Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Ivana C

Poštovani,
molila bih Vas za pomoć. Jučer navečer sam trebala popiti 1. tabletu novog pakiranja Triquilara, a popila sam je danas ujutro (sa manje od 12 sati kašnjenja). Imala sam spolni odnos u vremenskom periodu od 7 dana pauze, pa me zanima što mi je činiti.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi. Ne brinite.

Poštovani,
Zanima me, ako se recimo propusti 17./18./19. tableta u paketu, je li moguće da tada dođe do ovulacije i slijedom toga moguće trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

MerDer

Dobar dan!
Pijem vec tri godine yaz tablete. Moj problem je sto sam trebala zapoceti novu tablu piti jucer, 05.01. ali se sam izgubila recept i nisam kupila. Dosad sam imala 4 dana pauze, imam trenutacno menstruaciju a imala sam spolni odnos 03.01. Recept i tablete mogu uzeti jedino 07.01. jer sutra nitko ne radi. Zanima me moze li se sto dogoditi u ova dva dana i kako da sada uzimam tablete. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može. No ako ćete započinjat s uzimanjem 7.1 tada dalje koristite dodatnu zaštitu.

happy31

pozdrav, pijem lindynette 20 sada već treći mjesec svaki dan u 20 sati, zadnju menstruaciju imala sam 18.12., 27.12 kada sam imala spolni odnos u 23 sata zaboravila sam taj dan popiti pilulu u 20 sati, popila sam ju sljedeći dan nakon 24 sata zajedno sa 7. pilulom , (dakle zajedno 6. i 7. pilulu).Zanima me koja je mogućnost za trudnoću i jesam li tada bila i dalje zaštićena. hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ali ne može se skroz isključiti. Savjetujem dodatnu zaštitu uz pilule kroz tjedan dana.

renata55

Poštovani doktore,
pilule Yasmin pijem 5 mjeseci svaku večer. Jučer sam zaspala i zaboravila je popiti, pa sam je popila danas ujutro (13 sati nakon što sam trebala). Kako da dalje nastavim piti tablete? Koliko dugo treba dodatna zaštita?

renata55

I da, zaboravila sam naglasiti da sam zaboravila popiti 16. tabletu u blisteru, odnosno ovo mi je 3. tjedan uzimanja tableta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje po jednu do kraja blistera uz dodatnu zaštitu. Ne radite pauzu nego 22.dan ciklusa krenete ponovno na novi blister.

Sarita22

Poštovani!

Pijem Triquilar dvije godine i ovu subotu sam zaboravila uzeti kutiju na put i popiti 4.tabletu u 22h kao i obično. Popila sam ju u nedjelju oko 13h, znači sa vise od 12h zakasnjenja i navecer redovnu 5.pilulu . Pošto znam da postoji mogućnost ovulacije par dana poslije, u utorak sam imala prekinuti snošaj s deckom kao mjeru opreza. Imam li unatoč tome razloga za brigu zbog moguće trudnoce? Kolika je zapravo mogućnost ovulacije u ovoj situaciji?

Lijep pozdrav i hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Samo odnose idućih 7-8 dana imajte uz dodatnu zaštitu.

hugolina

Postovani,
Prvi dan novog pakiranja Logesta sam popila pilulu sa zakasnjenjem od 11 i pol sati.
Ustvari sam zeljela prestati piti Logest jer trebam ici na kirurski zahvat s anestezijom, ali sam se sjetila da sam drugi dan stanke imala nezasticen odnos. Na uputama od Logesta sam procitala da ako sam pocela s novim pakiranjem i zakasnima popiti pilulu nakon 12 sati, a u prethodnih 7 dana sam imala nezasticen odnos, da postoji mogucnost trudnoce, pa sam ipak (sa zakasnjenjem od 11,5h) odlucila da necu napraviti stanku.
Obzirom da mi je predhodni ciklus trajao 20, a ne 21 dan, jer sam jedan dan imala proljev u prvih sat vremena od uzimanja Logesta, molim Vas informaciju:
- da li sam zasticena ili vec postoji mogucnost trudnoce i trebam se obratiti svom ginekologu
- da li moram nastaviti piti Logest do kraja pakiranja pa onda napraviti stanku ili mozda ipak mogu prestati piti Logest odmah, bez straha od trudnoce?
Puno Vam hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Svakako uzimajte do kraja blistera.

xLxT

Dobar dan,
Pijem pilule Logest sada vec cetvrti mjesec i zaboravila sam popiti devetu pilulu(petak) i primjetila tek sljedeci dan kada sam trebala popiti sljedecu u uobicajeno vrijeme(20:00h)...u zurbi nisam pogledala upute te mi je to palo na pamet tek u ponedjeljak,a pise da zaboravljenu.treba popiti odmah kad.se sjwtimo uz onu redovnu,te sam popila.i ovu zaboravljenu uz redovnu...no brine me iscjedak.koji sad traje vec 4dana...smeckast,crvenkat,tamni i gusci...mislim da to nije menstruacija posto bi ju trebala.dobiti tek za nekih 10dana...treba li me to brinuti te trebam li kakvu dodatnu zastitu?i moram li normalno.raditi pauzu 7 dana ili odmah krenem s novom kutijom?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana dodatne zaštite i radite pauzu od sedam dana.

xLxT

Hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

_rihanna_

Poštovani doktore/doktorice,

Yaz pilule pijem vec godinu i 4 mjeseca i jucer (02.04) sam prvi put zaboravila popiti 11. pilulu (iz drugog reda). Danas (03.04) sam popila pilulu za jucer i danas. Prema uputstvima za korištenje pilula Yaz i misljenju svoje doktorice, trebam samo nastaviti piti sve ostale (uključujući i placebo).

Inace, osim pilula, ne koristim drugi vid zaštite (s tim da partner ne ejakulira u mene).

Da li sam ispravno postupila i da li sam zaštićena i dalje od trudnoće?

Unaprijed hvala i oprostite ako ponavljam pitanje od ranije.

S poštovanjem.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 17
Naprijed