete dalje krenuti s Yazom.

ninchielu

Poštovani,

U ponedjeljak sam slučajno popila bijelu umjesto roze pilule.
Sutradan-utorak, u vrijeme u koje pijem tablete sam primijetila grešku i popila rozu tabletu koja mi je bila na redu. U srijedu, jer već prethodnih par dana se pojavio smeđi iscjedak, sam popila ipak bijelu tabletu. Onda je krenulo pravo krvarenje kao da sam dobila menstruaciju. Sada ne znam da l' treba da krenem s novim blisterom ili popijem 2 bijele tablete koje su ostale. Interesuje me da l' ću biti zaštićena ako sada krenem s novim blisterom i šta je najbolje što mogu učiniti. Menstruaciju sam sinoć dobila.
Molim za pomoć

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s novim blisterom. Bijele bacite.

lula555

Postonani, zaboravila sam popiti 5. tabletu iz blistera,popila je cim sam se sjetila i nastavila piti kao inace. Medutim sad mi se dogodilo da sam i 22. zaboravila popiti. Spodne odnose nisam imala mozda malo manje od mjesec dana,za vrijeme prethodnog blistera. Da bacim bijele i nastavim s novim blisterom? I jesam li zasticena od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bacite bijele i krenite na novi blister. Bit ćete zaštićena.

miaz1669

Poštovana doktorice,

Yaz tablete sam pocela piti 23.09. i prestala sam pit nakon prve kutije zbog nepodnošljivih grčeva.Započela sam s drugom kutijom ali je nisam dovršila znači oko 25.10 sam prestala piti.Zadnju menstruaciju sam imala 10.10. zanima me da li je to normalno ili trebam ići na pregled?

Hvala unaprijed.