Kontracepcija

zaboravljena pilula

niki19

Postovani,
pijem lindynette 20... Inace ih redovito pijem, ali sam sinoc zaboravila popiti jednu, proslo je 24 sata od tada. Sada sam popila tu zaboravljenu. Ta je bila peta u pakovanju. Sta da dalje napravim? Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita tjedan dana.

niki19

Hvala na savjetu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

gabi1212

Postovani,
U prvom ciklusu Novynette zaboravila sam ponijeti tablete te sam preskocila popiti 18. tabletu. Preskocenu nisam nadoknadila. Nisam uzela novi blister odmah nego sam napravila pauzu 7 dana za vrijeme kojeg sam imala normalno krvarenje. Odnose sam imala 4. dan novog blistera. Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

tajo1601

poštovani!
pijem pilule vec godinu dana..danas mi je bila zadnja iz blistera,no popila sam je sa 12 h zakasnjenja..
ima li razloga za paniku? mogu normalno od sutra na pauzu od 7 dana?
hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Prema shemi.

night486

Postovani,

Pijem Yazz pilule vise od godinu dana. Prosli cetvrtak sam popila poslednju roze pilulu, i juce sam trebala da popijem prvu iz novog pakovanja, ali sam zabroavila i popila danas u 12h, znaci sa tacno 24 sata zakasnjenja. Odnos sam poslednji put imala u sredu pre toga, znaci tacno nedelju dana pre zaboravljene tabletice. Menstruaciju sam uredno dobila na treci dan bele pilule. Da li postoji mogucnost za trudnocu i da li treba da se obratim ginekologu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Idučih tjedan dana odnosi uz dodatnu zaštitu.

carpe

Poštovani, redovito pijem kontracepcijske tablete već skoro 3 godine. Jučer navečer u 21h sam zaboravila popiti (lindynette 20)16. tabletu, pa sam ju danas tek u 20 h popila zajedno sa 17. Interesira me da li mogu normalno nastaviti uzimati preostale 4 tablete, pa 7 dana pauze i 8. dan novu kutiju? I da li je zaštita možda smanjena? Hvala, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite do kraja i ne radite pauzu nego krenete na novu kutiju.

Lea5555896

Poštovanje, 14.6 shvatila sam da sam dan prije zaboravila pilulu te sam taj dan popila dvije al sljedeci dan povračala, također tada sam shvatila da imam još jednu pilulu viška za koju stravrno ne mogu reći da sam ju zaboravila popiti. 18.6 mi je počela stanka od 7 dana ali menstruacija mi još nije došla. Inače su mi tablete propisane zbog policističkih jajnika, a jedini spolni odnos koji je bilo nezasticeni je bilo 4.6, te 29.6 uz kondom. Kolko se šanse za trudnoćom?

Lea5555896

ispričavam se, krivo sam se izrazila, neznam koji dan u mjesecu sam izostavila tj zaboravila popiti tu još jednu tabletu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Lea5555896

Ukolko ne dođe do krvarenja dali da započnem sa novom kutijom kao i uobičajeno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, postupite tako.

carpe

Poštovani, prije malo više od tjedan dana ste mi savjetovali da zbog zaboravljene tablete, nastavim dalje piti ostatak kutije i onda nakon te kutije da ne radim pauzu, nego odmah započnem sa drugom kutijom (to sam i uradila). Pošto jučer nisam dobila mjesečnicu (koju sam stalno dobivala utorkom tijekom pauze), a niti danas je još nema, interesira me da li je to normalno i mogu li biti sigurna da sam i dalje zaštićena bez mogućnosti da ostanem trudna? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Nastavite dalje s uzimanjem.

Lucija106

Postovani,
Naime pijem yazz vec 9 mjeseci ali ih ne pijem tocno u isto vrijeme svaki dan (razlika najvise 2-3 sata). U ovom mjesecu sam zaboravila popiti pilulu u drugom redu ali sam ju popila u roku 12 sati. Danas mi je treci dan bijele placebo tablete a obicno dobim kada popim drugu bijelu, no jos nisam dobila pa me malo hvata panika jer cesto imam nezasticeni odnos ali decko ne ejakuira u mene. Predpostavljam da nije nista, ali moram pitati postoji li sansa za trudnocu?
Hvala unaprijed