Kontracepcija

yaz tablete i povračanje

MALEŠNA

Poštovani, nadan se što bržem odgovoru na moje pitanje. Naime, tabletu sam uzela oko 1 sat ujutro, međutim zbog malo poveće kolićine različitog alkohola, povratila sam, negdje oko 3 sata ujutro. kasnije sam oko 9 sati ujutro imala spolni odnos bez zaštite, a imala sam ga i taj isti dan, navečer isto bez zaštite. nakon toga popila sam tabletu kao i svaku većer, no malo sam prekasno pročitla da ako se tableta povrati da se odma mora popitit druga tableta i koristit drugi oblik zaštite sljedečih nekoliko dana, odnosno tjedna. Ta tableta koju sam povratila spadala je u drugi tjedan kontracepcije. Sad bih vas zamolila da mi odgovorite na sljedeće pitanje : Da li je moguća neželjena trudnoća?? Molim na brz odgovor! Hvala unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike povratili ste nakon 2 sata tako da pijte dalje po shemi.

MALEŠNA

HVALA na brzom odgovoru! uf što bi mi svi da nema Vas! big-smile

Natalija Beljo, dr. med.

Zato portal slavi 10 rođendan jer da nije Vas ne bi bilo ni nas.happy

afrikanka

Poštovana doktorice, u uputama piše da postoji rizik za trudnoću 3-4 sata ako povraćamo nakon uzimanja tablete,ja sam imala sličan slucaj da sam povratila od prevelike količine alkohola nakon 3 sata. znam da vi kazete da je apsorbirano nakon 2 sata ali zasto u uputama onda onako piše?

Natalija Beljo, dr. med.

Zato jer mi u praksi primjenjujemo da mora proći 2 sata .

dxyz

poštovani, popila sam tabletu yaz za 19. dan ali sam nakon 2 i pol sata povračala i dobila proljev zbog viroze. sljedeću tabletu sam popila drugi dan, 20. dan u vrijeme kako sam ih pila i do sad. ginekologica mi je rekla da nastavim normalno pit tablete do kraja kutije ali da koristim dodatnu zaštitu. koliko bi dugo trebala koristiti dodatnu zaštitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do kraja blistera.

brankica1209

Poštovani,
sinoć sam popila 4. tabletu Yaz pilula i nakon nešto manje od 2 sata povraćala zbog alkohola. Nisam videla da sam povratila tabletu, nisam ni nešto previše povraćala ali ipak znam da je prošlo više od sat i po, ali manje od 2 sata tako da ne znam da li se apsorbovala. Takođe sam juče imala nezasticeni odnos tako da se brinem i ne znam sta da radim.

brankica1209

Poštovani,
Sinoć sam u 22h popila Yaz pilulu(pijem ih već nešto više od godinu dana) i nešto manje od 2 sata nakon pilule povraćala zbog alkohola. Nisam videla da sam povratila pilulu, nisam ni nešto mnogo povraćala ali opet se brinem da li bi moglo da utiče na zaštitu, posebno zato što sam juce imala nezasticeni odnos. Od toga je već prošlo malo više od 12 sati tako da ne znam sta da radim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u dva sata tableta se uspjela apsorbirati. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.