Kontracepcija

zaboravljena pilula

BojanaV991

Dobro vece.

U sredu sam trebala da popijem poslednju pilulu u pakovanju ali sam zaboravila i popila je tek sledeci dan posle 12 sati. Da li od tog dana, cetvrtka, pravim pauzu od 7 dana pre novog pakovanja ili od srede kao i do sada? Ili trebam nesto trece...

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je to bila posljednja pilula, nastavite s uzimanjem kao i do sada. Dakle pauza od 7 dana i dalje kroz 21 dan po jedna pilula.

BojanaV991

Poštovani, hvala na odgovoru ali nisam sigurna na koji dan mislite... Da li trebam od srede (kada sam TREBALA popiti poslednju pilulu) ili od četvrtka (kada sam popila poslednju pilulu, posle 20 sati) da pravim pauzu od 7 dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pauza počinje dan nakon što ste popili zadnju tabletu, dakle od srijede.

BojanaV991

Poštovani, izvinite što vam opet pišem, ali poslednju pilulu sam popila u četvrtak, ne u sredu... Na četvrtak ste mislili, jel tako? U sredu sam trebala da popijem, ali nisam, već sam u četvrtak nakon što je prošlo 20h od kada sam trebala da popijem. Od četvrtka brojim 7 dana, da?

Daffy

Postovanje doktore. Pijem Diane 35 vec 4 god; zbog akni na licu i policisticnih jajnika. 12.03. sam trebala poceti s novim bliserom (poslije jednotjedne pauze) ali sam ju zaboravila popiti (inace ih pijem u 23h). Tablete sam pocela piti 14.03 u 3 ujutro. Zanima me mogu li ostati trudna bez obzira na to sto imam PCOS iako sam procitala da određeni broj zena cak i ostanu trudne bez obzira sto imaju PCOS. Tabletu koju sam zaboravila popiti prvi dan mogu li je popiti sljedeceg dana zajdeno s tabletom koju moram popiti taj dan? Moram li koristiti dodatnu zastitu od trudnoce sljedecih dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za BojanaV991,
ukoliko ste posljednju tabletu popili u četvrtak, onda od četvrtka brojite 7 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Daffy,
uzmite propuštenu tabletu zajedno sa idućom te nastavite s uzimanjem u uobičajeno vrijeme.

jasmina0303

poštovani,

jučer, u srijedu, oko 21 h sam trebala popiti prvu tabletu za ovaj mjesec, no nije ih bilo u ljekarni stoga sam popila jutros u 7h, s manje od 12 h zakasnjenja. Imala sam jucer spolni odnos, te me zanima trebam li uzeti pilulu za dan poslije. Takoder me zanima da li danas pijem svoju rednovnu za cetvrtak u 21h iako sam jutros popila onu za jucer.

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je prošlo manje od 12 sati kako ste uzeli zaboravljenu pilulu, kontracepcijska zaštita nije smanjena. Nastavite s uzimanjem tableta u uobičajeno vrijeme.

blondie5

Redovito pijem pilule Lindynette 20. Zaboravila sam popiti 18. pilulu (pijem u 20h navecer), pa sam ju popila sutra dan u 10h ujutro, dakle sa 14h zakasnjenja.
Jucer 19.3. sam imala nezasticeni odnos sa deckom, pa me zanima ima li mogucnosti trudnoce?
Hvala! Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je prošlo više od 12 sati od zaboravljene pilule smanjena je učinkovitost kontracepcije. Nastavite s uzimanjem tableta bez prekida, kako piše u uputama.

Noke

Postovanje, moja djevojka vec 6 mjeseci pije redovno Diane 35, trebala u petak 24.03. u 12 poceti piti nakon pauze od 7 dana ali je zaboravila, da li da krene danas piti isto u 12 iako je zakasnila 2 dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
neka odmah popije zaboravljenu pilulu i nastavi s uzimanjem ostalih u uobičajeno vrijeme. Tijekom 7 dana koristite dodatne metode kontracepcije.

Maryann12345

Poštovani,
Pijem Axira 35, medutim nisam je popila 8 dan vec 9 dan ujutro oko 7h, jer su povukli bellune 35 s trzista i nisam imala tablete. Taj dan sam imala spolni odnose sa pauzom izmedu ali nije bilo ejakulacije u rodnicu. Da li je moguce da je doslo do ovulacije zbog zakasnjele tablete i postoje li sanse za trudnocu? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko ste zaboravljenu tabletu uzeli unutar 12 sati kontracepcijska zaštita nije smanjena. Ako je prošlo više od 12 sati preporuča se dodatna zaštita tijekom sedam dana.

Maryann12345

Hvala na odgovoru, ne znam jeste li shvatili ali radilo se o sedmodnevnoj pauzi tako da ispada da nije trajala sedam dana nego osam. I taj dan nisam popila dvije tablete nego jednu i nastavljam ih poti narednih 21 dan... pijem ih vec vise od godinu dana tako da se nadam da ovulacija nije nastupila tako brzo. Ipak nije bilo ejakulacije u rodnicu ali sam zabrinuta zbog vise odnosa taj dan ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
iako jako mala, postoji mogućnost ovulacije. Ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće. Preporučam dodatnu zaštitu tijekom 7 dana.

Martina821995

Pozdrav,u 9 -tom danu sam zaboravila uzet pilulu,znaci inace pijem svaku vecer u 21h ja sam se sjetila u 00:25 , i normalno sam je popila,dal da nornlno uzmem u 21h i tabletu od 10 tog dana ? I dal se moze sta zakomplicirati zbog toga..

Koala25

Poštovani ,
imala sam odnos 29.3. skliznuo je kondom i u panici sam drugi dan 3o.3. otišla po tabletu za dan poslje iako se u kondomu nalazila sperma . Pilula je bila samo jedna ne tri kako čitam u forumu. Od 29 do 31 sam bila u plodnim danima a ovulacija mi je bila 1.4. Po menstrualnom kalendaru u mobilnom telefonu.
Problem je sto završetak zadnje mjesečnice nisam točno unjela sto znaci da datum plodnih dana nije točan a ni datum ovulacija? Bojim se sad da tableta neće djelovati jer piše da se mora uzeti najmanje 2 dana prije ovulacija a ja nisam sigurna u datum .
Po kalendaru mjesečnica mi je za 14 dana .
Da li ima razloga za paniku ?

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 38
Naprijed