Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjena je. Dodatna zaštita tjedan dana.

Gabi 5432

Poštovani,

pijem kontracepcijske pilule Mercilon, (o njima nisam nasla nista na ovom forumu). Počela sam s početkom prvog dana menstruacije 11.06 i popila sve do kraja, s tim da sam jednu tabletu preskocila, mislim u drugom tjednu koristenja tableta , kako nisam bila sigurna koji dan nisam je ni naknadno uzela. 24.06 sam imala spolni odnos s momkom, s tim da nije svrsio u mene, Popila sam zadnju tabletu 30.06 ali danas 3.7 menstruacije jos nema,
Imam li razloga za brigu? I kolika je mogucnost trudnoce?

Hvala puno na odgovoru!

Gabi 5432

Poštovani,

pijem kontracepcijske pilule Mercilon, (o njima nisam nasla nista na ovom forumu). Počela sam s početkom prvog dana menstruacije 11.06 i popila sve do kraja, s tim da sam jednu tabletu preskocila, mislim u drugom tjednu koristenja tableta , kako nisam bila sigurna koji dan nisam je ni naknadno uzela. 24.06 sam imala spolni odnos s momkom, s tim da nije svrsio u mene, Popila sam zadnju tabletu 30.06 ali danas 3.7 menstruacije jos nema,
Imam li razloga za brigu? I kolika je mogucnost trudnoce?

Hvala puno na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Zbog preskočene pilule vam se to događa. Doći će menstruacija uskoro.

Zabrinutidecko100

Bok , pošto sam jako zabrinut jer ovo se nije desilo nikad u 3 godine . Citao sam po forumima , ali ne mogu tocno naci svoj problem .
Ovako cura mi već 3 godine pije triquilar tablete i nikada nije propustila niti jednu ali eto sada je propustila 7 tabletu , tj prvu u drugom tjednu .
01.10.2015. Je zaboravila popiti
02.10.2015 popila je dvije odjednom kako i treba prema uputama
03.10.2015 smo imali odmos bez zastite s ejakuliranjem.
Sada sam ja jakoo zabrinut iako u uputama pise da ako se u drugom tjednu zaboravi 1 pilula da se samo treba nastaviti piti po shemi , i da nije potrebna dodatna zastita , ali ja ne mogu biti miran i treba mi savjet .
Dali je moguće da zatrudni ?
Dali da popije pilulu za dan poslije jer jos nije proslo 72 sata od kada je bio odnos ?
Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Neće doći do trudnoće.

Zabrinutidecko100

Hvala vam puno na odgovoru happy
Pao mi je kamen sa srca , ubuduce cemo biti odgovorniji happy hvala puno !

Zabrinutidecko100

I jos samo nesto oprostite na zamaranju , znaci pilula za dan poslije ne treba ? I ne moramo koristiti dodatnu zastitu jer je propustena tableta u drugom tjednu ?

Zabrinutidecko100

I nadam se da ste shvatili da sam ejakulirao u nju ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bio sam dovoljno jasan ja mislim.

Luciley

Postovani,
znam da postoji dopusteno vrijeme kasnjenja s uzimanjem pilula. Pijem adexa pilule, danas sam je uzela sat i pol kanije nego inace. Utjece li to na djelovanje pilule i dal sam i daje normalno zasticena kao inace.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u okviru dozvoljenog. Nastavite dalje prema shemi uzimanja.

tweety23

Postovani,
pijem Novynette vec nekih 9 meseci, sve redovno, juce sam zaboravila da popijem tabletu i setila sam se tek danas i popila (proslo je vise od 12h, tacnije nekih 18h). Ostale su mi jos dve tablete u pakovanju, pa me zanima sta da radim? Da li treba da pravim pauzu od 7 dana ili da nastavim sa novim pakovanjem? Nezasticene odnose sam imala pre 3 dana, ali nije svrsio u mene.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavljajte dalje bez pauze od sedam dana.

karla66

Poštovani!
U četvrtak sam otputovala na 3 dana i zaboravila ponijeti pilule, dakle nisam popila 3 (četvrtak, petak, subota). Nisam imala odnose i ne bojim se trudnoće, no što mi je činiti? Nastaviti redovito piti, preskočiti te 3 ili? Ginekologinja mi je na bolovanju pa se obraćam Vama za savjet. Unaprijed puno hvala na odgovoru!

karla66

Zaboravila sam napomenuti da pijem Yasmin i da je danas, treći dan zaboravljene tablete nastupilo srednje jako krvarenje (menstruacija?).

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite s uzimanjem novog blistera od danas ili sutra.

amelie1505

Poštovani,

već 2.5 godine pijem pilule Lindynete 30 (tab 1X21) bez propusta.
3.12. sam popila prvu pilulu iz novog pakiranja.
4.12. sam zaboravila popiti drugu tabletu.
5.12. sam popila u uobicajeno vrijeme 2 tablete odjednom (znaci s propustenom sam kasnila 24 sata)
2.12. sam imala nezasticeni odnos.

U upustvima mi pise ukoliko propustim tabletu u prvom tjednu, a imala sam spolni odnos unutar 7 dana prije propustanja da se savjetujem s lijecnikom. Obzirom da je bila subota nisam mogla kontaktirati svoju lijecnicu pa sam popila 2 tablete odjednom.

Da li postoji opasnost od trudnoce?
Da li sam pogrijesila sto sam popila dvije tablete odjednom?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Neće doći do trudnoće.

irrational

Poštovani,
pilule Logest pijem već 10 mjeseci i uzimam ih obično u 21h navečer. Zaboravila popiti 2. tabletu iz blistera i popilaju tek danas ujutro u 10 sati, dakle 13 sati kasnije nego inače. Recite postoji li rizika za trudnočom (zadnji odnos bio je u nedjelju - prekinuti snošaj) i trebam li odmah popiti i današnju tabletu ili da ju popijem u uobičajeno vrijeme?
Hvala!
Smotana happy

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 17
Naprijed