Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

dunja1312

Poštovana,već 4 mjeseca redovno pijem YAZ pilule,ovog mjeseca sam zaboravila popiti prvu pilulu iz pakovanja,dakle popila sam je dan poslije. (trebala sam u srijedu,popila u četvrtak i redovnu i zakašnjelu) U petak mi je i menstruacija prestala i imala sam odnos sa partnerom bez dodatne zaštite. Zanima me da li mogu uzeti pilulu za dan poslije dok pijem pilule ili za tim nema potrebe? Hitno je,hvala Vam

Natalija Beljo, dr. med.

Ne treba pilula za poslije , pijte dalje po shemi.

cherry

Dobar dan,
koristim kontracepciju već 2 i pol godine. U početku je to biča evra (flasteri), ali u 6 mj ove godine odlučila sam prijeći na tablete. Liječnik mi je propisao qlaire, no već nakon druge kutije izostala mi je menstruacija. Zatim sam prešla na yaz, nakon kojeg sam dobila mestruaciju, ali vrlo oskudnu i vrlo vrlo kratko. Naposlijetku sam se vratila na evra flastere s kojima je sve dobro funkcioniralo. No, zaboravila sam zamijeniti flaster na dan zamjene i učinila to tek 20 sati nakon što sam trebala. Doktor mi je savjetovao da ga zalijepim nakon tih 20 sati i da to bude dan zamjene flastera (četvrtak umjesto srijede). Razlog zbog kojeg vam pišem je to što nisam od svog doktora dobila jasan odgovor na pitanje: trebam li do iduće kutije koristiti dodatnu zaštitu (prezervativ) ili to nije potrebno. Još samo da napomenem da nije došlo do krvarenja zbog pauze između flastera.
Unaprijed hvala!!

Natalija Beljo, dr. med.

Kako već duže vrijeme koristite kontracepciju nije potrebna dodatna zaštita.

mima13

Postovana,pijem Yaz skoro dve godine i nikad 9do sada) mi se nije desilo da zaboravim na vreme da popijem pilulu. Naime, zaboravila sam popiti petu tabletu u prvom redu,pa sam je popila sutradan u isto vreme sa onom koja sledi u to vreme. Nedelju dana pre toga nisam imala odnose,ali sam 5 dana nakon zaboravljene imala odnos sa deckom,bez kondoma,ali nije ejkulirao unutar,vec vani. Da li postoji mogucnost trudnoce i da li bih se trebala brinuti? Hvala unapred na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate se brinuti sve ok.

Agatas

Bok happy

Djevojka mi je pila redovito antibaby pilule međutim zavrsila je u bolnici zbog teske upale bubrega i mokracnih kanala te taj dan nije popila jer je zaboravila ponijeti ali je nastavila sljedeci dan redovito, pa me zanima dali je to izgubilo svoja svojstva ili sta vec, jer smo pred zadnju tabletu imali odnos u kojem smo svrsili zajedno te je nakon toga te veceri kad je bilo vrijeme za tabletu ona ju je popila, pa nas zanima dali je moguce da ce ostati trudna i dali da sad uzme nove pilule te nastavi to jest pocne iz pocetka ili da ne uzima tijekom ovog perioda od 7 dana ili mozda da uzme tabletu za dan poslije , hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ih pije duže vrijeme neka nastavi dalje po shemi i dok pije antibiotik koristite dodatnu zaštitu.

Drover

Postovani,
Pijem pilule Logest vec par meseci, medjutim desilo mi se da sam potpuno zaboravila da popijem 7. pilulu iz pakovanja, a posto sam mislila da sam je uzela, imala sam seksualne odnose sa ejakulacijom isti dan.
Dalje sam nastavila da pijem normalno, i koristicu zastitu sedam dana kako pise u upustvu, ali me zanima kolike su sanse da ostanem u drugom stanju, i da li trebam jos nesto da uradim???
Hvala najlepse.

Natalija Beljo, dr. med.

Od tri topica gdje ste postavili pitanje odgovoreno je u prvom.

biljaa

Poštovana doktorice,

Iskreno ne znam u koju bi se skupinu svrstala...pa da krenem...pijem Yasmine kontracepciju već dvije godine...i sad...izgubila sam paketić s ostatkom tableta ostalo mi je oko 5-6 tableta do kraja paketića... dali sad trebam napravit pauzu mjesec dana pa da popijem prvu tabletu prvi dan mjesečnice ili šta i kak? mjesečnicu mislim da bi trebala dobit ranije jel da jer sam prestala piti tablete prije kraja paketića,zar ne?????

mislila sam kupiti novi paketić(pa da popijem 5-6 tableta i onda napravim pauzu 7 dana),ali sam kako su rigorozne mjere...ne mogu onda kupiti idući mjesec jer vode vrlo deteljno to kako i tko kupuje tablete..

Unaprijed se zahvaljujem happy))))

Natalija Beljo, dr. med.

Sad pauza od 7 dana pa na novi blister.

Drover

Postovani,
Hvala vam na odgovoru na moje pitanje, izvinjavam se sto sam pisala na tri teme, ali mi se nije pojavljivao post.
Sada vas moram pitati jos nesto, naime, juce mi se desilo krvarenje, braonkasto, tamno smedje. Da li je to normalno kada se zaboravi pilula, ili se trebam zabrinuti?
Unapred hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Da.

lala123

Pijem logest pilule godinu i pol...14.12.(srijeda) zaboravila sam popiti 6 pilulu iz paketića..popila sam ju 24 sata kasnije zajedno s tabletom za četvrtak. u utorak sam imala
spolni odnos i dečko je svršio u mene.. pa me zanima da li postoji opasnost od trudnoće...? i dali ću sljedeću menstruaciju dobiti redovito pošto sam dobila krvavi iscjedak.

ema542

Postovana, pijem pilule vec 2 god. . nisam popila prve dve pilule iz pakovanja, treci dan sam popila normalno kao da nisam zaboravila.Da li je to u redu i da li sada da nastavim piti normalnmo do kraja kutije.I zanima me da li sam sada zazsticena?

Natalija Beljo, dr. med.

lala123 Ne postoji opasnost, krvavi iscjedak zbog pada zaboravljene tbl.
ema542 Zaštita ista, pijte dalje po shemi.

Lucy888

Dobar dan!

Situacija je sljedeća: pijem kontracepcijske pilule (dijane 35) vec 2 mjeseca. Krenuo je 3. mjesec i zaboravila sam popiti 6. pilulu. Inače, pijem u 18h, a tu propuštenu sam popila iduci dan u 14h.( znači 20 sati poslije...) Taj dan sam naravno i 7.popila u odgovarajuce vrijeme. No, problem je u tome što je do ejakulacije je došlo na dan kada sam zaboravila popiti tabletu, točnije oko 8 sati nakon propuštene pilule(2:00h). Zanima me postoji li mogucnost da zatrudnim i trebam li se dodatno štititi u iducim danima?

Hvala unaprijed...

jo jo jo jo

poštovana liječnice,
imam jedno pitanje. Pijem logest već 3 godine i nikada nisam imala problema, ali sam po 1.put zaboravila popiti tabletu. Dakle, u nedjelju u 17:00 sam zaboravila popiti 19. pilulu, ali sam ju popila nakon 13h (6:00, ponedjeljak) i nastavila sam piti ostale dvije pilule(ponedjeljak i utorak). Danas sam započela sa novom kutijom(tako piše u uputama, dakle bez pauze) ali sam u međuvremenu dobila smečkasti iscjedak, pa me zanima da nastavim piti sljedeću kutiju ili da pričekam stanku od 7 dana?hvala

Natalija Beljo, dr. med.

lucy888 Sve ok.
jo jo jo Pijte dalje.