Kontracepcija

Zaboravljena pilula

Jadnajajadnaja

Poštovani,
U pretprosli sam cetvrtak (12.5.) zaboravila popiti pilulu i u petak sam popila jednu jer nisam skuzila da sam u cet zaboravila, skuzila sam to u subotu i popila u tom terminu dvije odmah, menga mi je stigla normalno ovaj tjedan tocno u dan i sutra tj danas u nedjelju navecer cu opet poceti s novom kutijom i zanima me sad samo jesam li normalno zasticena posto je proslo 2 tjedna ili moram jos koji dan pricekati/koristiti zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste s novim blisterom od prvog dana.

megs

Poštovani,
trebala sam početi piti pilule u subotu, ali sam ih tek danas uspjela nabaviti. Posto sam propustila subotu i nedjelju, zanima me kako da ih danas popijem? inace ih pijem u redovno vrijeme oko 19-20h. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite s uzimanjem pilula kao što ste ih uzimali i do sada.

Ivkica111

Poštovani!

5.7. zaboravila sam popiti pilulu te sam ju popila drugi dan ( za nekih 17 sati). I isti taj dan, u uobicajeno vrijeme, popila sam pilulu za taj dan. Od tada sam redovito pila. U srijedu 11.7. imala sam odnos s deckom, ali nije ejakulirao u mene. Poslije sam dobila mengu, ali me posljednjih dana muci nadutost, neki grcevi u trbuhu, umor.
Imam li razloga za brigu?
S obzirom da sam mengu dobila na vrijeme i uobicajenu, vjerujem da ne, ali bit cu mirnija ako mi odgovorite.

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

sarasara123

Poštovani, pretprošli mjesec sam započela sa pilulama i započela sam prvim danom menstruacije, 7 dana pauze i posto sam na internetu pročitala danje najbolje 7 dan popiti prvu tabletu za idući mjesec tako sam i uradila a ne osmi dan, ovaj mjesec mi je ispalo u subotu da je 7 dan i ja sam zaboravila popiti prvu tabletu, danas je već ponedjeljak sto znaci da kasnim sa 2 tablete, da li da uzmem danas prvu ili da uzmem sve tri ili da uzmem treću tabletu postoji danas bila treća da sam na vrijeme uzela ili da ne uzmem uopće i čekam idući mjesec prvi dan menge pa uzmem prvu? Hvala vam na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, počnite od danas s uzimanjem po jedne tablete dnevno. Budući da niste počeli s prvim danom, idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

MiMLMI

Poštovani,
Pijem pilule Lindynette, jutros sam se nekako zbunila i pomislila kako jučer nisam popila tabletu i čitajući upute popila dvije odjednom. Do kraja mi je ostalo još 5 tableta. Što da radim nakon što ih popijem budući mi sada nedostaje jedna tableta?! Da li da pijem odmah nove bez stanke ili? Jesam li poremetila kontracepcijsko djelovanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ništa se ne može desiti. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i 7- dnevnom pauzom prije nove kutije. Kontracepcijska učinkovitost neće se smanjiti.

luda13mala

Poštovani.S novim pakiranjem Adexe trebala sam započeti u petak a ja sam prvu uzela u četvrtak misleći da je petak. Da li se ciklus samo skraćuje za jedan dan tj da li sam šta ugrozila što sam započela jedan dan prije? Hvala

Keti96

Poštovani,
19.8. I 22. 8. sam zaboravila popiti Rosanelle tablete i u oba puta je prošlo od 12-14 sati. Jučer u subotu sam imala spolni odnos s dečkom i koristili smo zaštitu i ona je prilikom odnosa pukla. Dečko nije ejakulirao u mene, ali ne znamo koliko smo dugo imali odnos s puknutim kondomom. Danas 26.8. bi trebala dobiti menstruaciju i ne znam da li da popijem Ellaone tabletu jer me strah da ne ostanem trudna. Zaboravila sam napomenuti da na uputama za Rosanelle tablete pise ukoliko zaboravim popiti tabletu između 15. I 24. Dana da popijem do kraja ruzicaste tablete i ne radim pauzu sa bijelim nego da odmah pocnem s novim blisterom ili da odmah prekinem sa ruzicastim tabletama i pocnem s placebo. Problem je u tome sto se meni prvi put desilo u ovih pola godine da, otkako ih pijem, zaboravim popiti tabletu i nisam znala da se mora na ovaj nacin postupiti. Ja sam popila 23.8. Zadnju ruzicastu tabletu i onda sam krenula sa placebo tabletama i ne znam kako sada treba postupiti da popijem do kraja placebo tablete (ostalo ih je još 4) ili da kad dobijem menstruaciju, ako dobijem, da tada pocnem s novim blisterom. Molim Vas za pomoc i hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana luda13mala, ništa se ne može desiti. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tablet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Keti 96, nastavite uzimati placebo tablete i krvarenje bi trebalo nastupiti. Šanse za trudnoćom su samo teorija.