Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte ju u uobičajno vrijeme. Dalje odnosi uz dodatnu zaštitu tjedan dana.

Marijana888

Postovani,

Prvu kontracepcijsku pilulu ovaj mjesec sam uzela 6.1. nakon zavrsene pauze od tjedan dana tijekom koje sam imala menstruaciju. Jucer (12.1.) zaboravila sam je uzeti u uobicajeno vrijeme u 8 sati navečer . Propustenu pilulu sam uzela danas u 11h ujutro i namjeravam nastaviti ih uzimati redovito. Pijem Belara tablete. Moje pitanje je s obzirom da sam prosli tjedan imala nezasticeni odnos s deckom, je li postoji rizik od trudnoce? I moramo li nastaviti koristiti kondom sljedeca dva tjedna?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa. Dalje dodatna zaštita tjedan dana.

inesicaa1605

Poštovani.
10.01.2016 (nedjelja) u 17h popodne sam popila tabletu od 09.01.2016. i dalje nisam pila. Zaboravila sam ih ponjeti na put. Ostalo mi je još 7 tableta do kraja.i U srijedu 13.01 sam dobila menstruaciju. Danas sam imala pod menstruacijom odnos. Dali sam zaštićena? Dali mogu nastaviti s novim pakovanjem i prije sljedećeg menstruacijskog ciklusa( koji dan) i moram li koristiti dodatnu zaštitu? Pijem lindynete 20 već dvije godine unatrag. Molim Vas hitan odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od danas krenite s novim blisterom. Neće doći do trudnoće.

inesicaa1605

Nisam vidjela sinoć Vaš odgovor. Sad sam ujutro popila ko od jučer. Inače pijem u 21 navečer i još onda jednu za danas u 21 navečer. Bude to ok.?

lala20

Pijem tablete lindynette 20, sad sam na petome tjednu, drugi dan sam je propustila.. Trebam li za drugi dan popiti zajedno sa trecim danom? Dvije tablete odjednom?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Inesica, bude.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lala trebate.

blabla17

Postovani,
Pijem kontracepcijske tablete Adexa, nedavno sam zamjenila dane; umjesto da popijem tabletu za petak koji ide nakon cetvrtka ja sam popila zadnju tabletu u kutiji dakle petak koji ide prije subote. Tada sam tablete nastavila normalno uzimati, i evo danas (petak) sam popila onu tabletu koju sam vec trebala popiti dakle petak nakon cetvrtka. Da li je zastita smanjena i da li svaka tableta ima jednaku razinu hormona u sebi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena. Isti je sastav pijedine pilule.

inesicaa1605

Poštovani doktore,

Umjesto u petak popila sam pilulu od petka u subotu ujutro a tom pilulom trebao je započeti novi blister. Znači kao od petka popila sam u subotu ujutro i još jednu za subotu navečer. Sad trebam u četvrtak popiti zadnju pilulu prije pauze od tjedan dana po takvom ili pijem u petak zadnju ? Buni me jer sam pilulu od petka kojom je započinjao novi blister popila u subotu ujutro, kao što sam gore navela

Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa se neće dogoditi.

ygirlyy

Poštovani,

pijem Diane 35 već 2,5 godine i uvijek ih redovno pijem, međutim zaboravila sam popiti tabletu u zadnjem danu prve sedmice i prošlo je više od 12 sati (pijem je inače u 20:00), znači popila sam je ujutru čim sam ustala. Sljedeću sam popila redovno i onda imala odnos sa dečkom, koji je ejakulirao u mene. Nastavila sam redovno piti tablete. Da li postoji mogućnost da sam trudna?

Hvala unaprijed

Vera10

Poštovani
Pijem Lyndinette već godinu dana. Inače pilule pijem oko 22h navečer no dogodilo mi se da sam šestu pilulu popila oko sedam ujutro idućeg dana a sedmu pilulu redovno taj daj oko 22h sati. No, imala sam i odnos taj dan navečer. Pa me cijelo vrijeme muči da li se smanjila učinkovitost pilule i da li je taj odnos bio rizičan ?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

ygirly postoji no nije velika. Ako se propusti pilula ili uzme sa zakašnjenjem potrebna je dodatna zaštita a ne odnos s ejakulacijom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vera nije bio rizičan. Uzeli ste ju u još uvijek dozvoljeno vrijeme.

dora_s

Postovani doktore,
Pijem pilule Belare evo 2 mjesec sada, i inace pijem pilule izmedu 18 i 22 sata , sinoc sam zaboravila popiti pilulu te sam je popila jutros oko 10:30, dakle proslo je vise od 12h... U ponedjeljak 8.2 navecer smo ja i decko imali zadnji odnos te je ejakulirao u mene...ostalo mi je jos 5 pilula do kraja blistera , i zadnjih 6 dana imam lagano krvarenje nalik menstruaciju popraceno povremenim grcevima... Sada mene zanima postoji li tu kakva mogucnost trudnoce ili je to krvarenje radi stresa velikog koje sam imala bas zadnjih 8 dana ... Posjetiti cu ginekologa samo cekam d a prode to krvarenje..
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Uzimajte do kraja blistera i ne radite pauzu.

Erin97

Poštovani doktore,
Piijem Adexa kontracepcijske pilule 3 mjeseca, u subotu sam trebala popiti 15. tabletu po redu no zaboravila sam i popila sam ju tek sljedeći dan zajedno sa 16. tabletom. Taj dan pošto sam mislila da sam uzela tabletu, sam imala odnose no nije došlo do ejakulacije unutra, pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće? I trebam li odmah počet s novim pakovanjem nakon završetka ovog pakovanja ili da pravim uobičajenu pauzu?
Hvala unaprijed

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 17
Naprijed