Kontracepcija

Yaz/Qlaira ili Diane?

sigurnost

Kakvu bi kontracepciju preporučili osobi koja ima PCOS i nema menstruaciju već dva mjeseca? Moj ginekolog kaže Yaz/Qlairu ako želim kontracepciju, a Diane ako mi je prije svega cilj izazivanje menstruacije. Meni je cilj zaštita, no u kondom se ne pouzdam previše. Da li će mi LH trakice reći je li rizičan dan ili se ne mogu pouzdati u njih, s obzirom na nederovite cikluse?

Inače sam i na antihipertenzivima. Imam 33 godine.

Natalija Beljo, dr. med.

Složila bih se sa vašim ginekologom i redovito radite pretrage krvi.

sigurnost

Hvala Vam na odgovoru. Možete mi još, molim Vas odgovoriti na onaj dio pitanja o LH trakicama?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete probati.

sigurnost

Evo, dao mi ginekolog ipak Diane, zbog PCOS-a. Sad imam još jedno pitanje - interaktiraju li Normabel i antihipertenzivi sa njima? Normalbel pijem samo povremeno, od 2mg, 30 tableta traje mi nekoliko mjeseci.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.