Kontracepcija

zaboravljena pilula

Gea92

Postovani,
Na oralnoj kontracepciji sam vec 4 godine zbog PCOS. Poslednje 2 godine pijem Belaru. Prvu tabletu novog pakovanja sam normalno popila posle sedmodnevne pauze u 21h kada uvek i pijem. Sa drugom pilulom sam zakasnila i umesto u 21h popila je u 01:30. Nisam imala odnose u prethodnih 10 dana. Pretpostavljam da kontracepcija nije smanjena jer je proslo manje od 12h, ali ne znam da li ima veze to sto je u pitanju druga tableta u prvoj nedelji. Da li je potrebna dodatna zastita? Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinkovitost nije smanjena i nema potrebe za dodatnom zaštitom.

Mysterious_cello

Poštovani,
imam pomalo neobično pitanje. Naime, uzimam Logest svaki dan navečer u 9. Počela sam ih uzimati 5.10.2017. na prvi dan menstruacije. Jucer sam navecer bila vrlo umorna te se sjecam da sam uzela pilulu iz paketića, ali se nikako ne mogu sjetiti jesam li ju uzela ili sam ju zagubila negdje u stanu nepaznjom. Nisam pila dodatno, nego cu danas uzeti normalno opet u 9. Ako je stvarno nisam uzela (iako je nema u blisteru), da nastavim uzimati normalno ostale i uzimam normalnu pauzu? Kada cu opet biti zasticena? Puno hvala unaprijed happy

Anna.22

Poštovani, propustila sam zadnje 3 pilule iz blistera (19-21), te sam odmah po završetku tog blistera počela piti pilule iz novog blistera. Odnos sam imala 9 dana prije 19-ste pilule, tj. na dan kada se popije 10-ta pilula iz blistera. Sve pilule prije ovih propuštenih su uredno popijene.

Postoji li ikakva mogućnost za trudnoću?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mysterious, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Tijekom idućih 7 dana preporučam dodatnu zaštitu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ana22, ukoliko je to bio jedini odnos ne postoji mogućnost trudnoće.

Maja381

Postovani, pijem yazz vec 2 meseca, juce sam trebala poceti sa trecim blisterom ali sam prvu tabletu zaboravila popiti (u sredu) I popila je jutros zajedno sa drugom (dakle u cetvrtak), a odnose sam imala pre dva dana tj u utorak, imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Ne postoji šansa za trudnoćom.

kl1002

Lijepi pozdrav,

Pijem Logest pilule već 2 godine. Zaboravila sam popiti 18. pilulu na vrijeme. Sjetila sam se nakon nekih 6 sati i popila sam je tada, a 19. pilulu sam popila kada i inače.
S obzirom da sam imala nezaštićeni odnos dan prije zaboravljene pilule (17. dan blistera), zanima me je li mi smanjena kontracepcija i trebam li početi odmah piti novu kutiju kako stoji u uputama.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Učinkovitost kontracepcije nije se smanjila.

Black08

Poštovani,
pijem lindynette 30 već godinama i već mi se dugo nije dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu. Međutim, 25.10. sam zaboravila popiti tabletu u 20 h kako inače pijem, te sam se sjetila drugo jutro te ju popila oko pola 8. Radilo se o 6. tableti u blisteru. Kako ipak nije prošlo više od 12 sati, nisam radila paniku te sam nastavila piti tablete kao i inače. Jučer i danas sam imala spolni odnos bez zaštite pa me ipak zanima postoji li mogućnost trudnoće iako nisam zakasnila više od 12 sati? hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila. Nema razloga za brigu.

andrijana9

Poštovani, pijem yaz 3,5 godine. U petak, 3.11. zaboravila sam popiti 17.tabletu blistera te ju popila sa 16-17h zakašnjenja i nastavila s pijenjem ružičastih tableta. Imala sam odnos bez ejakulacije u srijedu, 1.11. Nakon zaboravljene pilule odnosa nije bilo. Danas sam na 21. piluli. Da li moram preskočiti bijele tablete blistera? Ako ih preskačem, izostaje li mensturacija za ovaj mjesec? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preskočite bijele tablete i nastavite s novim blisterom i biti ćete zaštićeni od trudnoće. Krvarenje će doći na kraju drugog blistera - prilikom uzimanja bijelih tableta.

Ceyane8

Poštovani

Pijem lyndinette 20 već 3 godine, zaboravila sam popiti pilulu 2. dan i popila sam ju nakon 15h. 5 dana kasnije (jučer) imala sam zaštićeni spolni odnos no puknuo je kondom, pa me zanima da li trebam popiti pilulu za dan poslje i kakva je procedura? Da li imam razloga za brigu?
Pijem ih već podosta i nikad mi se to nije dogodilo, hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Nema razloga za brigu.

devleta

Postovani, sada sam shvatila da sam zaboravila popiti osmu pilulu iz Qlaira pakiranja koje inace pijem u 10 ujutro. Popila sam zaboravljenu sada i planiram u 10 popiti redovnu pilulu. Nisam imala odnose. Da li sam ispravno postupila i da li ce se desiti neka promjena u danima dolaska sljedece mjesecnice?

tukica2

Postovani doktore
Pijem Lindynette ne pise broj na njima (samo 0,075mg+0.02mg oblozene tablete gestoden, entiniestnadioll) Imam 18. godina i ovo mi je 4. mjesec uzimanja kontracepcije

imala sam spolni odnos jucer oko 20h sa ejakulacijom u meni a navecer sam zaboravila popiti pilulu u 21h (kad inace uzimam) popila sam je danas oko 12:20 znaci 15h kasnije.

To mi je 5. (peta) pilula u novom pakiranju i danas 6. (sestu) mislim popiti kao i inace u 21h.

Koliki je rizik od trudnoce i da li trebam sve popiti do kraja i imati pauzu ili da preskocim pauzu i krenem odma sa novim pakiranjem nakon sto zavrsim ovo pakiranje...?
Namjeravamo koristiti kondome sljedecih 7 dana.

Puno vam hvala na trudu i vasem odgovoru cjenimo vas oprostite na nasem nemaru.

Tanja S

Pijem pilula vec dugo 14 godina i posle menstrualnog ciklusa 3 (tretu) pilulu sam popila 10 h kasnije. Spoljne odnose nisam imala, treba li brinuti od moguce trudnoce i treba li da koristim dodatne zashtite narednih dana i koliko dugo?Ili nema potrebe ni od brige ni od dodatnu zashtitu?

Tanja S

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za devleta, ispravno ste postupili. Ništa se neće dogoditi.

Nazad
1 ... 27 28 29 30 31 32 ... 38
Naprijed