Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Neće biti umanjena zaštita.

SofftKitty

Postovani,

Danas u 11 sati sam zaboravila popiti svoju redovnu pilulu i 5 sati nakon toga imala sam spolni odnos kod kojeg je on svrsio u mene.
Sjetila sam se tek kasno navecer da sam je zaboravila popiti.Da li je potrebno da uzmem pilulu za dan poslije ?

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je.

Goranka28

Postovani

Pijem Longest tablete vec godinu i pol. Nikad mi se nije dogodilo da zaboravin popiti tabletu do prije tjedan dana. Zbog godisnjice mature sam bila u strci i zaboravila popiti 3. tabletu iz kutije. Popila sam ju oko 12 sati kasnije ali sam popila par pica tu vecer. Nisam imala odnos 3 dana prije kasnjenja ni od tada. Strah me da zbog kasnjenja i alkohola tableta nije imala ucinak taj dan. Moram li koristiti dodatnu zastitu i koliko dogo od kasnjenja?
Hvala unaprijed na odgovoru
Ugodan dan happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Ana_Marija_1310

postovani,pijem diane35 vec nekoliko meseci. Na kraju proslog pakovanja sam zaboravila popiti 19. pilulu i popila sam je kad sam se setila (nekih 18 sati zakasnjenja)-svakako tog meseca nisam imala odnose...zatim sam dve poslednje popila u uobicajeno vreme, napravila regularnu pauzu od 7 dana i za sve to vreme nisam imala odnose i dobila sam menstruaciju (sto je normalno i logicno happy ). Medjutim, pocela sam normalno sa novim pakovanjem i imala nezasticene odnose gde je decko svrsio u mene (to je bila 3. pilula novog pakovanja)...da li postoje ikakve sanse da sam propustenom pilulom iz te zadnje nedelje prethodnog pakovanja umanjila zastitu u ovom...hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Zaštita je sigurna.

Fizicarka

Dobar dan! Sinoć sam zaboravila popiti pilulu i tek sam ju jutros popila (više od 12h zakasnila) i znam da večeras moram popiti današnju. Moje pitanje je, da li moram odmah početi piti drugu kutiju s obzirom da mi je u ovoj trenutno ostalo samo 5 pilula, tj. da li moram napraviti stanku od sedam dana nakon što popijem trenutnu kutiju ili odmah nakon ove početi piti drugu? Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ove uzmite do kraja i bez pauze prelazite na drugi blister.

ana1703

Poštovani,

redovito pijem Diane 35 zbog policističnih jajnika a ujedno i kontracepcije. Zbog velikog stresa jučer sam se zbunila oko dana za uzimanje tableta i uzela sam ih sa krive strane blistera. Danas kad sam popila novu tabletu, primjetila sam da je jedna tableta propuštena (zapravo nije bila propuštena, uzeta je, ali krivi dan) te sam na brzinu u strahu danas popila obje tablete odjednom. Riječ je o trećem tjednu uzimanja. S obzirom da sam danas uzela dvije tablete, hoće li moje tijelo sutrašnje uzimanje samo jedne tablete shvatiti kao pad hormona te postoji li onda mogućnost za trudnoću tj. pojavu ovulacije? Također me zanima trebam li preostale tablete nastaviti piti kao i dosad te onda uzeti pauzu ili?

Puno Vam hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma neće biti ovulacije. Uzmite do kraja i pauza sedam dana.

lasta999

.Postovani Pijem lindynette 30 već 6mj. Sinoć mi je bila Prva pilula nove ture koju sam zaboravila popiti , kako na uputstvu ne pise nista za slucaj prvog dana neznam dali da popijem sada dvije ili samo 1 i jeli potrebna zastita..Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dvije čim prije i dalje dodatna zaštita tjedan dana.

Nataly37

Postovani,

Pijem yaz pilule vec 4 meseca. Popila sam 15tu tabletu iz kutije, a potom za tri sata povracala i imala velike mucnine. Sutradan sam nastavila piti sve normalno (odnosno popila sam 16tu pilulu). Nisam imala odnose nakon tog povracanja. I evo sada, 3 dana nakon toga imam krvarenje. Da li je moguce da sam trudna? Da li sam pogresila sto sam nastavila piti tablete po semi?
Mnogo se brinem, tako da bih bila zahvalna da sto pre cujem vase misljenje.
Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma ne radi se o nikakvoj trudnoći. Nastavite dalje po shemi uzimanja.

Fizicarka

Pozdrav,
sinoć 08.07. sam trebala popiti 18.tabletu iz kutije negdje oko 21h ali sam zaboravila.Popila sam ju jutros 09.07. u 6h.Danas ću navečer popiti i onu "redovnu"tabletu koju bi po rasporedu i trebala.Moje pitanje je: s obzirom da nisam zaboravila tabletu popiti više od 12h da li da idem na sljedeću kutiju tableta bez pauze ili..? neznam da li je bitno da napomenem da sam i ovu kutiju koju sad pijem isto počela bez pauze jer sam u prethodnoj zaboravila popiti duže od 12h a bilo ih je manje od 7 u kutiji. I još nešto. S obzirom da mi je trenutno ovo tek druga kutija tableta Lynd.20 nakon prve nisam radila pauzu,i dobila sam menstruaciju u onih "sedam dana pauze" koju ja nisam napravila,da li je to u redu ili?Da li će mi opet sad doći menstruaciju 21.dan.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite svakako do kraja blistera i onda pauza sedam dana.

Fizicarka

Pozdrav, evo ja pijem petu kutiju lindyinette 20. Svako jutro oko 5 - 6 popijem tabletu,jedno jutro sam zaboravila te popila tu tabletu tek oko 19h taj isti dan. Sljedece jutro sam popila tabletu na vrijeme. Ostalo mi je jos 3 tablete u kutiji. Da li moram sad krenut s novim blisterom bez pauze ili..? S obzirom da sam nekih 12-13h kasnila sa tabletom? Nisam imala spolne odnose vec 9 dana (neznam dali to igra neku ulogu),te cu imati spolne odnose tek za nekih 2 dana mozda. Hvala Vam !

Fizicarka

Nastavno na prethodno pitanje,krivo sam napisala. Zaboravila sam tabletu popiti ujutro u oko 6 vec sam ju popila popodne oko 18h. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite pauzu od sedam dana.

Nazad
Naprijed