Kontracepcija

Zaboravljena pilula

iva96

Poštovani, pijem adexu,s novim pakiranjem pocela sam 6.8.. U utorak 14.8 zaboravila sam popiti tabletu te sam tek u srijedu navecer popila dvije. U četvrtak sam imala spolni odnos,partner je ejakulirao u mene. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće budući da je propuštena tableta u drugom tjednu.

Medicus123

Poštovani, redovnu pilulu pijem u 12h.
Danas sam popila pilulu sa zakašnjenjem od 7h to jest u 19h.
Moram li uzimati dodatnu zaštitu i je li kontracepcija umanjena?

Medicus123

Možete li mi, molim Vas, odgovoriti na pitanje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost nije umanjena. Nema potrebe za dodatnom pilulom.

xtexa

Poštovani, pijem Adrienne već 2 godine. U utorak 2.4. sasvim sam slučajno zaboravila popiti 16. tabletu te sam drugi dan u srijedu popila 2 (zakašnjelu i redovnu). Spolni odnos sam imala u subotu 30.3. Zanima me postoji li mogućnost
trudnoće? U uputama piše da nastavim piti tablete do kraja i da ne pijem placebo tablete već da počnem piti novi blister pa bi tako i napravila. Unaprijed hvala i lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Nastavite s uzimanjem kako piše u uputama.

Medicus123

Postovani, kasnila sam sa tabletom 7-8 sati u PRVOM TJEDNU.
Malo osjećam bolove u trbuhu.
Ima li razloga za brigu i trebam li uzimati dodatnu zaštitu?

Medicus123

Moram još reci da sam imala odnos prije 3 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tek kašnjenje više od 12 sati može umanjiti kontracepcijsku učinkovitost. Ne morate koristiti dodatnu zaštitu, niti je moguća trudnoća.

Medicus123

Pozdrav, opet ja....
Još uvijek sam zabrinuta, iako od kašnjenja s tabletom nije prošlo vise od 12 sati, imam sumnjama trudnoću sad
Imam osjećaj napuhnutosti u donjem dijelu trbuha i blagi bol.
Da li je moguće da je to samo psihicka reakcija jer imam strah ili se stvarno nešto događa
Molim vas odgovorite mi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je samo psihička reakcija. Ukoliko se želite uvjeriti, uradite test na trudnoću.

dalija20

Poštovani,
Koristim pilule Yaz i trenutno imam još pet tableta i onda kreću četiri bijele. Problem je u tome što sam zaboravila popiti jednu od njih i ne sjecam se kad i koji dan..
Sad ne znam koji postupak dalje mi je najpametniji. Da preskačem bijele pa ponovno zapocnem sa novim blisterom ili nekako drugačije?
Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Dakle, kada završite s aktivnim tabletama, nastavite s placebo, te krenite s novim pakiranjem.

kikky9

Pozdrav, danas (subota) mi je trebala biti 24. Ružičasta Yaz tableta. Ja obično ujutro popijem i još si stavim kvačicu da sam popila. No jutros sam trčala na posao i pretpostavljam da ssm popila no, nisam si zaokružila pa postoji mogućnost da nisam popila tu zadnju 24.tabletu. Popila sam sad iz rezervnog blistera ali vjerojatno s nekih skoro 10 sati zakašnjenja.
S obzirom da sam od sutra na pauzi, mogu li ja pauzu napraviti samo tri dana(dakle- da samo tri dana pijem bijele tablete) i onda da krenem s novim blisterom?

Jer za slučaj da sam s ovom danas zakasnila zadnjom da mi se ne bi računalo kao 5 dana pauze:/

Uglavnom. Da ne kompliciram.
Mogu li kratiti pauzu? Da ne budem 4 dana nego tri (u slučaju da sam ovu naknadno popijenu dosta kasno popila, a znam da ću paničariti ako budem stalno razmišljala jesam li ili nisam a bas mi od sutra kreću bijele tablete tj pauza).

Dakle mogu li biti Tri dana na pauzi i onda početi s novim blisterom?

Najljepša hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete biti tri dana na pauzi i onda početi s novim blisterom. Neće se ništa desiti, kao što se ne bi desilo ni da ste propustili zadnju aktivnu tabletu.

Ichbin

Postovani, pijem adexu i zadnja dva mjeseca nisam praavila pauzu, zadnju menstruaciju sam imala u junu. Sada sam popila 10 tabletu iz blistera za subotu i shvatila sam da je u petak nisam popila. Dakle propustila sam jednu. Sada sam popila obje istovrevemo. Postoji li mogucnost trudnoce i je li potrebna dodatna zastita do kraja ovog pakiranja?

kikky9

Danas sam popila (na 2. Dan nove kutije Yaza) DVIJE tablete umjesto jedne, jel sutra nastavljam samo s jednom? I je li zaštita sigurna bez obzira sto sam popila danas dvije s sutra ću jednu čak i ako sutra budem imala odnos?

kikky9

I samo bih se nadovezala na prošlu poruku- imala sam sad par sati iza nakon popijene 2.tblete Yaza mekšu (vodenastu) stolicu. Nisam vise pila dodatnih tablete, jer nekako smatram da je ono popijeno jutros prije 4 sata (kad sam tu drugu popila slučajno) se već apsorbiral.a.

Možete li na oba posta odgovoriti jer eto nekako se sve dogodilo u jednom danu? Dakle slučajno zabunom popila 2 Yaz tablete i sad nekih 3-4 sata nakon toga imala mekšu stolicu.
1) sutra nastavljam s jednom?
2) je li zaštita smanjena zato sto sam danas popila 2 a sutra ću jednu tbl
3) jesam li nakon te proljevaste jedne stolice trebala još i treću popiti tabletu?
4) treba li dodatna zaštita ako sutra popijem samo jednu tbl i sutra imam odnos?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, ne postoji mogućnost trudnoće i dodatna zaštita nije potrebna.