Kontracepcija

Yaz - zaboravljena pilula

logestica19

Pilule pijem oko 23 sata navecer. U pon mi je bio 3 tjedan i u pon navecer sam popila zadnju. U utorak i srijedu sam zaboravila popiti pilulu, a to su bile 2 roze, i ostaje mi jos jedna roza za veceras. Sutra moram krenuti sa 4 bijele tabletice i na njima bih trebala dobiti menstruaciju, ali neznam sta da sada radim kada sam 2 zaboravila popiti. Dali da uzmem veceras sve 3, pa da krenem na bijele, ili sta mi je ciniti? Odnose nisam imala nedavno tako da me to ne brine. LP

Natalija Beljo, dr. med.

Trebali ste prekinuti sa pijenjem tbl iz tog blistera i početi novi.

logestica19

Prekinula sam piti staru kutiju ali nisam pocela sa novom. Sto mi je sada ciniti? Cekati menstruaciju i onda na prvi dan poceti piti? Dali sam onda od prvog dana zasticena? Koji biste mi vi nacin kontracepcije preporucili, s obzirom da mi se cesto desi da zaboravim uzeti pilulu?

Natalija Beljo, dr. med.

Onda je za Vas kontracepcija u obliku flastera ili Nuvaringa koje počinjete na prvi dan mjesečnice.

logestica19

A kako da pocnem/nastavim pit yaz pilule?

Natalija Beljo, dr. med.

Kad ste prekinuli onda sa prvim danom mjesečnice.

dina_29

Poštovana doktorice. Pijem Yaz tablete već 4 mjeseca. Sada sam na drugom tjednu nove kutije. 14 i 15 tabletu sam zaboravila popiti. Sjetila sam se na 16. Da li da nastavim sa ovom kutijom, ili da počnem biti novo pakovanje? Što se tiče zaštite, odnos sam imala tu noć kada sam popila zadnju 13 tabletu, jer se trebam brinuti? Hvala.

2x2

Uredno pijem Yaz od 4. mjeseca ove godine.
Ovako izgleda prva pogreška:

Zaboravila sam 19. tabletu blistera u subotu, 14.08.
U nedjelju, 15.08., popila sam obje (zaboravljenu i redovnu) i nastavila piti roze (hormonske) tablete sljedeća 4 dana.
Znači do četvrtka, 19.08.
U petak, 20.08., popila nepažnjom bijelu placebo tabletu (koja slijedi u blisteru),
21.08. kupila novi blister, popila isti tren 2 tablete i nastavila normalno s pakiranjem.

U nedjelju, 15.08., dan poslije zaboravljene tablete, i sljedeća 3 dana imala sam odnose uz prekinuti snošaj.

Otada pijem uredno.

Kolike su šanse za trudnoću?
Malo i potiho strahujem.
Pa vas molim za odgovor.
Hvala lijepa.)

dina_29

I samo da nadodam da mi je ta noć kada je bio odnos (bez zaštite) bilo točno 2tj od menge. Kako da se ponašam? Da li se mogu još nekako zaštiti?
Znači prošlo je 53 sata od zadnje popijene tablete, koju sam popila netom prije odnosa. Jutros sam popila te dvije zaboravljene.
Mislim da imam razloga biti zabrinuta.
Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Dina_29 nastavite piti do kraj blister preskočite bijele i počnite novi blister.

2x2 Ako sam dobro shavatila preskočili ste ostale bijele i počeli piti novi blister, trudnoće nema, učinili dobro.

šapica

Poštovana doktorice,

17. tabletu iz pakiranja popila sam sa 14 sati kašnjenja, a zatim i 18. tabletu ali sa 6 sati kašnjenja. Postoji li šansa da je zaštita od trudnoće smanjena, trebam li koristiti dodatnu zaštitu? Planiram roze tablete popiti do kraja te preskočiti bijele i početi novo pakiranje.

Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Postupite kako ste i mislili.

tami88

Poštovana,

željela bih da mi razjasnite jesam li pravilno postupila: pijem Yaz i zaboravila sam popiti 20. tabletu u blisteru, uzela sam ju sa 16 sati zakašnjenja. Nastavila sam normalno piti ostale, bacila 4 bijele i prešla na novi blister, tu znam da je sve u redu. Ipak, večer uoči dana kad sam zaboravila uzeti tabletu u sam imala odnos. (uzimam ih u 19h)
Nadalje, u uputama ne piše da je u tome razdoblju potrebno nakon zaboravljene tablete koristiti dodatnu zaštitu, kao ni na službenim stranicama Yaza. Ja sam tek 6. dan nakon zaboravljene tablete, navečer, imala odnos bez zaštite.. Mogu li biti mirna u pogledu trudnoće? Logično mi je da se u tom kratkom vremenu nije sve stiglo toliko promjeniti da bi doslo do oplodnje od onog odnosa dan prije. Pijem Yaz gotovo godinu dana.

Hvala Vam na uvijek korisnom odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Kad bi svi bili kao Vi bilo bi presavršeno za nas ginekologe. Sve učinili kako treba, nema panike. Bravo!!

tanjazzg

Poštovana doktorice molila bi za hitan odgovor...

Pijem Yaz kontracepciske pilule sada drugi mjesec za redom...
Jutros sam ustanovila da sam preskočila 21 tabletu pa popila 22 i 23 s obzirom da sam se sva zbunila
i nisam vise znala dali sam preskocila popiti taj dan 21 ili nisam popila jucer 23 jutros sam u panici popila 21 u 8,30 a inace ih pijem svaki dan u 12h
i iza toga sam popila 24 tabletu u 12h. S obzirom da sam 20dan imala odnos i da vise nisam sigurna jesam zaboravila popiti koju tabletu ili sam samo preskocila 21po redosljedu MOLIM VAS sto da radim dalje. Dali da sada preskocim bjele tablete i nastavim s novom kutijom od početka ili da popijem bjele i čekam menstruaciju.
Ako nastavim s novom kutijom dali to znaci da i menstruaciju odgađam u tom slučaju..

Doista sam nova u ovome pa Vas molim sto da cinim jer sutra mi je 25 dan kada bi trebala piti prvu bjelu tabletu..

Hvala!

marijaaa

Pozdrav!
Pijem tablete u 19h i danas sam vidjela da sam jučer zaboravila popiti 8.(drugi red) i popila sam danas obje u isto vrijeme. Ali sinoć sam imala (ne aštićen) odnos i zato sam zabrinuta. Imam li razloga zabrinutosti i koliko mi je sigurna zaštita dalje? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

tanjazzg Preskočite bijele i nastavite sa novim blisterom.I da ovaj mjesec nećete imati mjesečnicu.

marijaa ne znam koje pijete , ali možete nastaviti piti dalje po shemi samo sad 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

marijaaa

Hvala na odgovoru... happy Yaz pijem,zaboravila sam napomenuti...

tanjazzg

Hvala Vam na odgovoru,
upravo tako sam i ucinila!

kosee

Poštovana, molim za pomoć i savjet.
Pijem Yaz pilule i zaboravila sam uzeti 17.pilulu iz pakiranja (više od 12h). Prvo sam iz panike popila tu pilulu a onda sam krenula čitati uputstva. Ponuđene su dvije opcije – da nastavim piti pilule iz tog pakiranja, preskočim placebo tablete i odmah pređem na novi blister; ili da pređem odmah na placebo tablete i onda nastavim sa novim pakiranjem. Odabrala sam drugu opciju i nisam popila iduću pilulu nego sam prešla na placebo.
Zanima me kad mogu očekivati iduću menstruaciju (tijekom ovog razdoblja uzimanja placeba ili tek idućeg)? Trebam li koristiti dodatnu zaštitu i koliko dugo? Kad bi bilo najbolje obaviti test na trudnoću pa da budem sigurna da je sve u redu?
Puno vam hvala!