Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

t.a.

Poštovana doktorice,
oprostite na smetnji i unaprijed Vam hvala na odgovoru...
Pijem cilest vec 3 godine i 5mjeseci, proslo pakovanje odnosno prosli mjesec mi se dogodilo da san vise puta kasnila popit tabletu,cak 3 puta vise od 12sati kasnjenja. Uz to san morala piti tablete itrac tjedan dana(za gljivice na ledima), njih san pila odmah u prvom tjednu(odnosno i kad prvih sedam pilula cilesta).
Inace san redovita nije mi se u 3 godine dogodilo da san 3 puta zakasnila uopce popit tabletu, osim naravno ovog mjeseca.
Zbog svega toga sam prosli mjesec koristila i kondome, mjesečnicu sam normalno dobila (mjesečnica mi je stalna , svakih 28 dana) 19.12. i trajala je do 22.12, moze se rec 23.12 nesto malo. Međutim 23.12 mi se dogodilo da je pukao kondom za vrijeme odnošaja.Taj dan mi je ujedno bio prvi dan novog pakiranja cilestai tabletu sam popila uredno. Kako su bili blagdani pa nisam mogla do svoje doktorice otisla sam do ljekarne, oni su mi rekli da samo nastavim piti cilest i da bi sve trebalo biti u redu.Možete li mi molim Vas potvrditi postoji li sansa za trudnocu?
Inace neznam jeli to bitno za ovo pitanje sad, ali pušim pa nisam sigurna ima li i to ikakvog učinka?
Hvala Vam na utrošenom vremenu.

Natalija Beljo, dr. med.

Dobro su Vam rekli, ako pušite neka to ne bude više od 5 cigareta na dan.

t.a.

Hvala Vam puno na Vašem odgovoru, znači realno nepostoje šanse za trudnoću? Već 12 dana sad pijem cilest normalno bez ikakvog kasnjejnja.

Što se tiče pušenja znam da se to nebi nikako smjelo kombinirat s tabletama jer ako sam se dobro informirala to utječe zapravo na cijelo zdravlje,a ne samo na učinkovitost pilula, i iako ja imam 21 godinu a čula sam da se pušenje posebno opasno za starije žene planiram pitat svoju ginekologicu kako dalje čim prije.

Hvala Vam još jednom na Vašem vremenu i trudu.

tihica2

Poštovanje,
naime pijem svaki dan Diane 35 več oko pola godine u 22 sata,zadnji spolni odnos sam imala u srijedu 10.1. negdje oko 19:30 i u 22 sam popila tabletu a sljedeči dan(četvrtak) sam zaboravila popiti i popila sam tek u petak ujutro u 10 sati. Od srijede do danas nisam vise imala spolnih odnosa. Dali se trebam zabrinuti da sam trudna i koristiti sljedecih 2 tjedna kondom ?

Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike , pijte dalje po shemi.

brufen

Poštovana doktorice,
pijem kontracepcijske tablete godinu dana, uvijek redovno. Međutim, nekim čudom ja sam preskočila jednu koju ujedno nisam ni popila, par dana nakon zadnjeg spolnog odnosa ( 13.01.)
Da ne duljim, 22.1. sam popila zadnju pilulu,i obično mi menga stigne 3 dana nakon zadnje tabletice, al ovog puta menge nema! Sad da 30.1. nastavim piti tablete redovno ili se trebam zabrinuti?!?
Unaprijed hvala.

orangina23

Poštovana,
pijem lyndinette 20 i u čet 26.1. sam zaboravila popiti pilulu, jučer 27.1. sam se sjetila, ali sam shvatila da sam izgubila pakiranje. Kupila sam novo i slijedeći upute popila dvije pilule, a pošto mi je zadnji dan uzimanja pilula trebao biti u ned 29.1. što je manje od sedam dana do kraja uzimanja, piše da odmah nastavim s novim pakiranjem bez pauze, no pošto sam već prešla na novo, to bi značilo da će mi ostati samo 17 pilula, u ljekarni su mi rekli da je to u redu, da samo popijem cijelo to pakiranje do kraja, no zanima me što vi mislite?

Unaprijed Vam hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

brufen Pijte dalje.
orangina23 Tako je , popijte blister do kraja.

Paulina :)

Dobar dan!
Imam jedan problem. Petak 27.01.2012 zaboravila sam popiti tabletu u 13 sati (kao i svaki dan). Vidjela sam tek u Subotu ujutro u 9 sati, popila sam ju i zatim u 13 sati sam popila za subotu. Ostale su mi još 3 tablete i zatim sam trebala napraviti stanku od 7 dana, popila sam tih 3 i počela sam novim paketom. U uputama od pilula sam pročitala da samo nastavim piti i da preskočim stanku tako sam i napravila. Dal sam pogriješila ili ne ? Dal trebam koristiti zaštitu ili ne ?
Molim vas da mi pomognete, Hvala vam!

Natalija Beljo, dr. med.

Dobro ste napravili i nije potrebna dodatna zaštita.

PurpleLove

Poštovani!
Dogodilo mi se nešto što mi se inaće nikad nebi dogodilo. Zaboravila sam popiti zadnju pilulu, te sam menstruaciju dobila dan ranije, nego što bih trebala. Kako sam studentica, u nedelju mi je bila određena zadnja pilula, a taj dan sam putovala, te navečer kako sam se raspakirala zaboravila sam na pilulu. U četvrtak na dan kad sam dobila menstruaciju, vidjela sam da mi je ostala još jedna pilula te sam ju panično popila iako vjerujem da sam krivo postupila, sad me brine daljnji ciklus. Kako da nastavim piti slijedeću kutiju? Dal da se držim kako do sada..znači da počnem piti u ponedeljak (kako sam trebala da sam popila tu zadnju pilulu) ili da brojim 7 dana pauze od te zadnje pilule?
Znači, 5.sam popila zadnju pilulu ( a zaboravila sam na onu zadnju u tablici koju sam trebala popiti 6.), 10. sam dobila menstruaciju (a trebala sam 11.), a 14. bi trebala početi piti novu kutiju. Dal da pilule počnem piti 14.5. ili 13.5. ?
I jesam li si pobrkala ciklus s time što sam popila panično pilulu s 4 dana zakašnjena?

Puno vam hvala na odgovoru!

zbunjena15

Poštovanje,
molim Vas lijepo, Jesam li zaštičena od trudnoće usprkos svakodnevnom povraćanju 6 h nakon uzimanja kontracepcijske tablete Diane 35. Naime, radi se o tome da pijem Diane 35 i svaki dan povraćam. Takvo stanje traje cijeli tjedan. Je li moguće da se neki aktivni sastojak nije apsorbirao zbog prisustva hrane u želucu, prije pijenja pilule.
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana purplelove počnite uzimati od 13.5.2012

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana zbunjena, djelotvornost pilula je očuvana, ali koji je razlog svakodnevnom povraćanju?

xxxx

Poštovana, zanima me koliko vrijeme koje pijem tablete utječe na njihovu učinkovitost ako propustim tabletu. Pijem Diane 35 već 3.5 godine, prije toga sam pila Yasmin 2 godine sa pauzom od jedno 5 mjeseci između. Još sam jednom imala pauzu od mjesec dana i to je bilo prije više od godinu dana. Zadnja dva paketa sam popila zajedno jer sam željela odgoditi menstruaciju zbog odlaska na more. Imala sam pauzu 7 dana i danas (8 dan) bi trebala popiti prvu tabletu iz novog pakiranja, ali sam shvatila da nemam novi paket. Zvala sam ginekologa cijelo jutro i nisam ga uspjela dobiti da mi pošalju recept u ljekarnu. To znači da ne mogu popiti prvu tabletu do sutra popodne. Moram li onda prvih dva tjedna koristiti dodatnu zaštitu?

Nataša Šemnički, dr. med.

xxxx ,

0bzirom da kasnite sa novom kutijom primjenite zaštitu prva 2 tj.

L.p.

aray

Poštovana doktorice,
pijem cilest već godinu dana i jučer sam trebala popiti zadnju pilulu iz table, nekako mi se desilo da sam je zaboravila pa sam je popila 12 sati kasnije tj danas ujutro. Menestruacija bi mi trebala nastupiti 2 dana nakon zadnje popijene, barem je tako dosada bilo. Imam li razloga za paniku? Trebam li ići po shemi i čekati 7 dana sa novom kutijom?
Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

aray ,

nema razloga panike, učinite uobičajenu pauzu 7 dana.

L.p.

ana505

Postovana doktorice,jučer sam trebala popiti 16. Pilulu po redu,pijem Logest,medjutim zaboravila sam u popila sam je sada, u 13 h.Zanima me kako da pijem dalje,da nastavim normalno s kutijom i da pijem opet u 21 h kao inače?lijep pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

ana505 ,

piše vam u uputstvima i u našem filmiću.
U redovito vrijeme treba nastaviti piti.

l.p.