Kontracepcija

Zaboravljena pilula

Sivko1

Postovani,
Pijem lindynette tablete vec 5 mj
Ovaj mjesec pocela sam ih uzimati od 9.1
10.1 sam zaboravila i uzela tek iduci dan znaci 18 sati kasnije
14.1 sam opet zaboravila pa sam uzela zajedno sa tabletom koju sam morala popiti 15.1
18.1 imala sam odnos sa deckom i svrsio je u mene
Sad me zanima da li postoji sansa da ostanem trudna?

Sivko1

Zaboravila sam napisati da su mi i plodni dani takoder.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji.

Zuja

Poštovani,
Zadnju sam mestruaciju imala 4.12 bila je čak malo duža jer sam trenutačno na drugom blisteru kontracepcijskih pilula yasmin. 19.12 sam zaboravila popiti pilulu koju sam trebala u 23 sata popit i popila sam 20.12 u 8 sati ujutro. To je bila 14. Tableta u blisteru. Imala sam redovno odnose nakon toga i bili su bez zaštite. Da li da sad po shemi odmah uzmem novi paket ili da uzmem 7 dana pauze jer sam danas završila za posljednjom pilulom? Hvala

paanicaar123

Postovani,

procesljala sam forume i procitala sam sve sto se moglo procitati, ali pisem vam da se smirim. Pijem naelia tablete oko 8 mjeseci. Trenutno sam u trecem tjednu tableta, zaboravila sam popiti 17 tabletu u blisteru, popila sam je iduci dan sa zakasnjenjem od 21 sat. Tri dana nakon zaboravljene tablete imala sam dva odnosa bez zastite, ali bez ejakulacije. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce, zbog zaboravljene pilule i jer je proslo vise od 12 sati od zaboravljene pilule pa se njezino djelovanje smanjuje? Decko je ejakulirao izvan mene, ali me brine da nije nesto i u mene, a osim toga brinu me i predejakulanti jer i oni sadrze spermije. Hvala unaprijed na odgovoru i zahvaljujem se na vasem trudu.

paanicaar123

Da se nadovezem uz prethodni post, zaboravila sam popiti u utorak sto je 17. Tableta, popila sam ju u srijedu te sam u srijedu popila 18. Tabletu na vrijeme kao i ostale. Pise ako imam manje od 7 tableta za popitu da bacim one bijele tablete i krenem sa novom kutijom. Trebam li popiti bijele tablete ili ne jer je to taman 7 dana, ili da krenem odmah sa novom kutijom. Imala sam odnose jucer bez ejakulacije pa ne znam hocu biti zasticena sa cetri bijele tablete. Zbunjena sam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za paanicaar123, prema svemu navedenom šanse za trudnoćom su samo teoretske, gotovo ravne nuli.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zuja, učinite pauzu. Ništa se neće desiti zbog kašnjenja s uzimanjem tablete.

paanicaar123

Postovani, hvala vam puno na odgovoru.

Imam jos jedno pitanje ako nije problem. Kako sam navela ostalo mi je tocno 7 tableta od zaboravljene tablete, u uputama pise da ako ima manje od 7 tableta da preskocim bijele tablete i krenem sa novom kutijom, moja nedoumica je bila, jer sam imala tocno 7 tableta nisam znala trebam li krenuti piti bijele tablete i pricekati menstruaciju ili ih preskociti i poceti sa novom kutijom i preskociti menstruaciju. Zbog nesigurnosti sam pocela sa novom kutijom. Prekjucer, 27.12. sam popila prvu tabletu iz novog blistera. Znaci za sada sam popila dvije tablete novog blistera. Moj ginekolog je na godisnjem i ne mogu nikoga dobiti zato sam se obratila vama za savjet. Moje pitanje je, kako sam sada preskocila menstruaciju, da li da nastavim piti novi blister do kraja ili da zanemarim te dvije sto sam popila jer sam sa time produzila ciklus i krenem piti bijele tablete i pricekam menstruaciju? Ne znam koliko je stetno odgadanje menstruacije. A i zeljela bih sse uvjeriti da nisam trudna pa bih pricekala menstruaciju. Kako da napravim?

Hvala vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s blisterom do kraja i tada napravite pauzu. Tijekom pauze nastupiti će menstruacija.

anamarija345

Postivani, pijem logest 5 godina.prvu pilulu novog ciklusa popila sams 3 sata zakasnjenja. Molim vas za odgovorje li mi smanjenazastita i trebam li koristiti dodatne metode zastite?

Unaprijed hvala
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije smanjena, a dodatna kontracepcija nije potrebna.

Lejla22

Poštovani, ovo mi je drugi mjesec yaz pilula i na drugoj tableti drugog blistera imala sam nezastićene odnose s deckom. Izgubila sam šestu tabletu drugog blistera te pošto nisam bila u mogućnost doći do novog blistera nastavila sam piti po redu sedmu, znači nisam uopce popila šestu tabletu. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće s obzirom na odnose koji su bili par dana prije zaboravljene tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Nastavite s redovnim uzimanjem tableta.

zivka123

Molim vas..zaboravila sam popiti 7 tabletu..kad sam shvatila bilo je vrijeme za 8..popila sam obje zajedno.inace pijem qlaira vec 3cu god ..
Da li trebam dodatnu zastitu narednih dana,odnos nisam imala prije propustanja tableta 7 -10 dana ...zanima me da li je zastita smanjena..
Hvala mnogo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj koristite dodatnu kontracepciju u idućih 9 dana.

Samsunggalaxynote

Poštovani,
Moja djevojka pije Lindynette vec neko vrijeme. Pilulu koju inace pije ujutro je zaboravila popiti te smo tu vecer imali odnos. Sjetila se tek sutradan kad je doslo vrijeme za sljedecu te uzela dvije (kako smo procitali na sluzbenoj stranici da je potrebno). Jasno nam je da narednih 7 dana treba koristit dodatnu kontracepciju i to namjeravamo napraviti, medjutim, zanima nas postoji li sansa za trudnocu zbog zakasnjenja od 24 sata i nezasticenog odnosa s tim da je zadnja menstruacija bila prije dva tjedna (okvirno)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, šansa da će doći do ovulacije, pa time i do trudnoće je samo teoretska. Neka nastavi s redovitim uzimanjem tableta.

vlad9

Pijem kontracepcijske pilule već nešto manje od 2 godine i prvi puta mi se dogodilo da sam zaboravila popiti dvije (ovaj četvrtak i petak, 16u i 17u od 21 tablete). Kada sam to shvatila popila sam 18. i 17. zajedno u subotu. Kako sam s petka na subotu imala spolne odnose u kojima nije došlo do ejakulacije unutar vagine, uplašila sam se i svejedno, iako mi nisu bili plodni dani, zbog neuobičajene situacije u kojoj se nisam snašla, u nedjelju ujutro popila EllaOne hitnu kontracepciju. U subotu čim sam popila dvije tabletice dogodilo se malo krvarenje koje se normalno nastavilo do danas. Danas sam se posavjetovala sa svojim ginekologom koji mi je rekao da bacim preostale tabletice (još 2 su mi ostale) i da iduće pijem s početkom iduće menstruacije, znači za nekih 28 dana (ciklus mi je do sada bio uredan). Još je rekao da je ovo što sad imam menstruacija koja je prouzrokovana tabletama. E sad, ja sam na nekim forumima pročitala mišljenja doktora kako nije dobro praviti veću pauzu od kontracepcijskih (da je to navodno zastarjela praksa koja nosi više štete nego koristi) i da se treba napraviti samo normalna pauza od 7 dana i nastaviti s drugom kutijicom. Stoga molim za još jedno mišljenje kako bih bila sigurna trebam li napraviti pauzu od mjesec dana ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, poslušajte savjet Vašeg liječnika. Pričekajte iduću menstruaciju i nastavite s terapijom.