Kontracepcija

zaboravljena pilula

mikica-23

Poštovani,
u petak sam dobila menstruaciju, a u subotu sam počela piti pilule iz novog blistera, a već drugu tabletu tj. u nedjelju sam zaboravila popiti tabletu, popila sam je u ponedjeljak sa 9h kašnjenja, a prethodnih 7 dana imala sam nezaštićene odnose, da li postoji opasnost od trudnoće

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

roba s greškom

Poštovani,
pijem pilule trinovum. Uspjelo mi se desiti da ovaj mjesec zaboravim 2 tablete. prvu sam zaboravila u drugom tjednu, popila sam ju sa zakašnjenjem od nekih 13 sati. Zatim sam opet zaboravila popiti tabletu u trećem tjednu, odnosno treću tabletu prije pauze. Popila sam zaboravljeni i ostale, zadnju u nedjelju te sam samo jučer u pon nastavila piti novi blister. Zanima me da li sam ispravno postupila ili sam trebala napraviti pauzu? Pilule pijem već 6 godina, redovito radim preglede i sve je u redu, samo mi se u posljednjih 6 mjeseci znalo desiti da dobijem probojna krvarenja u trećem tjednu pijenja tableta. Da li bi trebala promjeniti tablete ili promjeniti ginekologa jer moj ginekolog tvrdi da je to u redu, a i ne želi mi pripisati nijedne druge tablete osim trikovima jer je njemu sve to isto a kako sam proučavala trinovum naišla sam na članak da imaju najveću dozu hormona pa bi ja ipak nešto slabije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Ne trebate mjenjati pilule. Ako baš inzistirate na zamjeni pilula drugim s manje hormona to morate dogovoriti sa svojim ginekologom.

blabla0609

Postovani, pijem yaz vec 7 mjeseci. Prije dva tjedna sam imala odnos uz prekinut snosaj i par dana nakon toga sam zaboravila uzeti 2 pilule iz treceg reda. Odmah sam popila te dvije tablete i presla na placebo. Mogu li ocekivati mjesecnicu ili bih se trebala zabrinuti? Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Izostat će. Mislim da bi trebalo biti sve u redu.

blabla0609

Trebam li onda poceti s novim blisterom i stititi se ili mozda pricekati da dode? Hvala Vam na odgovoru

blabla0609

Trebam li onda poceti s novim blisterom i stititi se ili mozda pricekati da dode? Hvala Vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da dođe.

duchess1

Poštovani,
uzimam lindynette 20 već 8 mjeseci. Jučer sam zaboravila popiti prvu tabletu iz novog pakiranja te sam ju uzela prema uputama danas sa 20-ak sati zakašnjenja (čim sam se sjetila) i slijedeću na vrijeme. Problem je u tome što sam četvrtog dana pauze, kad sam trebala dobiti ( i dobila) menstruaciju imala odnos. U uputama piše da je u tom slučaju moguća trudnoća pa me zanima kolika je vjerojatnost da sam ostala trudna.
Hvala

duchess1

Poštovani, koristim Lindynette 20 već 8 mjeseci. Jučer sam zaboravila popiti prvu tabletu iz novog pakiranja. Popila sam ju danas prema uputama odmah nakon što sam se sjetila sa 20 sati zakašnjenja i slijedeću na vrijeme prema rasporedu. Problem je u tome što sam četvrtog dana pauze (na dan kad sam dobila menstruaciju) imala odnos. U uputama piše da u tom slučaju postoji šansa za trudnoću. Zanima me kolike su šanse da sam ostala trudna.
Hvala

Cy20

Poštovani, nakon pauze od mjesec dana pocela sam ponovno piti pilule (Adexa). Regularno i uredno sam popila prvi blister i u nedjelju (18.10.) sam trebala krenuti s drugim blisterom. Taj dan nisam krenula s pilulama, nego tek danas(3 dana poslije, 21.10.) , a u nedjelju kada sam ih trebala poceti pit sam imala nezasticeni odnos. Znači, pauza mi nije trajala 7 dana nego 10 , 7.dan sam imala odnose. Molim vas da mi kažete koje bi bile šanse za trudnocu i koliko dugo treba dodatna zaštita. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duchess dobro ste postupili. Ne brinite neće doći do trudnoće-

Dejan Šakoronja, dr. med.

cy 20 šansa postoji,dalje dodatna zaštita tjedan dana.

Cy20

Jos bih Vas zamolila da mi kazete je li ipak manja šansa s obzirom da sam pila pilule ili je jednaka nekome tko bez ikakve kontracepcije stupa u odnos. Zanima me jer mi je prerano za test i bila bih zahvalna da mi sve to zajedno malo pojasnite i olakšate situaciju. Hvala još jedinom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Šansa nije velika ali se ne može sa sigurnošću isključiti.

bizz1617

Postovani,

Pijem novynette nesto vise od godinu dana...zaista ih pijem redovno. Medutim ovaj mjesec zaboravila sam popiti 15.pilulu...(24.10.) Dan prije sam imala spolni odnos i decko je svrsio u mene (taj sam dan redovno popila tabletu u 19h kao i inace) medutim u nedjelju kad sam isla popiti tabletu u 19 h primjetila sam da nisam popila onu od sub te sam uzela obje. Imala sam spolni odnos. Dakle od zaboravljene je proslo gotovo 24h. Zvala sam doktoricu svoju i rekla mi je kako nije potrebna tableta za dan poslije no ja sam svejedno u strahu. Kolike su sanse za trudnocom? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste popiti ono koju ste propustili ćim prije se sjetite i ostale prema shemi. Dalje do kraja blistera dodatna zaštita.

bizz1617

Popila sam tako kao sto ste rekli. Dakle u nedjelju tabletu od subote (24.10) plus tabletu od nedjelje (25.10) medutim u nedjelju sam imala nezasticeni spolni odnos neznajuci da tableta od subote nije popijena. Napominjem da su mi u sub poceli neplodni dani. Da li su velike sanse za trudnocu? Zahvaljujem unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

NIsu velike. Kad pijete pilule nema plodnih i neplodnih dana. Ako ih redovito uzimate svi dani su neplodni.