Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

tanja222

Poštovani doktore ja sam isto zaboravila popiti tablete,bio je petak u jutro kad kad sam skužila da mi u blisteru stoji srijeda i četvrtak .(inače pijem u veče)onda sam popila u petak u jutro jednu, pa u petak na večer još jednu, znači ostala mi je još jedna .tako da sam ostavila nju za subotu u jutro, Kako sam imala neki hitan slučaj dogodilo se da u subotu na večer nisam popila tu što mi je ostala,pa su mi opet dvije ostale, Ja sam lijepo prekinula pilule i sad čekam cijeli mjesec da dobijem normalnu menstruaciju da počnem piti novi blister, u mđuvremenu sam malo krvarila od tih popijenih u duplo, Radi se o YAZ. Dali sam ispravno učinila što sma bacila blister i čekam ponovo sve. Imam policistične jajnike i ciste i zato sam dobila terapiju. Hvala *

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte prvi dan sljedeće menstruacije i tada započnite ponovo s pilulama.

lucijana66

pozdrav! prvi puta pijem pilule.radi se o lindynette pilulama. pocela sam u utorak oko 22h i popila sam i u srijedu u to vrijeme ali u cetvrtak sam zaboravila i popila ju tek u petak ujutro oko 5 h(znaci 7sati kasnim) da samo nastavim normalno piti ili??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo normalno uzimajte dalje.

strok21

Poštovani,
Pijem tablete qlaira već 3 godine..
Na 4.dan ciklusa(prije 5 dana) sam imala odnos s dečkom prvo 3,4 min bez kondoma a poslije toga smo stavili kondom radi sigurnosti..na 7.dan sam zaboravila popiti tabletu u 21 sat i popila sam je sutradan oko podne i nastavila normalno jučer piti..danas (9.dan) sam primijetila malo krvi na WC papiru..da li je moguće da je to radi zaboravljene tablete ili postoji mogućnost trudnoće? Zdrav razum mi govori da nisam mogla ostati trudna ali me panika malo radi krvi koja bi mogla biti implantacijsko krvarenje :/
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je zbog neadekvatnog uzimanja pilula.

petra88

Poštovani, tri mjeseca sam pila Cerazette i nakon toga tri mjeseca Diane 35, ovo mi je zadnji mjesec što ih pijem, zbog toga što trebam raditi pretrage krvi. U nedjelju sam zaboravila popiti tabletu ,i popila sam je nakon 24 sata, zajedno s tabletom za ponedjeljak, danas sam popila predzadnju, a sutra pijem zadnju. Problem je u tome što osjećam lagani pritisak i bol u lijevom jajniku pa me zanima postoji li tako brzo, nakon 24 sata mogućnost ovulacije? Imala sam zadnji odnos u petak i postoji li s time mogućnost trudnoće? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

ZanimaME369

Poštovani!
Pijem lindynette 20 osam mjeseci, uvijek ih pijem navečer, između 19:30h i 22h, no najčešće u 20h. jučer navečer zaboravila sam popiti svoju predzadnju, znači dvadesetu tabletu u pakovanju, popila sam je sljedeće jutro u 7 i 30h, recimo dakasnim točno 12h od kad sam je trebala popiti. Zadnju tabletu u pakovanju sam popila danas u 22h i sada mi sljedi sedmo dnevna pauza. Zanima me jesam li tijekom te pauze zaštićena ili moram koristiti kondom? također me zanima, moram li uopće raditi tu pauzu ili odmah, znači od sutra, krenuti sa novim pakovanjem bez pauze? ako se odlučim za ovu drugu opciju jesam li cijelo vrijeme zaštićena?
Hvala puno!

Ivanica90

Dobar dan,imam pitanje...
Naime,redovito sam pila Axira tablete u odredeno vrijeme i sa njima sam dobila stvari u nedjelju (30.11.) te su bile vrlo obilne i traju mi vec 9 dana.No ipak u subotu (6.12.) dok mi je menstruacija jos trajala imala sam nezasticeni spolni odnos gdje je decko svrsio u mene.6.12.ujutro normalno sam popila tabletu,no dan nakon odnosa (7.12.) zaboravila sam popiti tabletu te sam 8.12.nastavila sa tabletom za taj dan u normalno vrijeme.Kolike su sanse da zatrudnim?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zanimame, zaštićena ste dakako i u vrijeme pauze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivanica, šansa postoji. Nadamo se da do iste neće doći.

Fizicarka

Poštovani,u subotu 06.12.sam popila drugu tabletu iz nove kutije i imala spolni odnos u kojem je dečko svršio u mene,jučer 09.12.sam trebala znači popiti šestu tabletu ali sam zaboravila već sam sad ujutro 10.12.popila zaboravljenu i redovnu. Da li je to u redu? Da li postoji šansa da sam trudna? Što da sljedeća napravim,da li da nastavim s kutijom,da li da koristim dodatnu zaštitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Nastavite dalje uzimanje s dodatnom zaštitom.

MajaJ

Poštovani,
Mislim da imam problem i nadam se da ćete me razuvjetiti.. Naime, pijem pilule yaz već skoro 4 godine, nikad nisam imala problema i mjesečnice su bile redovite.. Proteklih mjesec dana imala sam dosta stresnih situacija i nisam pila pilule redovito, znala sam popiti po dvije odjednom, pa par dana redovito pa opet zaboraviti i popiti dvije odjednom, kasniti i slično. Nisam za to vrijeme imala odnose..zadnju hormonsku pilulu trebala sam popiti u ponedjeljak, zaboravila sam i popila ju dan kasnije, nekih 18 sati kasnije.. trenutno pijem bijele palcebo pilule, imala sam odnos dva dana nakon zadnje hormonske, no decko nije svrsio u mene..zanima me postoji li mogucnost da ostanem trudna i s obzirom da sam zadnju tableti popila dan kasnije trebam li pricekati menstruaciju pa pocet piti nove tablete ili po shemi u subotu popiti prvu? Nadam se da ste shvatili,
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Bijele bacite i krenite s novim blisterom.

neon25

Poštovani,
jučer u subotu u 22 h sam trebala popiti pilulu nakon 7 dana pauze dakle 8 dan, ali zaboravila sam i tek je popila jutros u 8h. Pošto postoji zakasnuće od 10 sati zanima me da li je potreba dodatna zaštita i da li nastavljam normalno piti pilule u sate kao i inače (22h). Samo da napomenem da u zadnjih 10 dana nisam imala odnose.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita no uzimajte ih do kraj blistera u 8 ujutro.

neon25

Hvala na brzom odgovoru, znači da današnju pilulu (nedjeljnu) ostavim za sutra u 8h i tako nastavljam dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 17
Naprijed